Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Muž ještě před přistáním vylezl nouzovým východem z letadla přímo na křídlo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na chicagském letišti O’Hare byl zatčen muž, který otevřel nouzové dveře a vylezl na křídlo, když jeho letadlo pojíždělo k východu. Není známo, co ho k takovému jednání vedlo. O bizarním incidentu informuje CNN, Daily Mail a další servery.

  Cestující na palubě letu 2478 společnosti United Airlines ze San Diega byli ohromeni, když muž, jehož totožnost nebyla zjištěna, ve čtvrtek kolem půl páté ráno otevřel nouzové dveře v řadě 21.

  Poté se vydal po křídle a pak sklouzl na letištní plochu. Tam ho musela zastavit pozemní posádka letiště a přivolat strážce zákona.

  Jeden muž byl zrovna na palubě letadla, které se blížilo k bráně. Vtom otevřel nouzový východ a pronikl na křídlo letadla,“ uvádí se podle CNN v prohlášení chicagské policie.

  Dotyčný poté sklouzl po křídle dolů a dopadl na letištní plochu,“ dodala policie.

  Mary Ellen Eagelstonová, která podle všeho seděla několik řad za mužem, zveřejnila na Twitteru fotografii otevřených dveří. Napsala: „Chlápek právě vyskočil z mého letadla, než jsme se dostali k bráně“.

  Podle televize WGN 9 byl muž zadržen policií a čeká se na obvinění, píše DailyMail.

  Náš pozemní personál zastavil osobu mimo letadlo. Ta je nyní v rukou orgánů činných v trestním řízení,“ uvedla společnost United Airlines ve svém prohlášení. 

  Zdržel letadlo dvacet minut

  Není známo, zda byl zatím neidentifikovaný uprchlík z paluby pod vlivem alkoholu či drog.

  Na záznamu řízení letového provozu, který získala stanice NBC Chicago, je slyšet neidentifikovaný hlas: „Museli jsme zastavit kousek od brány Bravo 3. Někdo otevřel nouzový východ napravo nad křídlem. Někdo na sedadle 21 Bravo opustil letadlo a je na rampě.

  Letadlo se zdrželo 20 minut na letištní ploše, než pokračovalo po dráze a bezpečně odbavilo všechny ostatní cestující u brány, uvedl server Live and Let Fly.

  Server o létání, který provozuje cestovatelský nadšenec Matthew Klint, spekuluje o důvodech, které muže mohly k jeho zvláštnímu chování vést. „Zajímalo by mě, proč ten muž nemohl počkat dalších pět minut, než letadlo dorazí k bráně. Příliš mnoho alkoholu? Smrděl jeho spolusedící? Ať už byl důvod jakýkoli, ten muž teď za své hloupé jednání čelí hromadě problémů,“ píše Klint. Předvídá také, že cestujícího asi čeká zákaz létání a možná bude muset zaplatit poničený nouzový východ.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.