Reklama
4.1 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
Protext ČTKSpolečnost Huawei představila rozšíření svého programu rozvoje talentů v Římě pro letošní...

Společnost Huawei představila rozšíření svého programu rozvoje talentů v Římě pro letošní léto

Peking 8. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Novinku oznámila na závěr celotýdenní evropské akce v Číně

23. ledna skončilo týdenní evropské velké finále programu „Seeds for the future“ (Semena pro budoucnost), na kterém se sešla vybraná kohorta absolventů programu „Seeds for the future“ z 18 evropských zemí. V průběhu celého týdne účastníci absolvovali podnětná setkání s technologickými odborníky, nahlédli do oblasti konektivity a inovací a podíleli se na hlubokých panelových diskusích o zásadních tématech, jako je rozmanitost, ekologické dovednosti a udržitelnost.

Vrcholem akce byl závěrečný ceremoniál, který se nesl ve znamení mezinárodní spolupráce jako základního kamene pro vytvoření udržitelné budoucnosti pro evropské talenty. Na závěr přínosného týdne plného spolupráce společnost Huawei s hrdostí vyzdvihla společné kroky učiněné na cestě k podpoře inovací, výměny znalostí a společného závazku k udržitelné budoucnosti.

Prof. Shahbaz Khan, ředitel multisektorové regionální kanceláře UNESCO pro východní Asii, na závěrečné akci pronesl: „Je skvělé, že se vize UNESCO a společnosti Huawei v oblasti vymýcení digitální negramotnosti mladých lidí vzájemně shodují. V únoru 2023 se společnost Huawei stala přidruženým členem Globální aliance pro gramotnost UNESCO (GAL). Jako první soukromá společnost, která se stala přidruženým členem GAL, se Huawei zavázala zlepšit využívání technologií ze strany pedagogů v rozvojových zemích.“

Na závěrečném ceremoniálu také senior viceprezident společnosti Huawei Europe Radoslaw Kedzia oznámil plánované rozšíření programu Seeds for the Future v Evropě: „Společnost Huawei s hrdostí představuje novou kapitolu programu ‚Seeds for the future‘ – intenzivní, plně offline verzi, která se bude konat v červenci 2024 v italském Římě. Tato iniciativa, vedená duchem mezinárodní spolupráce a dialogu, svede studenty z různých koutů Evropy do jednoho města a nabídne jim živý ekosystém pro učení a společný rozvoj startupových nápadů Tech4Good.“

Společnost Huawei již dříve představila spuštění stipendijního programu Seeds for the Future, který je určen na podporu talentovaných studentů ICT v Nizozemsku, Bulharsku a na Kypru. Tato iniciativa znovu dokládá dlouhodobý závazek společnosti pěstovat a rozvíjet výjimečné talenty.

Význam těchto příležitostí pro studenty zdůraznila velvyslankyně Kypru Martha Mavrommatisová, která v projevu jménem ministryně školství, sportu a mládeže Dr. Atheny Michaelidou poblahopřála společnosti Huawei k úspěšné akci a studentům k veškerému jejich úsilí o udržitelný a ekologický rozvoj. Uvedla: „Společnosti jako Huawei vytváří vlastní investice souběžně s iniciativami institucí, jako je Evropská unie a její členské státy. Program Huawei Seeds for the Future, jak napovídá jeho název, se hluboce angažuje ve vyhledávání místních talentů a v posilování sdílení znalostí mezi odborníky a mladými lidmi.“

Další z přítomných, bývalá státní tajemnice pro vzdělávání v Nizozemsku Annette Nijsová, konstatovala: „Závazek společnosti Huawei podporovat studenty, kteří se věnují technologiím, je stejně obdivuhodný jako důležitý. Koneckonců, právě technologie budou i nadále přinášet zásadní změny ve způsobu naší práce a života. Dnešní studenti informačních a komunikačních technologií budou ve své kariéře využívat technologie, aby dali křídla změnám v naší společnosti.“

Moldavský velvyslanec Dumitru Braghis dodal: „Seeds for the Future, jakožto stěžejní program společenské odpovědnosti firmy Huawei, je nejen příkladem firemní odpovědnosti, ale také ukázkou závazku vést mladé talenty po celém světě. Program, jehož cílem je formovat novou generaci lídrů v digitální éře, přesahuje rámec technických dovedností. Podporuje smysl pro globální občanství, stimuluje kulturní výměnu a rozvíjí podnikavého ducha.“

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2336045/Huawei_Unveils_Expansion_of_its_Talent_Development_Program_in_Rome_this_Summer.jpg 

KONTAKT: Irmina Ostrowska: irmina.ostrowska@huawei.com

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Trump odebral dotace veřejnoprávním médiím v rozporu s ústavou, rozhodl soudce

Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa o odebrání federálních dotací veřejnoprávní rozhlasové stanici NPR a veřejnoprávní televizi PBS je protiústavní, rozhodl v úterý federální soudce. Trump loni v květnu nařídil federálním agenturám zastavit financování veřejnoprávních médií s odůvodněním, že jsou zaujatá, a neměla by proto dostávat finance z daní Američanů. Píše o tom deník The New York Times (NYT).

Válka brzy skončí, tvrdí Trump. Írán jednání s USA popírá

Americký prezident Donald Trump novinářům sdělil, že válka s Íránem skončí do dvou až tří týdnů. Nestanovujeme si žádné limity, přičemž se budeme bránit, dokud to bude nutné, reagoval na toto prohlášení íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí.

Max Verstappen ztrácí motivaci a zvažuje budoucnost ve Formuli 1

Max Verstappen otevřeně kritizuje novou podobu Formule 1 pro rok 2026. Označuje ji za „anti-racing“ a přirovnává ji k „Mario Kartu“ nebo „Formula E na steroidech“. Jeho slova nejsou jen frustrací z výkonu. Naznačují hlubší problém.

V Korálovém moři objevili přes 110 nových druhů

Vědci odhalili v hlubinách Korálového moře více než 110 dosud neznámých druhů ryb a bezobratlých. Počet může výrazně vzrůst, protože část organismů čeká na detailní analýzu. Výzkum vedla australská agentura CSIRO spolu s iniciativou Nippon Foundation Nekton Ocean Census.

Král Karel a Camilla zamíří do USA na oslavy 250 let nezávislosti

Král Karel III. a královna Camilla potvrdili návštěvu USA, kde se zúčastní oslav 250 let od vyhlášení americké nezávislosti. Cesta ale nepřichází jen v duchu tradice, odehraje se i v době citlivých politických vztahů.

Německo: Vlk zaútočil na ženu přímo v centru Hamburku

Neobvyklý incident otřásl v pondělí večer jednou z hlavních nákupních ulic v Hamburku. V rušné ulici Grosse Bergstrasse ve čtvrti Altona, nedaleko obchodního domu Ikea, zaútočil na ženu vlk.

Skupiny napojené na Rusko a Írán využívají kryptoměny k nákupu dronů, ukázala analýza

Proruské a proíránské skupiny stále častěji využívají kryptoměny k financování nákupu levných vojenských dronů a jejich součástek, které hrají klíčovou roli v aktuálních světových konfliktech. Vyplývá to ze zprávy společnosti Chainalysis, která se specializuje na analýzu blockchainu.

Dopady války: Američané si připlatí za zboží z Číny

Zablokovaný Hormuzský průliv způsobil šok na trhu s ropou. Celý svět to pociťuje prostřednictvím růstu cen pohonných hmot a energií, hrozí ale i zdražování potravin a základních potřeb. Situace není jiná ani v USA. Podraží i výrobky z Číny, varoval majitel čínské exportní firmy Huijin Trade. Ceny ropy se v úterý téměř nezměnily.

Guvernér Floridy podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po Trumpovi

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v pondělí podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Návrh zákona o změně názvu v únoru schválili floridští zákonodárci. Trump v pondělí rovněž představil vizualizaci mrakodrapu v Miami, který má být sídlem jeho prezidentské knihovny. Píší o tom tiskové agentury.

Na Ukrajinu přijela Kallas a někteří ministři zahraničí, připomenou si Buču

Do Kyjeva přijela šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallas a ministři zahraničí několika unijních zemí. V zemi bránící se ruské vojenské agresi si mimo jiné připomenou čtvrté výročí masakru, který spáchali Rusové v okupované Buči ležící nedaleko metropole. Diplomaty na nádraží přivítal ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha, jenž na síti X zveřejnil video, na kterém je mimo jiné vidět, jak z vlaku vystupuje Kallas.

Klimatická krize ohrožuje vlny v Salvadoru, pomoct má pojištění

Na východním pobřeží Salvadoru zkoušejí neobvyklý způsob, jak bránit místní přírodu i živobytí lidí před stále divočejším počasím. Oblast Oriente Salvaje, známá mezi surfaři kvůli vlnám Las Flores a Punta Mango, testuje první pojistku svého druhu zaměřenou přímo na surfování. Cílem je pomoci komunitě ve chvíli, kdy tropické bouře rozbijí podmínky pro surf, poškodí okolí a odradí návštěvníky.

Jsme za polovinou, tvrdí Netanjahu. Na Blízký východ dorazily americké speciální síly

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí prohlásil, že ve válce s Íránem bylo dosaženo více než poloviny cílů. Americký prezident Donald Trump zopakoval, že USA vedou rozhovory s „úplně jinými lidmi“, zatímco na Blízký východ dorazily stovky příslušníků speciálních sil, námořní pěchoty a výsadkářů.

ANALÝZA: Invaze na Charg by byla geopolitickým hazardem

Americko-izraelská válka s Íránem trvá více než měsíc a riziko pozemních operací roste. Na stole jsou „nájezdy“ speciálních jednotek, ale také invaze na pevninu, konkrétně na ostrov Charg. Jak moc by bylo dobytí ropného srdce islámské republiky riskantní a vyplatilo by se vůbec?

Sparta poprvé zvládla sedmý zápas a postupuje do semifinále

Hokejisté Sparty Praha konečně prolomili dlouholeté trápení. V rozhodujícím sedmém utkání play off vyhráli na ledě Plzně 1:0 a poprvé v historii extraligy tak zvládli sedmý duel série. Postup do semifinále zařídil jediný gól Filipa Chlapíka, který se prosadil na začátku druhé třetiny.

Írán zasáhl ropný tanker u Dubaje

Útok na obří ropný tanker u pobřeží Dubaje dál vyostřil konflikt mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem. Vedle dalších raketových a dronových útoků znovu rozhýbal ceny ropy i pohonných hmot a přidal Donaldu Trumpovi další problém před listopadovými volbami do Kongresu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama