Reklama

Princ Harry a vévodkyně Meghan čekají druhé dítě

NEJČTENĚJŠÍ

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, očekávají další přírůstek do rodiny, uvedl v neděli mluvčí páru. Informovaly o tom agentura Reuters a deník The Guardian.

Reklama

Harry (36) a Meghan (39) se loni v březnu zřekli svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a se svým prvním synem Archiem se přestěhovali do jižní Kalifornie, aby se osamostatnili a unikli britským médiím.

„Můžeme potvrdit, že z Archieho bude velký bráška. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají velkou radost z toho, že čekají svého druhého potomka,“ uvedl mluvčí.

Oznámení doprovázela černobílá fotografie, která zachycuje pár odpočívající v trávě pod stromem. Těhotná Meghan leží s hlavou v Harryho klíně, jednu ruku má na břiše. Snímek na dálku pořídil jejich dlouholetý přítel a fotograf Misan Harriman přes iPad.

V reakci na radostnou novinu Buckinghamský palác uvedl: „Její Veličenstvo, vévoda z Edinburghu, princ z Walesu a celá rodina jsou potěšeni a přejí jim vše dobré.“

Reklama

Archie se narodil v květnu 2019. V loňském roce Meghan oznámila, že v červenci potratila. Sdílením své zkušenosti chtěla podpořit ostatní, kteří se mohou ocitnout v obdobné situaci.

„Ztratit dítě znamená čelit téměř nesnesitelnému zármutku, který zažívá mnoho lidí, ale o kterém mluví jen málokdo,“ popsala tehdy své pocity pro deník New York Times. Ačkoli se jedná o poměrně častou událost, hovořit o ní je stále tabu, dodala vévodkyně.

Po ukončení svých královských povinností pokračovali Harry a Meghan v charitativní činnosti. V loňském roce podepsali smlouvu o produkci řady programů a seriálů se streamovací službou Netlix a v prosinci zahájili svůj debutový podcast na Spotify.

Oznámení Harryho a Meghan přichází jen pět dní poté, co královská rodina oslavila narození prvního potomka princezny Eugenie z Yorku.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se téměř přesně vydali po stopách Harryho zesnulé matky Diany, princezny z Walesu. Její těhotenství s druhým dítětem, tedy Harrym, bylo zveřejněno 13. února 1984. Na první stránky novin a časopisů se dostalo právě 14. února, připomněl deník The Guardian.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama