-6.2 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
CestováníPracujte na dálku v jedné z nejlevnějších zemí na světě: Kolumbie zavádí...

Pracujte na dálku v jedné z nejlevnějších zemí na světě: Kolumbie zavádí víza pro digitální nomády

Obliba práce na dálku roste. A Kolumbie je jednou z nejnovějších zemí, které chtějí přilákat návštěvníky novým typem víza pro digitální nomády. Informoval o tom server Euronews.

Tento nový vízový režim byl otevřen žádostem minulý měsíc. Nyní země doufá, že přiláká digitální nomády, kteří se tu usadí dlouhodobě.

Kolumbie byla v nedávném žebříčku časopisu International Living označena za jedno z nejlevnějších míst pro život v roce 2023. V Bogotě vás šestiměsíční nájemné za byt s jednou ložnicí vyjde na pouhých 2 087 EUR.

„Kolumbie je nadšená, že se může podělit s digitálními nomády o privilegium pracovat z druhé země s největší biodiverzitou na světě,“ uvedla Carmen Caballero, prezidentka ProColombia, která je součástí ministerstva obchodu, průmyslu a cestovního ruchu.

„Bogotá, Medellín, Cartagena, Cali, Coffee Landscape a další destinace nabízejí řadu coworkingových prostor a ubytování se specifickými programy vyvinutými pro delší pobyty, kde vzdálení pracovníci prožijí nezapomenutelné zážitky,“ dodává.

Kdo může požádat o vízum pro digitální nomády

Abyste mohli požádat o kolumbijské vízum pro digitální nomády, budete potřebovat platný cestovní pas země na seznamu zemí osvobozených od potřeby krátkodobého víza. Také dopis prokazující vaše zaměstnání ve vaší domovské zemi a zdravotní pojištění. Minimální požadavek na příjem je podle serveru Euronews 3 miliony kolumbijských pesos nebo 600 EUR měsíčně. To lze doložit bankovními výpisy.

Pokud je váš příjem vyšší než tento, jste ze země, pro kterou Kolumbie nevyžaduje krátkodobé vízum a plánujete zůstat pouze šest měsíců v roce, možná ani nebudete muset žádat. Můžete zůstat až 90 dní, a poté prodloužit na 180 bez papírování s povolením ke vstupu.

Vízum pro digitální nomády však umožňuje vzdáleným pracovníkům zůstat až dva roky. Také získat formu státní identifikace známou jako „Cedula de Extranjeria“. Ta je potřeba pro přístup k řadě služeb v zemi, včetně podpisu smlouvy na mobilní telefon nebo pronájmu nemovitosti.

Kolumbie doufá, že během prvních 18 měsíců přiláká do země přibližně 45 000 digitálních nomádů.

Reklama

Doporučujeme

Trump a Rutte dosáhli rámcové dohody o Grónsku

Americký prezident Donald Trump ve středu večer oznámil, že nezavede desetiprocentní cla na osm evropských zemí, které poslaly do Grónska vojáky, neboť vedl „produktivní" rozhovor s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO), jenž slíbil řešení v otázce Grónska. Dohodli se podle něj na „rámci budoucí dohody".

V Japonsku pozastavili znovuzprovoznění největší jaderné elektrárny na světě

V Japonsku po několika hodinách pozastavili restart největší jaderné elektrárny na světě. Reaktor je ale stabilní, sdělil mluvčí firmy Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), která zařízení provozuje. Firma uvedla jaderný reaktor v elektrárně Kašiwazaki-Kariwa do provozu ve středu, a to navzdory přetrvávajícím obavám veřejnosti. Učinila tak poprvé od katastrofy v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011, po které Japonsko jaderné reaktory načas odpojilo.

Witkoff oznámil pokrok v jednáních o ukončení rusko-ukrajinské války

Jednání o ukončení rusko-ukrajinské války dosáhla velkého pokroku, zbývá dořešit poslední otázku, řekl dnes podle agentur Reuters a AFP na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu zmocněnec amerického prezidenta Steve Witkoff. Dodal, že během dne odcestuje do Moskvy, aby ukončení konfliktu projednal s ruskými představiteli. Hlavní ukrajinský vyjednávač Rustem Umerov o něco dříve informoval o jednání s americkými zástupci v Davosu, hlavními tématy podle něj byly ekonomický rozvoj, poválečná obnova jeho země a bezpečnostní záruky.

ANALÝZA: Rusové používají zimu jako zbraň, Ukrajince ale nezlomí

Kovově šedivé nebe, prázdná okna a vyhaslé semafory se slévají do monolitické bezútěšnosti, zatímco teploty padají hluboko pod nulu. Pohled na města uprostřed zimy připomíná mrazivou dystopii. Pátý rok války a Rusové opět útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu – intenzivněji než kdy předtím. Vojáci na frontě drží, tak my musíme taky, shodují se Ukrajinci. Jejich ducha se nepříteli zlomit nedaří.

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama