Reklama
14.1 C
Czech
Středa 25. března 2026
Protext ČTKStále více klientů mBank nepotřebuje plastovou platební kartu. Své transakce realizují pouze...

Stále více klientů mBank nepotřebuje plastovou platební kartu. Své transakce realizují pouze tou virtuální

Praha 8. prosince 2022 (PROTEXT) – mBank jako první banka na českém trhu v srpnu letošního roku virtualizovala celé portfolio svých platebních karet. S tímto trendem však začala už minulý rok, kdy klientům představila eKartu určenou pro platby na internetu. Že mají klienti o moderní, pohodlná a bezpečná řešení zájem, potvrzují i čísla. Z aktuálních dat banky totiž vyplývá, že v říjnu a listopadu – i díky úspěšné kampani – bylo téměř 80 % všech nově vydaných karet virtuálních.

Digitální banka mBank tak jednak flexibilně reaguje na aktuální trendy a sílící tlak na využívání jednoduchých, pohodlných a bezpečných řešení, ale zároveň přihlíží i k šetrnosti vůči životnímu prostředí. „Unikátnost našeho řešení spočívá v tom, že vůbec nezáleží na tom, jaký typ karty klient preferuje. Všechny totiž nabízíme i v čistě virtuální podobě – ať už jde o standardní nebo prémiové karty k účtu, karty pro děti, studenty i podnikatele, či kreditní karty. Je tedy jen na klientovi, zda zvolí plastovou, či digitální formu,“ říká Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika pro oblast produktového a segmentového managementu.

Z interních průzkumů mBank vyplývá, že s kartami bez plastového nosiče, tedy pouze ve virtuální podobě, se budeme setkávat stále častěji. „Meziročně se nám ztrojnásobil podíl klientů, kteří tvrdí, že plastovou kartu již vůbec nepotřebují,“ říká Michal Staněk, produktový manažer platebních karet mBank. Potvrzuje to i aktuální statistika. „Klienti, kteří si u nás v poslední době otevřeli účet a současně požádali o platební kartu, si ve 40 % případů zvolili pouze tu virtuální,“ doplňuje Michal Staněk.

Ambicí mBank je docílit významného podílu bezplastových karet v rámci celého portfolia klientů, nezaměřuje se tedy pouze na nově vydávané karty. Na příští rok banka chystá několik novinek v oblasti virtuálních karet a placení mobilem, aby klientům přechod na pouze virtuální podobu karty a její používání co nejvíce zjednodušila.

Banka plánuje rozvíjet i eKartu – virtuální kartu určenou pro nákupy na internetu, kterou aktuálně využívá dvanáct procent jejích klientů. „Jde o dobíjecí kartu, která je od běžného účtu klienta zcela oddělena. Díky tomu jsou ostatní peníze na účtu klienta v bezpečí a nemusí se tak bát, že o ně podvodem přijde. Pokud klient potřebuje něco zaplatit, stačí na ni převést v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví libovolnou částku z běžného účtu a s tou následně disponovat v internetovém prostředí,“ vysvětluje Michal Staněk.

Podíl plateb mobilem a hodinkami i nadále každý měsíc roste. „Neočekáváme, že by se trend přechodu na mobilní transakce měl v blízké době zastavit či zpomalit,“ říká Martin Podolák a pokračuje: „Aktuálně klienti mBank v Česku realizovali 34 procent všech bezhotovostních transakcí u obchodníků bez přítomnosti plastové karty.“

Napomáhá tomu i skutečnost, že mBank se této oblasti věnuje dlouhodobě. „mBank je i nadále jednou ze dvou bank v České republice, která klientům umožňuje využívat všechny dostupné moderní platební služby – Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a nejnovější Xiaomi Pay,“ uzavírá Michal Staněk.

O mBank

mBank je dynamická digitální banka působící na českém a slovenském trhu od roku 2007. Na český trh přišla jako první nízkonákladová banka nové generace. Během patnácti let se pro ni rozhodlo víc než 700.000 klientů. Díky praktické mobilní aplikaci mohou mít zákazníci mBank svou banku kdykoliv po ruce a jednoduše tak vyřešit vše, co potřebují. Mateřská polská společnost mBank spadá pod německou skupinu Commerzbank. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2021 se mBank umístila na stupínku vítězů ve dvou kategoriích: druhé místo získala v kategorii Spotřebitelské neúčelové úvěry a třetí místo v kategorii Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele. V dubnu 2022 získala v rámci udílení Mastercard Awards ocenění za nejširší škálu individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví a v červenci 2022 cenu VISA za digitální propozici.

Reklama

Doporučujeme

Po dronovém útoku hoří ruský přístav, v Belgorodu je 450.000 lidí bez proudu

Ukrajinské dronové útoky z noci na dnešek způsobily požár v ruském přístavu Usť-Luga v Baltském moři a připravily o dodávky elektřiny bezmála půl milionu lidí v příhraniční Belgorodské oblasti, uvedly ruské úřady. Protivzdušná obrana zničila 389 bezpilotních prostředků, uvedlo ministerstvo obrany v Moskvě. Podle ruské státní tiskové agentury TASS se jednalo o největší útok v posledním roce. Dronové údery podniklo také Rusko, v ukrajinské Černihivské oblasti je bez proudu 150.000 lidí. V Oděské oblasti zemřel člověk.

Meta dostala pokutu 375 milionů dolarů a chystá propouštění

Meta čelí v USA dalšímu tlaku. Porota v Novém Mexiku firmě uložila zaplatit 375 milionů dolarů za to, že podle žaloby nedokázala dostatečně chránit děti na svých platformách. Ve stejný den se uvnitř společnosti začaly šířit zprávy o práci z domova a očekávaném propouštění v některých týmech.

Trump mluví o mírových rozhovorech. Jednáte sami se sebou, vysmál se mu Írán

Americko-izraelská válka proti Íránu pokračuje, objevují se však zmatečné informace o jejím možném ukončení. Spojené státy podle zdrojů obeznámených se situací předaly Teheránu 15bodový mírový plán. Diskutuje se o tom, že mírové rozhovory by mohly proběhnout ve čtvrtek v Pákistánu. Americký prezident Donald Trump také řekl, že Írán souhlasil, že nikdy nebude mít jadernou zbraň. Íránská armáda se mu však vysmála s tím, že jedná sám se sebou.

Tonga vítá spolupráci s USA na průzkumu mořského dna

Nový premiér Tongy Lord Fakafānua označil dohodu se Spojenými státy o průzkumu hlubokomořských nerostů za vzrušující vývoj. Malý tichomořský stát se tak zapojuje do rostoucího zájmu o suroviny ukryté na dně oceánu. Ty mají hrát klíčovou roli v energetice i zelených technologiích.

Val Kilmer se s pomocí AI objeví ve filmu As Deep as the Grave

Val Kilmer se má znovu objevit na filmovém plátně. Tvůrci dramatu As Deep as the Grave dokončují jeho roli pomocí umělé inteligence, aby naplnili původní vizi projektu, na kterém se herec podílel ještě před svou smrtí v roce 2025.

Miley Cyrus znovu jako Hannah Montana, výročí seriálu oslaví speciál

Miley Cyrus si připomíná 20 let od premiéry seriálu Hannah Montana návratem ke své ikonické roli. Výroční speciál i slavnostní premiéra ukazují, že příběh o dvojím životě obyčejné dívky a popové hvězdy má pro fanoušky stále své místo.

Ministr zahraničí Maďarska Szijjártó přiznal, že s Ruskem o jednání EU komunikoval

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó potvrdil, že během neveřejných zasedání Evropské unie pravidelně komunikuje se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Reagoval tak na informace, podle nichž spolu oba politici hovoří i během přestávek na jednáních v Bruselu. Maďarská vláda přitom dříve podobná tvrzení odmítala jako nepravdivá.

Ruské útoky na Ukrajinu přerušily elektrické vedení mezi Moldavskem a Rumunskem

Ruské útoky na Ukrajinu přerušily klíčové elektrické vedení mezi Moldavskem a Evropou, uvedla dnes moldavská prezidentka Maia Sandu. Premiér Alexandru Munteanu vyzval občany k šetření s elektřinou. Moldavsko je závislé na dodávkách z Rumunska.

Kreml varoval před rozšířením íránské války do oblasti Kaspického moře

Rusko by vnímalo krajně negativně, pokud by se současná válka na Blízkém východě rozšířila do oblasti Kaspického moře. Podle ruské státní agentury TASS to dnes uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Letecké údery v Iráku zabily nejméně 15 bojovníků šíitských milic

Letecké údery na základnu šíitských oddílů Lidových mobilizačních sil (PMF) v provincii Anbár v západním Iráku zabily v noci na dnešek nejméně 15 bojovníků, uvedla agentura AFP. Agentura Reuters zase informovala o nejméně šesti zabitých členech kurdských oddílů pešmergů při raketovém útoku na jejich základnu severně od iráckého Irbílu. Podle kurdských bojovníků na ně zaútočil Írán.

Íránská raketa dopadla na Tel Aviv, v Libanonu pokračovaly izraelské údery

Írán v noci pokračoval v ostřelování Izraele v odvetě za pokračující americko-izraelské údery z předchozích dnů. Íránské rakety zasáhly domy v Tel Avivu a předměstí Haify, uvedla agentura AFP. Izrael naproti tomu podnikl vzdušné útoky na jižní předměstí Bejrútu i na jih Libanonu. Jeho údery zabily v sousední zemi nejméně dva lidi, píší místní média.

Ukrajina hlásí pět mrtvých po ruských útocích, sirény zněly po celé zemi

Nejméně pět lidí přišlo o život a dalších 16 bylo zraněno při nočních ruských vzdušných útocích na Ukrajinu, informovaly úřady. Útoky zasáhly především bytové domy. Sirény varující před útoky zněly takřka v celé zemi a prezident Volodymyr Zelenskyj nabádal obyvatele k ostražitosti před možným masivním ruským úderem, píše agentura AFP.

Jako během pandemie. Expati prchají z Blízkého východu

Válka s Íránem otřásla technologickým trhem na Blízkém východě. Firmy se snaží přeorientovat dodavatelské řetězce, logistické trasy a zajistit bezpečí zaměstnanců. Změny se projevují také v náborech. Některé společnosti je pozastavily nebo obsazují jen vybrané pozice, zatímco expati se vracejí do Evropy a Asie. Pravý opak se podle průzkumu odehrává v Izraeli.

Trumpova strategie vůči Íránu selhala, řekl bývalý ministr obrany

Bývalý americký ministr obrany James Mattis v pondělí na konferenci pro energetický průmysl CERAWeek v Houstonu v Texasu zkritizoval administrativu prezidenta Donalda Trumpa za válku s Íránem. Domnívá se, že selhala ve strategickém myšlení. Na Blízký východ míří tisíce amerických mariňáků, spekuluje se ale o mírových rozhovorech v Pákistánu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama