Reklama

Povodně v Německu smetly i bobovou dráhu. Mám zlomené srdce, hlesl olympionik

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

O německé tragédii se v posledních dnech mluví jako o ničem jiném. Na západě země našich sousedů si povodně vyžádaly několik desítek lidských životů a tamním lidem zničily domovy. Základnu teď budou muset opravovat i bobisté, kterým přívalové deště smetly dráhu v bavorském Königssee.

Tohle čekal asi jen málokdo. Rozsáhlé povodně v Německu zaskočily místní obyvatele, kterým často sebraly půdu pod nohama, k tomu ale také vědce. Nikdo nebyl na přírodní katastrofu připravený. „Něco je špatně,“ myslí si hydroložka.

To, že je s planetou Zemí něco špatně, je vidět v poslední roce téměř všude. Globální pandemie, vlny veder, požáry v Austrálii a na Sibiři, tornádo v Česku a ničivé záplavy na západě Německa. O tom všem už jste ale slyšeli.

Tragédii se nevyhnul ani sport. A to konkrétně ti, co sledují závody na bobech a skeleton. V Königssee u hranic s Rakouskem byla až doteď slavná a velice oblíbená dráha, na které se jezdil pravidelně třeba světový pohár.

„Mé srdce je zlomené. Doufám, že jsou všichni v pořádku a zdraví,“ napsal na Twitter olympijský medailista a sáňkař Felix Loch. I on komentoval na sociálních sítích fotografie, na kterých je velká část koryta zaplavena vodou a plná suti.

Königssee „zaplavil“ i smutek

K obnově poničené dráhy bude potřeba spousta finančních prostředků i úsilí. Místní dráha byla první umělou, která kdy spatřila světlo světa. V 60. letech minulého století byla vytvořena z původně přírodní předlohy.

Teď se ale bude muset budovat znovu. „Je to smutné,“ myslí si Natalie Geisenbergerová. Medailistka z olympijských her považovala dráhu Königssee za svou domovskou stanici. Stejně jako třeba Susi Erdmannová.

„Neuvěřitelné. Můj domov je najednou zničehonic pryč,“ smutnila na Facebooku. Ve městě a na dráze se mělo letos v prosinci konat i mistrovství světa, to teď ale samozřejmě bude muset hledat náhradní lokalitu. Tady bude totiž obnova nějakou dobu trvat.

Bavorsko počítá úmrtí, kterých je o něco méně než u hranic s Belgií, i tak jde ale o šílenství. K tomu navíc i slavná bobová dráha. Za západní hranicí České republiky není v poslední době příliš veselo.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama