Majitelé barů a restaurací v Paříži demonstrují proti novým vládním omezením COVID-19

752

Majitelé barů a restaurací odhazovali klíče a rozlévali láhve vína na zem, když protestovali proti novým omezením uvalených na jejich podniky v Paříži.

Demonstranti se shromáždili před radnicí 11. okrsku francouzského hlavního města, aby ukázali své znepokojení nad ekonomickým dopadem tohoto kroku. Nová nařízení ukládají povinost zavřít jejich provozovny ve 22:00 místního času.

Dnes se od nás žádá, abychom byli policisty, není to naše práce. Platí zdravotní pravidla, uplatňujeme je, ale na druhé straně nás vláda zneužívá,“ řekl jeden z vedoucích advokátů.

Marcel Benezet, předseda obchodní organizace Groupement National des Independants, což je skupina zastupující nezávislý sektor pohostinství, vyjádřil znepokojení nad nařízením podporující pití na ulici. „Zavřením barů ve 22:00 se vláda vystavuje problému s mladými lidmi na ulici a to se se všemi riziky, která to s sebou přináší.

Protest se konal ve Francii, kde bylo koncem minulého týdne zaznamenáno 16 096 nových případů infekce COVID-19, což byla rekordní denní hodnota.

ZDROJYouTube
Předchozí článekPlán jak zastavit postup saharské pouště: akáciové stromy
Další článekStanley Cup získali hokejisté Tampy! Pohár se ukáže i v Česku