Více
  25.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Šokující video: Velryba vyskočila z vody na jachtu plnou lidí. Loď nepojízdná, zranění pasažéři i zvíře

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šok utrpěli lidé na jachtě v zálivu na severu Mexika, když je z lodi smetla velryba. Podle místních úřadů přitom nejde o nic výjimečného. Na vině je prý neohleduplnost lidí.

  Scéna, kterou bychom si dokázali představit možná tak v kresleném večerníčku, se odehrála v sobotu v Kalifornském zálivu. Vzhledem k utrpení zvířete a šoku cestujících ale nešlo o nic k pobavení. Velryba vyprovokovaná motorovou jachtou skočila přímo na palubu lodi. Informoval o tom Daily Star.

  „Na záběrech pořízených v sobotu 14. května v Kalifornském zálivu je vidět, jak obrovský savec, známý místním úřadům v Sinaloa jako ‚Pechocho‘, vyskočil z vody a dopadl na loď,“ komentuje Mail Online incident u pobřeží obce Sinaloa v Topolobampo v severním Mexiku zachycený na kameře. Velryba vážící tisíce kilogramů při svém manévru dopadla na čtyři cestující, div je nezabila.

  Náraz převrátil člun a cestující vymrštil do vody. „Jeden z nich, bývalý člen rady Ahome Jesús Valdés, utrpěl zlomeniny žeber a lehké zranění hlavy, další, mladá žena, utrpěla zlomeninu nohy,“ uvedl online deník Línea Directa Portal. Z fotografií je zřejmé, že loď musela být kvůli poškození odtažena. Koordinátor civilní ochrany Ahome, Omar Mendoza, k tomu řekl, že v tomto ročním období je v zátoce mnoho velryb a motorová loď mohla jedince vyprovokovat k útoku.

  Šok i vážná zranění

  Starosta Ahome Gerardo Vargas proto vyzval jachtaře k opatrnosti. Dodal také, že velryba byla v důsledku incidentu poraněna. „Námořní kontradmirál doporučuje, abychom se k velrybám nepřibližovali příliš blízko. Můžeme se kochat jejich krásou, ale z bezpečné vzdálenosti,“ řekl Vargas. Na konci dubna se stala podobná kolize, kdy obří keporkak také vyděsil turisty. Motorový člun, který je převážel, narazil do hřbetu plejtváka, což cestující katapultovalo do vzduchu. Stalo se to opět u pobřeží Mexika.

  Při této bizarní srážce bylo údajně zraněno pět turistů. Tři zůstali v nemocnici a jeden byl po incidentu hlášen jako vážně zraněný. Podle místních zpráv probíhá vyšetřování, proč výletní člun nedodržel bezpečnou vzdálenost od zvířete.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS