Reklama

Vědci vyvinuli šílenou hubnoucí pomůcku, která vypadá jako mučicí nástroj

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

S velmi kontroverzní hubnoucí pomůckou přišli vědci z Nového Zélandu a Anglie. Společně vytvořili nástroj, který lidem omezuje otevírat ústa, a tak jsou závislí pouze na tekuté stravě. Veřejností byl značně zkritizován a přirovnán k „mučicímu zařízení“.

V bohatých i chudých zemích značně přibývá obézních lidí, a to zejména mezi mladšími ročníky. Nadváhou trpí už přibližně desetina světové populace, a tak lékaři neustále hledají způsoby, jak tomu zamezit.

Nyní přišli vědci z novozélandské Otažské univerzity (University of Otago) a z britského Leedsu s velmi kontroverzním řešením, které bylo veřejností přirovnáno ke středověkému mučicímu zařízení.

Vědci vyvinuli nástroj na hubnutí s názvem „DentalSlim Diet Control“, který brání lidem otevírat ústa natolik, aby byli schopni konzumovat pevnou stravu.

Zařízení se připevňuje na zuby pojistnými šrouby a díky magnetickým komponentům je člověk schopen otevřít ústa na pouhé 2 mm; je tudíž odkázán jíst jen tekutou stravu.

Tento mučicí nástroj byl na dva týdny otestován na sedmi obézních novozélandských ženách, kterým bylo zároveň podáváno i nízkokalorické jídlo.

Na konci studie ztratily ženy v průměru 6,36 kg, což bylo 5 % jejich váhy. Účastnice si později ale stěžovaly, že se zařízením nemohly téměř mluvit a jejich život byl méně uspokojivý.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Panther_Tank
Německá prokuratura a obhajoba se dohodly na udělení podmíněného trestu maximálně do jednoho roku a pěti měsíců pro nepovolené držení zbraní, munice a výbušnin 84-letému muži, který v suterénu svého domu skladoval tank z dob druhé světové války, protiletadlové dělo, torpédo a další zbraně .
Lamborghini Huracán EVO
Další krok kupředu. Tak by se dalo mluvit o výměně, která se stala na letišti v italské Boloni. Tam jako vozidlo, které navádí letadla po dráze, používali Lamborghini Huracán. Jenže tomu teď odzvonilo a místo něj je tu jiná super kára. Lamborghini Huracán EVO. Čtyřkolka má ještě o 60 koní více než původní verze a pracovníci letiště se mají na co těšit.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama