Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Žádní mimozemšťané! Čínská sonda se přiblížila k tajemné kostce na Měsíci

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Začátkem prosince minulého roku pořídila čínská sonda Jü-tchu-2 na odvrácené straně Měsíce ve vzdálenosti zhruba 80 metrů objekt připomínající kostku. Snímek se krátce na to stal populárním na sociálních sítích. Hvězdná brána či dům mimozemšťanů to ovšem není. Web Business Insider informoval o tom, že vysvětlení je mnohem prostší.

  Čínská národní vesmírná agentura (CNSA) tajemnou krychli nazvala jako „tajemný dům”, čehož se chytila média a uživatelé na sociálních sítích, podle nichž mohlo jít o dům mimozemšťanů, hvězdnou bránu či testovací místo proti nemoci Covid-19. Je to odpad, jehož zde zanechaly Spojené státy, vtipkoval jeden z čínských uživatelů internetu ve svém příspěvku.

  Vozítku Jü-tchu-2 mělo trvat přiblížení k záhadnému objektu dva až tři měsíce. Rover je však blízko k tomu, aby mohl objekt rozlišit, po několika týdnech příprav a jízdy po lunárním povrchu. Informace na svém blogu zveřejnila vládní společnost Our Space a napsal o tom server Business Insider.

  Měsíční králík

  Tajemným objektem je nakonec obyčejný kámen, který nemá ani původně pozorovaný tvar kostky. Podle jednoho z dispečerů vozítka připomíná spíše králíka. Tvar krychle údajně vznikl souhrou stínu, světla a perspektivy. Kámen byl pojmenován po sondě, která jej objevila –  v překladu Nefritový králík.

  Vozítko Jü-tchu poháněné sluneční energií zkoumá od roku 2019 měsíční oblast ve Von Kármánově kráteru v pánvi South Pole-Aitken. Je první operující sondou na odvrácené straně Měsíce.

  Rover má za sebou více zajímavých objevů. Například roztavené horniny, které k sobě byly stmeleny prudkým žárem nebo zvláštní úlomky vyčnívající z lunárního povrchu, pozůstatky po nárazu meteoritu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Pozitivní výsledek

  Oxfordská univerzita hledá další dobrovolníky, kteří se nakazí koronavirem

  Nakazit se ve jménu vědy, i tak někteří lidé přišli k onemocnění covid-19. Nyní britští vědci hledají další dobrovolníky ve věku 18-30 let. Výzkum by měl kupříkladu pomoci vyvinout nové vakcíny.
  Elon Musk

  Muskova firma Neuralink se připravuje na klinické testy na lidech

  Muskova společnost Neuralink, která se zaměřuje na čipy do mozku, se chystá na klinické testy na lidech. V budoucnu by dle miliardáře mohly umožnit ochrnutým lidem chodit.
  uran

  Vesmírné klenotnictví. Na Uranu a Neptunu prší diamanty

  Zatímco na Zemi prší voda, na Titanu tekutý metan a na Venuši kyselina sírová, na Uranu a Neptunu to jsou diamanty, píše astrofyzik na webu Live Science.
  žralok

  Žraloci loví pod vlivem měsíčních fází. K nejvíce útokům dochází v období úplňku

  Podle nového výzkumu amerických vědců dochází k nejvíce útoků žraloků na surfaře v období úplňku. Jde o první studii přinášející důkazy o spojitosti mezi lovem žraloků a měsíčními fázemi, informuje ScienceAlert.
  Koronavirové oddělení, Polsko

  Našli jsme gen, který zdvojnásobuje riziko vážného průběhu onemocnění covid-19, říkají polští vědci

  Že existují geny, které mohou například zvyšovat riziko nádorů prsu, je již známo dlouho. Polští vědci z Medical University of Bialystok nyní ukazují, že i onemocnění covid-19 má "svůj" gen.
  Osel

  Kunga: Nejstarší známý hybrid, který je dílem člověka

  ejen mula či mezek mohli člověku v minulosti posloužit. Podle nové analýzy byly nejstaršími známými hybridy zvířata známá jako "kunga". Dle vědců se jedná o křížence osla domácího a divokého osla hemippe.
  Reklama

  1 komentář

  1. Tomu může věřit tak leda hlupák, NASA zasáhla a dokázala deinformovat i přes Čínu celý svět, že je to kámen. Pravda vyjde brzy najevo.

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama