Reklama

Silné zemětřesení zasáhlo Chorvatsko. Otřesy byly cítit i v Praze

NEJSLEDOVANĚJŠÍ

Chorvatsko v úterý zasáhlo další zemětřesení, tentokrát o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Oznámila to chorvatská média s odvoláním na informaci evropského seizmologického centra EMSC. Vyžádalo si nejméně jednu oběť. Otřesy byly cítit i v Česku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Bosně a Itálii.

Reklama

Podle reportáží chorvatské televize HRT je k nepoznání poškozené centrum Petrinje a stovky budov. Na několika místech zasahují záchranáři, v Sisaku vyprostili z trosek jednoho domu celou rodinu. Média informují o mnoho zraněných a také dvou obětích. První je dvanáctiletá dívka. Následky zemětřesení nepřežil také dvacetiletý muž z města Glina, píše portál Telegram.

Zasažena je oblast u měst Sisak, Petrinja a Glina, kterou postihlo zemětřesení už v pondělí. Poškozeno je tam na 500 budov. V Sisaku záchranáři vyprostili z trosek jednoho domu rodinu. K nepoznání je centrum Petrinje, odkud jsou také hlášeni zranění.

Oblast Sisaku a Petrinje zasáhlo už v pondělí zemětřesení o síle kolem 5,1 stupně, ale způsobilo menší škody na některých domech. Cítit bylo i v Záhřebu. Experti očekávali možnost silnějšího následného otřesu.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama