Reklama

Americký herec Michael K. Williams ze seriálu The Wire byl nalezen mrtev

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Michael K. Williams, který ztvárnil postavu Omara Littla v televizním seriálu The Wire, byl v pondělí nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě, uvedla newyorská policie. Bylo mu 54 let.

Williamsova manažerka potvrdila jeho úmrtí pro magazín Hollywood Reporter. Zároveň prohlásila, že „rodina žádá o soukromí, zatímco truchlí nad touto nepřekonatelnou ztrátou.“

Mluvčí newyorské policie John Grimpel řekl, že policie šla do Williamsova bytu v Brooklynu poté, co v pondělí ve 14:00 místního času (20:00 SELČ) obdržela nouzové volání. Podle policie probíhá vyšetřování hercovy smrti a soudní lékař ještě neurčil její příčinu.

Michael Kenneth Williams se narodil v New Yorku v roce 1966. Svou kariéru odstartoval jako tanečník a vystupoval s Madonnou a Georgem Michaelem, než se dal na herectví.

V letech 2010 až 2014 si zahrál roli Alberta „Chalkyho“ Whitea v seriálu Impérium − Mafie v Atlantic City (Boardwalk Empire). Letos obdržel nominaci na Emmy za ztvárnění Montrose Freemana v seriálu Lovecraftova země. Objevil se také v řadě filmů včetně snímků Cesta, 12 let v řetězech nebo The Public.

V úspěšném seriálu The Wire hrál Omara Littla, notoricky známého zloděje, který okrádá především drogové dealery. Televizní stanice HBO, která v letech 2002 až 2008 odvysílala 60 dílů seriálu, v prohlášení uvedla: „Jsme zdrceni zprávou o smrti Michaela Kennetha Williamse, člena rodiny HBO po více než 20 let. Zatímco svět zná jeho nesmírný umělecký talent, my jsme Michaela znali jako drahého přítele, kterého milovali všichni, kdo měli tu čest s ním pracovat.“

Williamsovi na sítích vzdali hold kolegové z branže

„Hloubka mé lásky k mému bratrovi se může rovnat jedině hloubce mé bolesti, když jsem se dozvěděl o jeho smrti,“ napsal na Twitteru hercův kolega z The Wire Wendell Pierce.

„Když byl ve scéně, byl na ní to nejlepší. Tečka,“ napsal herec Edward Norton, který s Williamsem pracoval na filmu Temná tvář Brooklynu z roku 2019.

Americký režisér James Gunn popsal Williamse jako jednu z „nejlaskavějších duší, jaké jsem kdy potkal“.

„Uvědomit si, že jsme ve věku 54 let ztratili fantasticky talentovaného Michaela K. Williamse je hrozné, smutné a neuvěřitelné,“ napsal na Twitteru spisovatel Stephen King.

Williams, který byl několikrát nominován na cenu Emmy, v minulosti otevřeně hovořil o svém boji s drogovou závislostí.

„Hrál jsem si s ohněm,“ řekl v roce 2012 v rozhovoru pro zpravodajský web NJ.com. „Bylo jen otázkou času, kdy mě to dožene a celé to skončí na titulní straně bulváru. Nebo půjdu do vězení. Nebo hůř,“ řekl tehdy Williams.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Shannen Doherty o rakovině

Shannen Doherty o životě s rakovinou: Bucket list nemám, mé jediné...

Zůstává silná. Americká herečka Shannen Doherty tento týden informovala fanoušky o svém pokračujícím boji s rakovinou ve čtvrtém stádiu. Zároveň vysvětlila, proč si myslí, že je tak důležité svůj příběh sdílet.
Britney Spears

Účet Britney Spears na Instagramu náhle zmizel. Zpěvačka později obavy fanoušků...

Zpěvačka Britney Spears, která se na Instagramu pyšnila více než 34 miliony sledujících, aktivně používala svůj účet až do chvíle, kdy v úterý bez jakéhokoli vysvětlení zmizel.
Met Gala 2021: slavnostní róby

Met Gala 2021: Podívejte se na slavnostní róby z módní události...

Červená, stříbrná a zlatá v pondělí vládly galavečeru Metropolitního muzea umění v New Yorku na oslavě toho nejlepšího z americké módy. Benefiční akce Met Gala se vrací poté, co byla loni zrušena kvůli pandemii koronaviru.
Britney Spears

Britney Spears se zasnoubila. Jejím vyvoleným je osobní trenér Sam Asghari

Popová hvězda Britney Spears, která bojuje s roky trvající nucenou správou svých osobních záležitostí i financí, v neděli na sociálních sítích oznámila, že je zasnoubená s dlouholetým přítelem Samem Asgharim.
Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací

Britská monarchie by mohla zaniknout během dvou generací, spekuluje spisovatelka Hilary...

Britská královská rodina, jejíž historie sahá více než tisíc let do minulosti, by mohla během dvou generací zaniknout, řekla oceňovaná spisovatelka Hilary Mantel v sobotním rozhovoru.
Kylie Jenner

Kylie Jenner potvrdila, že čeká druhé dítě. Na sítích sdílela emotivní...

Americká modelka a podnikatelka Kylie Jenner ve středu potvrdila spekulace o druhém těhotenství prostřednictvím videa, které sdílela na svém Instagramu.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama