Protext ČTKKarin Bacilková míří na světovou Miss Aura International 2025

Karin Bacilková míří na světovou Miss Aura International 2025

Praha 26. března 2025 (PROTEXT) – Karin Bacilková, vítězka národní soutěže krásy 2024, byla nominována pro účast na světové soutěži Miss Aura International. Karin tak bude reprezentovat Českou republiku mezi více než 40 státy.

Královna krásy České republiky byla vybrána ředitelem Miss Aura International a bude tak reprezentovat Českou republiku na světové soutěži, která se uskuteční letos poprvé již v květnu.

Třiadvacetiletá vítězka nastartovala svou dráhu modelingu již před deseti lety. Díky tomu také navštívila v patnácti letech například Peking, kde strávila téměř tři měsíce, dále Miláno, Řecko nebo Portugalsko. Je vděčná za zkušenosti, které měla díky této profesi možnost nasbírat a snaží se posouvat stále kupředu.

,,Jsem neskutečně ráda za tuto příležitost a nemůžu se dočkat. Věřím, že mi účast na světovce dá spoustu zkušeností a posune mě zase o kus dál, ať už korunku získám či ne,“ sděluje dojmy Karin.

Miss Aura International je každoročně se konají celosvětová soutěž krásy, která podporuje krásu, zkušenosti a intelekt žen na celém světě. Soutěž má ukázat mnohostrannost ženské krásy. Cílem soutěže krásy Miss Aura International je posílit postavení žen a inspirovat je, aby věřily ve svou sílu. Soutěž byla založena v roce 2006 v turecké Antalyi jako Miss Kemer International. V roce 2018 byl název změněn na Miss Aura International. Každoročně se jí účastní desítky delegátek z celého světa.

Miss České republiky měla čest vyslat jako delegátky vítězky několika předchozích ročníků národní soutěže krásy. Například v roce 2024 Báru Sulanovou nebo v roce 2023 Andreu Kaplanovou.

Miss Aura International má několik disciplín, ve který musí dívka obstát. Karin čeká promenáda v plavkách, představení se ve večerní róbě, v národním kostýmu a v neposlední řadě ji čeká také volná disciplína. Soutěž však není jen o fyzičnu, ale také o psychické odolnosti: „Vím, že budu muset pracovat i na svém osobním rozvoji, protože chci být na soutěži připravená, soustředěná a sebevědomá”, svěřuje se Bacilková.

Na soutěž se připravuje nejen Miss, ale i návrháři, kteří zajišťují modely pro prezentaci dívky. Jak je již tradicí, na světové soutěže zajišťuje šaty módní návrhářka skvotných společenských a svatebních šatů a šperků Šárka Ordošová. Ani letos tomu nebude jinak a vy se tak můžete těšit na další originální modely.

Karin čeká náročná cesta a celý tým Miss České republiky, který jí s přípravami pomáhá, přeje mnoho štěstí.

Medailonek, kterým se bude Karin prezentovat, můžete shlédnout na tomto videu:

 

Sledujte sociální sítě Miss České republiky, aby Vám nic neuniklo.

 

Zdroj: Miss České republiky, Miroslav Michael Knot, Šárka Ordošová, BOBA Petrášová, Jitka Baláková

Foto: Jiří Šubrt

 

Kontakt: manager@miss-ceske-republiky.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Spoluzakladatel kartelu Sinaloa dostal doživotí. Za násilí se omluvil

Americký soud poslal na doživotí Ismaela „El Maya“ Zambadu, spoluzakladatele mexického kartelu Sinaloa. Jeden z nejmocnějších obchodníků s drogami před vynesením rozsudku přijal odpovědnost za své činy a vyzval mladé lidi, aby se nevydávali stejnou cestou.

Bitmine hromadí ethery, k pětiprocentnímu cíli jí zbývá poslední krok

Společnost Bitmine se přiblížila ke svému cíli vlastnit pět procent všech etherů v oběhu. Během posledního týdne však nakoupila podstatně méně kryptoměny než dříve a část peněz využila k odkupu vlastních akcií.

Jemenští povstalci z řad Húsíů oznámili námořní blokádu Saúdské Arábie

Jemenští povstalci z řad Húsíů dnes oznámili námořní blokádu Saúdské Arábie. Uvedly to tiskové agentury s odkazem na prohlášení povstalců. Napětí by mohlo vzrůst v Rudém moři a Adenském zálivu, kde v minulosti Húsíové útočili na nákladní lodě.

KOMENTÁŘ: FIFA předvedla světu, jak se vydělávají peníze. Šampionát jí přinesl devět miliard dolarů

Španělským triumfem skončil v neděli fotbalový šampionát pořádaný primárně USA, organizace FIFA teď může začít sčítat výdělky. Zatímco velké akce jsou často finančním fiaskem, zejména pro pořadatele, FIFA na akci utržila asi devět miliard dolarů (190 miliard korun). Jak to dokázala?

Čínská pobřežní stráž dle Manily zranila u sporného atolu filipínského námořníka

Filipínská armáda obvinila čínskou pobřežní stráž z toho, že dnes ve sporné oblasti Spratlyho ostrovů v Jihočínském moři zranila jednoho z filipínských námořníků. Čína naopak uvedla, že filipínští námořníci ignorovali varování a narazili do jejího člunu. Napsaly to agentury AFP a Reuters. Čínské velvyslanectví v Manile na žádost agentur o komentář zatím nereagovalo.

Vyjednavači předložili Íránu návrh na desetidenní příměří

Vyjednávací strany předložily dnes Teheránu návrh na zmírnění napětí ve válce mezi Spojenými státy a Íránem. Součástí nového plánu je desetidenní příměří, které by mělo vést k nalezení dlouhodobého klidu zbraní, a oživit tak prozatímní dohodu uzavřenou minulý měsíc, uvedl podle agentury Reuters vysoce postavený íránský představitel.

Ceny ropy se opět přibližují k psychologické hranici. Válka mezi USA a Íránem děsí trhy

Ceny ropy na světových trzích na začátku týdne výrazně vzrostly. Investoři reagují na další eskalaci války mezi Spojenými státy a Íránem, která znovu vyvolala obavy o bezpečnost přepravy ropy přes Hormuzský průliv. Právě touto strategickou námořní trasou proudí významná část světových dodávek ropy a jakékoli omezení provozu může rychle ovlivnit globální ceny energií. Ceny ropy Brent míří ke 100 dolarům za barel.

Starmer prohlásil, že je pyšný, že předává zemi silnější, než ji převzal

Nyní již bývalý britský premiér Keir Starmer dnes ve svém posledním vystoupení v roli předsedy vlády prohlásil, že je pyšný na to, že Spojené království je nyní silnější než v době, kdy se řízení kabinetu před dvěma lety ujal. Starmer, který následně odjel ke králi Karlu III., aby mu formálně předal rezignaci, zároveň vyjádřil plnou podporu svému nástupci Andymu Burnhamovi.

Vědci našli korálové útesy, které mohou přežít klimatickou krizi

Po celém světě existují desítky tisíc kilometrů čtverečních korálových útesů, které mají schopnost odolávat dopadům klimatických změn a zotavit se po poškození. Nová identifikace těchto odolnějších míst může pomoci lépe zaměřit ochranu jednoho z nejohroženějších mořských ekosystémů.

Ruský útok na nákladní loď u Oděsy zabil deset lidí

Nedělní ruský útok na nákladní loď s kukuřicí u přístavu Oděsa zabil celkem deset lidí, uvedla dnes správa ukrajinských námořních přístavů na facebooku. Dalších osm námořníků se podle ní podařilo zachránit. Dřívější informace hovořily o šesti obětech ruského útoku na plavidlo a čtyřech pohřešovaných. Loď plula pod vlajkou Guineje-Bissau, podle dřívějších informací médií patří tureckému majiteli.

Napětí dál roste. Po íránském útoku zemřel další americký voják

Napětí mezi USA a Íránem dál prudce roste. Americká armáda oznámila smrt dalšího vojáka, který zahynul v severním Iráku při řízené likvidaci nevybuchlé munice z íránského útočného dronu. Druhý voják utrpěl lehčí zranění. Celkový počet padlých Američanů od začátku současného konfliktu tak podle Washingtonu vzrostl na sedmnáct.

Francouzský soud nařídil TotalEnergies zahrnout emise zákazníků do klimatického plánu

Pařížský soud rozhodl, že společnost TotalEnergies musí ve svém plánu náležité péče nově zohlednit také emise vznikající při používání jejích ropných a plynových produktů. Jde o první případ, kdy soud přímo spojil francouzský zákon o povinnosti náležité péče s ochranou klimatu. Firmě dal šest měsíců na předložení upraveného plánu.

Krejčíková po triumfu v Aténách poskočila na 26. místo žebříčku

Barbora Krejčíková navázala na povedený týden v Aténách výrazným posunem ve světovém žebříčku WTA. Díky zisku devátého singlového titulu kariéry se posunula o šest míst na 26. příčku. Česká tenistka zároveň ukončila čekání na trofej, které trvalo od jejího wimbledonského triumfu před dvěma lety.

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal ústavní dodatek, který ukončuje jeho mandát

Maďarský prezident Tamás Sulyok podepsal sedmnáctou novelu ústavy, která zároveň ukončuje jeho mandát. Prezident označil změnu ústavy za bezprecedentní zneužití politické moci, přesto ji podepsal s odůvodněním, že jako hlava státu musí respektovat platný právní řád.

Indonésie pokračuje v pátrání po obětech. Z potopené lodi zachránili 59 lidí

Indonéští záchranáři našli sedm dalších lidí z lodi KM Nurul Salsa, která se potopila poblíž ostrova Sulawesi. Pět pasažérů se několik dní drželo rybářské konstrukce a plovoucích trosek, matku se synem objevili rybáři poblíž ostrova Balaloho. Osmnáct lidí zůstává pohřešovaných.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama