menu

29.7 C
Czech
Pondělí 22. července 2024

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.

Rusko hlásí zničení pěti ukrajinských dronů, na Ukrajině byl poměrně klid

Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila pět ukrajinských dronů nad třemi ruskými regiony, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Jeden dron byl podle krátkého komuniké zničen nad Belgorodskou oblastí, další dva nad Voroněžskou oblastí. Později ministerstvo ohlásilo zničení dalších dvou dronů nad Brjanskou oblastí.

Progresus nabytím závodu Vitrablok získává značku Seves Glass Block, největšího světového výrobce skleněných tvárnic

Sledujte nás na sítích

Praha/Duchcov 8. července 2024 (PROTEXT) – Investiční skupina Progresus do svého portfolia zařazuje další tradiční český podnik: výrobce skleněných tvárnic Vitrablok se 112letou historií. Její nabídka v mezinárodním tendru na odkup závodu, který se ocitl v insolvenci, byla věřitelským výborem jednomyslně schválena jako nejvýhodnější pro majetkovou podstatu a světoznámá značka Seves Glass Block se tak stává součástí skupiny Progresus.

Reklama

Skupina Progresus se v roce 2023 prostřednictvím odkupu pohledávky Komerční banky v hodnotě více než 10 milionů EUR stala největším zajištěným věřitelem duchcovského podniku, který byl kvůli nepříznivým podmínkám ve sklářském průmyslu v roce 2022 nucen vyhlásit v říjnu 2023 insolvenci. Na základě souhlasu schůze věřitelů se následně investiční skupina Progresus zúčastnila mezinárodního tendru, který se svojí nejvyšší cenovou nabídkou přesvědčivě vyhrála.

Své bohaté praktické i akademické zkušenosti v tendru využil spolumajitel skupiny Progresus JUDr. Lukáš Zrůst, Ph.D.,LL.M., MBA, BA (Hons), který je jedním z nejzkušenějších lidí v České republice v oblasti řízení a restrukturalizace firem. Právník, podnikatel, investor, advokát se zaměřením na finanční a insolvenční právo a v neposlední řadě také insolvenční správce se zvláštním povolením dříve právě z pozice insolvenčního správce prováděl několik tisíc insolvenčních řízení, tedy řídil proces úpadku či reorganizace u podniků dosahujících miliardových obratů a zaměstnávajících vyšší tisíce zaměstnanců.

„Jsme rádi, že jsme mohli být pomocnou rukou při záchraně tohoto podniku, který je světovou jedničkou se stovkami zaměstnanců. Nemohli jsme jen nečinně přihlížet, jak může několik set lidí přijít o zaměstnání a nechat téměř přes noc zaniknout podnik se 112letou historií v tomto oboru. Jsem vděčný za to, že naše nabídka byla jednomyslně schválena jako vítězná a do našeho portfolia tak můžeme zařadit další český podnik s dlouholetou tradicí a mezinárodním přesahem,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus, která vlastní i největšího českého výrobce dřevostaveb RD Rýmařov. „V rámci své profesní dráhy insolvenčního správce jsem měl možnost projít tímto procesem s mnoha společnostmi. Díky těmto zkušenostem jsme dokázali společně se všemi účastníky procesu Vitrablok úspěšně udržet při životě. Vitrablok mne zaujal svým profesionálním přístupem, férovostí vedení i úžasnými zaměstnanci se srdcem na pravém místě. To byly hlavní důvody, proč jsme se rozhodli do odkupu jít. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se o přežití Vitrabloku zasloužili a dali mu šanci se znovu nadechnout,” dodává.

Poradenství v průběhu mezinárodního tendru insolvenčnímu správci poskytovala společnost PwC. Progresus už jako zajištěný věřitel dělal vše pro úspěšné zachování provozu závodu, zejména jeho ekonomické a personální zajištění s důrazem na vyplácení mezd všem více než 200 zaměstnancům, které považuje za klíčovou složku jeho činnosti. “Jsem rád, že z možných zájemců naši společnost nakonec odkoupila skupina Progresus, která má zájem do společnosti investovat. Již jsme se dohodli na prvním zásadním kroku, kterým bude dlouho očekávaná investice do sklářské vany,“ říká generální ředitel závodu Petr Králík. Zaměstnanci české pobočky se s novými majiteli měli příležitost setkat a klást jim otázky ještě před oficiálním převedením podniku do nových rukou. „Představení nových vlastníků zaměstnancům hodnotím jako pozitivní, všichni se těší na první debaty o rozvoji společnosti. Nyní je čas dívat se směrem kupředu,” dodává ředitel Petr Králík.

Reklama

„V aktivitách podniku chceme rozhodně pokračovat. Plánujeme dále rozvíjet zaměření na R&D a upevňovat pozici závodu na globálním trhu. Vitrablok má za sebou pod značkou Seves Glass Block úžasné věci, jako například mrakodrap v Tokiu pro Hermés a práci pro světové architektonické špičky. V tomto chceme samozřejmě pokračovat a post světové jedničky obhajovat a udržet,” odhaluje budoucí plány Lukáš Zrůst. Jednu změnu však podnik přece jen podstoupil: přešel ze společnosti VITRABLOK, s.r.o. pod novou obchodní společnost Seves Glass Block s.r.o., čímž se jeho název sjednotil se silnou a světoznámou mezinárodní značkou Seves Glass Block, pod kterou skupina vystupuje na světovém trhu.

Transakci Progresus realizoval s co-investorem, skupinou Casper, se kterou Lukáš Zrůst úspěšně spolupracoval už jako insolvenční správce. Casper Consulting je lídrem na českém trhu v oblasti restrukturalizace a záchrany podniků, finanční správy a optimalizace platebních procesů. S 29 lety zkušeností a správou aktiv přesahujících 35 miliard korun se společnost pyšní dlouhodobou stabilitou a odborností. Mezi její významné úspěchy patří sedmiletá exkluzivní spolupráce s největší investiční bankou v USA, J.P. Morgan Chase, a založení společného podniku s Raiffeisenbank. Úspěšně spolupracovala také s bankou Santander a dalšími významnými partnery.

 

O podniku Seves Glass Block

Historie výroby skla v severočeském Duchcově sahá až do roku 1912. Dnes je podnik předním světovým výrobcem skleněných tvárnic se širokou škálou použití od standardních tvárnic, přes designové tvárnice používané architekty až po technologické tvárnice s vysoce funkčními vlastnostmi (fotovoltaické, tepelněizolační, protipožární, neprůstřelné a bezpečnostní).

Silná značka, zaměření na R&D, výroba technologicky složitých produktů a spolupráce s architekty a koncovými uživateli je základem pro působnost ve více než 100 zemích světa na 6 světadílech. Díky stabilní zákaznické základně společnost v minulých letech dosahovala obratu až 1,4 mld. Kč. Většinu tržeb generují trhy v Evropě a Severní Americe. Podnik zaměstnává více než 200 zaměstnanců v České republice a Itálii a jeho výrobní kapacita dosahuje produkce 29 mil. skleněných cihel ročně v různých velikostech a tvarech.

Mezi nejzajímavější realizace ve světě patří budova Hermés v Tokiu od Renza Piana, budova knihovny Deusto v Bilbau od Rafaela Moneo, lázeňský objekt Palacio Termal v Panticose ve Španělsku z dílny studia Moneo Brock nebo showroomy módních značek Bottega Veneta či Stella McCartney. V České republice najdeme nejzajímavější realizace od architektky Evy Jiřičné ve Zlíně, kde mohou skleněné tvárnice obdivovat návštěvníci Kongresového centra nebo rektorátu a knihovny Univerzity Tomáše Bati.

O investiční skupině Progresus

Progresus je investiční skupina podnikající zejména v oblasti industriálního i rezidenčního developmentu. Do svého portfolia zařazuje industriální haly a urbanisticky promyšlené obytné čtvrti, to vše s ohledem na ekonomickou a environmentální udržitelnost. Věnuje se také rozvoji vlastního dřevostavitelského závodu s 50letou historií RD Rýmařov, který je předním evropským dodavatelem dřevostaveb a kumulovaně za dobu své existence dosáhl tržeb přes 33 miliard Kč. V rámci svého technologického hubu Mykilio vyvíjí nové materiály s potenciálem snižovat uhlíkovou stopu ve stavebnictví.

O skupině Casper

Casper Consulting se může pochlubit bohatými zkušenostmi z desetitisíců spravovaných pohledávek v hodnotě desítek miliard korun. Skupina CASPER GROUP, do které Casper Consulting patří, zahrnuje devět společností se zaměřením na restrukturalizace a záchranu podniků, finanční správu a optimalizaci platebních procesů, poradenskou činnost, reality, správu a pronájem nemovitostí, finanční leasing, úvěry na dopravní techniku, alternativní zdroje energie a prodej obranné techniky a optiky.

Hodnota konsolidovaných aktiv skupiny Casper přesahuje 2 mld. Kč a v roce 2023 vykázala čistý obrat 330 milionů Kč. Casper Consulting je synonymem pro spolehlivost a úspěch v oblasti restrukturalizace podniků a správy pohledávek.

 

Zdroj: Skupina Progresus

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Biden odstoupil ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA

Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Rusko se kvůli ukrajinským náletům potýká s nedostatkem benzinu

Ruský trh pohonných hmot čelí nedostatku automobilového benzinu o oktanovém číslu 95, v zemi značeném Ai-95 a přezdívaném "pětka". Důvodem je zřejmě pokračující série náletů ukrajinských dronů na ruské rafinérie, kvůli kterým výroba tohoto paliva v zemi klesla na dvouleté minimum, píše server The Moscow Times.

Jižní Korea posílí vysílání propagandy z reproduktorů u hranic s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že posiluje vysílání propagandy na hranicích se Severní Koreou, které ve čtvrtek obnovila asi po 40 dnech, když prostřednictvím reproduktorů vysílala zpravodajství či populární písně hudebního stylu K-pop. Soul rozhodnutím reagoval na krok Severní Koreje, která dnes opět vypustila přes společné hranice na jihokorejské území balony, pravděpodobně naplněné odpadky, napsala agentura AP.

Ukrajinci a Rusové uvádějí, že si vzájemně sestřelili několik dronů

Rusko v noci na dnešek zahájilo pátý útok drony na Kyjev během dvou týdnů. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany všechny bezpilotní letouny zničily dříve, než dorazily do ukrajinského hlavního města, uvedla agentura Reuters s odkazem na ukrajinskou armádu. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho systémy protivzdušné obrany zničily osm bezpilotních letounů, které Ukrajina v noci vypustila.

Tisíce Izraelců protestují proti Netanjahuově odletu do USA, neuzavře-li příměří

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě. Demonstranti vyzývali premiéra Benjamina Netanjahua, aby neodlétal na návštěvu Spojených států, dokud nepodepíše dohodu o příměří s palestinským teroristickým hnutím Hamás, jejíž součástí bude propuštění rukojmích. Informoval o tom server The Times of Israel (ToI). Do Spojených států Netanjahu podle nových informací odletí v pondělí ráno.

Jižní Korea získala lukrativní dohodu o jaderné energii v České republice

Ambice Jižní Koreje vyvážet své technologie v oblasti jaderné energetiky dostaly významný impuls, když byla společnost Korea Hydro & Nuclear Power Co. vybrána pro výstavbu dvou reaktorů v České republice v hodnotě několika miliard dolarů. Toto rozhodnutí staví Jižní Koreu do pozice předního dodavatele reaktorů a potenciálně otevírá dveře k dalším lukrativním obchodům v celé Evropě.

Při úderu Izraele v Jemenu zemřelo šest lidí

Při sobotním izraelském leteckém útoku v oblasti jemenského přístavu Hudajdá zemřelo šest lidí a dalších 80 bylo zraněno. Uvedla to dnes před polednem SELČ agentura Reuters s odkazem na lékařské zdroje. Proíránští povstalci Húsíové, proti kterým byl úder namířen, dříve mluvili o třech mrtvých a 87 zraněných. Na místě úderu podle agentury AFP stále hoří.
Reklama
Reklama