Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Vydejte se na trek do rakouských hor

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rakouské Alpy nabízejí krásné scenérie, okouzlující přírodu a čerstvý vzduch. Na své si tu přijde víkendový výletník i zkušený turista. Nechte se inspirovat některým z následujících tipů na výlet.

  Keltská cesta, zábavná a nenáročná túra

  Tato túra, která se nachází kousek od národního parku Dunaj-Auen, v chráněné oblasti Braunsberg, vás zavede do různých krajin kolem horního toku Dunaje.

  Braunsberg je vápencový masiv, na kterém jsou dodnes patrné zbytky římsko-keltského osídlení (odtud název túry). Po celé stezce uvidíte spoustu památek, včetně krasových útvarů a bohatých pastvin.

  Je to docela snadná túra, ale v lesích je výstup na vrchol náhorní plošiny. Při stoupání mějte oči na stopkách, zda nezahlédnete jeleny. Jakmile budete na vrcholu, toto panoramatické místo vás odmění krásným výhledem na mokřady a řetězec Hundsheimských štítů. Když budete mít štěstí, za jasných dnů dohlédnete až na Slovensko!

  A i když na to nemusíte být zkušený turista, určitá úroveň kondice je vhodná, abyste se pohodlně dostali na náhorní plošinu. Naše rada je vzít to svým vlastním tempem.

  Délka: 3 km

  Doba trvání: 1 hodina

  Obtížnost: snadná

  Großer Buchstein Trail, nejtěžší trek v Rakousku

  Pokud toužíte po nějaké vyčerpávající túře, měli byste zamířit do národního parku Gesause. Tento park se nachází v rakouské spolkové zemi Štýrsko a je domovem skutečně velkolepých scenérií.

  Touto trasou se dostanete na vrchol Grosser Buchstein ve výšce 2 224 metrů nad mořem. Je to docela náročná trasa, takže bychom ji nedoporučovali pro příležitostné turisty.

  Jedinou záchranou je, že tato rakouská stezka je po celou dobu dobře značená i udržovaná, takže je nepravděpodobné, že cestu ztratíte.

  Stoupání je zpočátku mírné, než se lesní cesta začne klikatit do kopce. Po dosažení sedla hory narazíte na lanovku, kterou se lze dopravit až k horské chatě výše. Odtud stezka pokračuje odbočkou až k chatě.

  Název chaty je Buchsteinhaus a doporučujeme, abyste zde zůstali přes noc a odpočinuli jste si. Druhý den ráno vás čeká vrcholový výstup. Ten je místy tak strmý, že budete potřebovat pomoc natažených lan. Pak už je to otázka hřebenové procházky, než konečně dosáhnete vrcholu.

  Délka: 17,8 km

  Doba trvání: 4 hodiny

  Obtížnost: obtížná

  Panoramatická túra na Neusiedler See, nejlepší vyhlídky

  Na tuto další túru se podíváme do národního parku Neziderské jezero-Seewinkel. Pokrývá pět různých oblastí parku. V některých částech jsou výhledy opravdu dechberoucí. Bez ohledu na to, v jakém ročním období stezku navštívíte, v této krajině mezi jejími krásnými jezery a vinicemi bude co objevovat.

  Stezka začíná v Jois a vine se do Winden am See, města u jezera s historickými kostely a drsnými skalními útvary. Poté se přehoupnete kolem vinařské vesnice Breitenbrunn a vydáte se do Purbachu na břehu samotného Neziderského jezera.

  Prohlídku dokončíte po příchodu do Donnerskirchenu. V této oblasti můžete navštívit vinařství, věnovat se windsurfingu a pozorovat vzácné druhy ptáků. Je to krásná túra a skvělá volba pro víkendový útěk z města.

  Délka: 33,4 km

  Doba trvání: 9 hodin

  Obtížnost: střední

  Uferhaus Trail, mimo vyšlapané stezky

  Stezka Uferhaus prochází mokřady národního parku Dunaj-Auen. Tyto mokřady a vodní cesty poskytují dostatek příležitostí pro pěší turistiku v Rakousku, přičemž tato konkrétní stezka je skvělým způsobem, jak spatřit zvířata a rostliny, pro které je toto místo domovem.

  Začnete v jednom z mnoha přístavů lodí na Dunaji relaxační procházkou po jeho okouzlujících březích. Narazíte zde na spoustu místních a rodin s dětmi, které si užívají slunečného počasí a hrají si na plážích u řeky.

  Nakonec se stezka dostane na Orthské ostrovy, přičemž postupuje z luk do lesů. Možná zahlédnete i divočáka!

  Pokud se chcete v Rakousku vydat na túru, ale nechcete se opravdu zapotit, stezka Uferhaus je pro vás jako stvořená. Je poměrně rovinatá, takže ji zvládne prakticky každý. Upozorňujeme však, že v určitých ročních obdobích může být kvůli vysokému stavu vody neprůchodná.

  Délka: 2,5 km

  Doba trvání: 1 hodina

  Obtížnost: průměrná

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS