Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Další teorie o původu covidu: Lidé se podle vědců mohli nakazit od psíků mývalovitých

  Nově zveřejněné genetické údaje získané na „mokrých trzích" ve Wu-chanu spojují covid-19 s psíky mývalovitými. Vědci mají teorii, že právě tato zvířata, která se na trhu prodávala, koronavirovou pandemii odstartovala.

  Bláznovství v Jižní Americe. Rozhodčí v zápase nastavil přes 40 minut

  O fotbalových rozhodčích, kteří soudcovali utkání bolivijské nejvyšší soutěže, se počínaje středeční nocí mluví hodně hlasitě. Souboj třetího s předposledním týmem ligy se totiž stal synonymem šílenství. Sudí totiž nastavil ve druhém poločase neskutečných 43 minut, během kterých padly dva góly a byly rozdány tři červené karty.

  Co znamená zákaz hazardních her na Twitchi pro streamery

  V loňském roce Twitch oznámil, že již nebude uživatelům umožňovat streamování obsahu kasinového typu. Streamovací platforma uvedla, že uživatelům zakáže zveřejňovat videa, na kterých hrají automaty, ruletu nebo hry v kostky na nelicencovaných stránkách.

  Žena, která se pokusila otrávit Trumpa poštovní zásilkou, byla zatčena

  Žena podezřelá z odeslání balíčku s jedem americkému prezidentu Donaldu Trumpovi byla zatčena. Podle CNN o tom informovala americká policie.

  K zatčení došlo na kanadsko-americké hranici ve státě New York, když se podezřelá pokusila vstoupit na území Spojených států. Podle policie byla ozbrojena.

  Podle důvěrného zdroje CNN, obeznámeného s vyšetřováním, byla zásilka poslána ze St. Hubert v Quebecu. Výsledky testů ze dvou laboratoří následně prokázaly, že granule obsažené v zásilce obsahují prudký jed ricin. Ricin se získává ze semen skočce obecného a způsobuje těžké poškození jater, ledvin a sleziny. Smrt může vyvolat i množství jedu odpovídající špendlíkové hlavičce.

  Už v sobotu se v médiích objevila zpráva, že FBI vyšetřuje podezřelou zásilku obdrženou poštovním oddělením americké vlády. Americké úřady podle policejního vyjádření vyšetřují také několik dalších podobných zásilek odeslaných na adresy ve státě Texas. Odesílatel zásilek byl podle všeho stejný.

  Mluvčí kanadského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Mary-Liz Powerová pro CNN uvedla, že „kanadská policie úzce spolupracuje se svými americkými protějšky. Protože se ale jedná o probíhající vyšetřování, nemůžeme poskytnout další informace.“

  Ricinem byl v roce 1978 v Londýně zavražděn bulharský novinář a disident Georgi Markov. Jed také figuroval v nedávné kauze údajného příletu ruského agenta do Prahy. Jeho cílem měla být trojice českých politiků včetně pražského primátora Hřiba.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.