Reklama

Obamovi přišli o věrného přítele. Někdejší první pes Bo podlehl rakovině

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Rodinný pes Bo bývalého prezidenta Spojených států zemřel. O víkendu o jeho smrti informoval Barack Obama na sociálních sítích. Manželka Michelle v samostatném příspěvku uvedla, že dvanáctiletý Bo trpěl rakovinou.

Bo byl podle někdejší hlavy státu „neustálou a laskavou přítomností v našich životech. Byl rád, že nás vidí v dobrých i špatných dnech a každý den mezi nimi“.

Černobílý portugalský vodní pes, který v Bílém domě strávil dvě funkční období, byl ztělesněním hravosti. „Bude nám velmi chybět,“ napsal na Twitteru Obama.

„Dnešní odpoledne bylo pro naši rodinu obtížné. Rozloučili jsme se s naším nejlepším přítelem – Boem – po boji s rakovinou,“ uvedla bývalá první dáma Michelle Obama v prohlášení zveřejněném v sobotu na Instagramu, které doplnila o řadu fotografií.

Michelle Obama také napsala, že Bo bývalý první pár podržel ve chvílích, kdy se jejich životy „zpomalily“. Manželům pomohl s odchodem jejich dětí na vysokou školu, když si museli zvyknout na „prázdné hnízdo“.

Obama, který z funkce prezidenta Spojených států odešel v roce 2017, zavzpomínal, jak Bo s oblibou skákal do bazénu, v přítomnosti dětí zůstával ledově klidný a žil pro zbytky kolem jídelního stolu.

Bo přišel do Bílého domu v roce 2009

Obamovi Boa získali darem od zesnulého senátora Teda Kennedyho a jeho manželky Victorie krátce poté, co se první rodina přestěhovala do Bílého domu. Splnili tak slib kampaně Baracka Obamy, že na oplátku za čas strávený na kampani dostanou dcery Sasha a Malia psa. O několik let později se k němu připojila fena stejného plemene Sunny.

V prezidentských pamětech Země zaslíbená Obama naspal, jak „ze všech potěšení, která první rok v Bílém domě přinesl, nebylo žádné srovnatelné s příchodem Boa, přítulného čtyřnohého černého chomáče srsti se sněhobílým hrudníkem a předními tlapkami, v polovině dubna.“

Obamovi dodali, že jim Bo bude velmi chybět, „ale jsme vděční za to, že žil tak radostný život plný tulení, aportování a večerů strávených ležením na gauči“.

„Víme také, že nejsme jediní, komu na něm záleželo, a jsme vděční za veškerou lásku, kterou jste mu v průběhu let projevovali,“ uzavřela rodina.

I současný prezident má své první psy: Champa a Majora. Naopak jeho předchůdce Donald Trump byl jedním z mála prezidentů, kteří si do Bílého domu mazlíčka nepřivedli.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

1 komentář

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama