Reklama

Za šíření covidové nákazy v Číně zřejmě můžou základní školy

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

V Číně začíná nová vlna koronavirové epidemie, která má zřejmě ohnisko na základní škole v provincii Fu-ťien. Informuje o tom BBC.

Podle BBC byl původcem nákazy zřejmě otec jednoho ze žáků, který byl pozitivní na covid, v třímilionovém městě Pchu-tchien. Právě v tomto městě se epidemie nejvíc rozšířila, zřejmě se tak stalo v základní škole. Provincie Fu-ťien zaznamenala za poslední čtyři dni sto nových případů a úřady rozhodly, že všichni učitelé a žáci se musí v průběhu týdne otestovat.

Muž, jehož syn zřejmě do školy virus zanesl, byl pozitivně testován 10. září, 38 dní poté, co se vrátil ze Singapuru. Není jisté, zda se nakazil tam, protože tak dlouhá inkubační doba by byla velmi neobvyklá. Podle vládního média Global Times strávil po návratu 21 dní v karanténě a pravidelně podstupoval testy, všechny byly ovšem negativní.

Všechny školy ve městě Pchu-tchien jsou zavřené a lidi, kteří chtějí město opustit, musí mít negativní test, platný 48 hodin. Restaurace musí omezit otevírací dobu a veřejné provozovny typu kin, muzeí a knihoven musí pozastavit vnitřní aktivitu.

Nákaza se objevila už i v městech Sia-men a Čchüan-čou. V Sia-menu se už objevilo 32 případů, většina z nich pochází zřejmě právě z Pchu-tchienu. Podle úřadů se jedná o delta variantu, která je nakažlivější.

Číně dělá starosti zejména blížící se národní svátek 1.října, takzvaný „Zlatý týden“, kdy se do Číny sjíždí miliony turistů. V neděli také začínají třídenní podzimní prázdniny.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Příliv migrantů v Texasu

Tisíce Haiťanů, Kubánců, Venezuelců a Nikaragujců bivakují pod mostem v Texasu

Prezident Joe Biden se potýká s rostoucí humanitární a politickou výzvou. Kolem 12 tisíc migrantů, převážně haitských občanů, v pátek bivakovalo pod mostem v jižním Texasu na hranicích s Mexikem. Další stovky mířily k hranici.
snydrom zvracení

V USA se plní ordinace lidmi, kteří nekontrolovaně zvrací z kouření...

Ve Spojených státech je na vzestupu zvláštní nemoc, a to zejména ve státech, které legalizovaly marihuanu. Její pravidelní konzumenti, obzvlášť teenageři, plní ordinace lékařských pohotovostí s vážnými žaludečními potížemi. Nejspíš jde o syndrom chronického zvracení z marihuany, který byl objevený teprve nedávno.
Pentagon: Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10 civilistů

Tragický omyl v Kábulu. Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10...

Útok bezpilotního letounu v Kábulu minulý měsíc zabil pracovníka humanitární organizace a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. V pátek se americká armáda za tragickou chybu omluvila.
Ruské volby do parlamentu

Volby v Rusku začínají, Google a Apple smazaly aplikaci Navalného

Ruští občané se od pátku vydávají volit do parlamentu, ovšem bez hlavní opozice. Společnosti Google a Apple navíc odstranily ze svých obchodů aplikaci vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného. V pátek to uvedl jeho tým. Informuje o tom agentura Reuters.
Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů

Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů. Otec dnes žaluje...

Otec sedmileté dívky zažaloval školu a dva její zaměstnance v Michiganu za to, že jeho dceři ostříhali bez vědomí rodičů vlasy. Po škole chce milion dolarů.
OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN ve čtvrtek uvedla, že navzdory globální pandemii covidu-19 nebylo zpomaleno tempo změny klimatu. Svět zůstává pozadu v boji za snížení emisí uhlíku.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama