Více
  0.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Jógové pozice, které byste měli praktikovat každý den – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  10 až 15 minut procvičování těchto pozic každý den zlepší vaši jógovou praxi. Postupem času uvidíte pozitivní efekt, který má důsledné provádění těchto strečinků na vaše delší tréninky.

  Pokračování článku Jógové pozice, které byste měli praktikovat každý den – část 1.

  Pozice hory a pozice se zdviženými pažemi

  Z pozice střechy postupujte chodidly k přední části podložky, dokud nebudete stát v předklonu. Pokrčte kolena a pomalu vyrolujte páteř směrem nahoru, abyste se dostali do pozice hory.

  Odtud možná budete chtít udělat několik polovičních pozdravů slunci. Pokuste se sladit každý nádech s pohybem při provádění sekvence pozic. Pokud máte čas a chuť, můžete místo toho udělat celé pozdravy slunci, delší verzi sekvence.

  Z pozice hory zvedněte ruce do stran a nahoru ke stropu. Stiskněte dlaně k sobě a uvolněte ramena.

  Předklon ve stoje

  Chcete-li dosáhnout dobrého protažení hamstringů, pohybujte se do předklonu pomalu. Můžete si vybrat, jak chcete v této pozici setrvávat. Lze ohnout kolena, sevřít si lokty navzájem rukama, nebo prošlapovat nohy.

  Pokud je to pro vás moc snadné a chcete pozici prohloubit, zkuste vsunout ruce dlaněmi nahoru pod chodidla. Další modifikací je pokrčit kolena a přitáhnout se k nohám, poté pracovat na narovnání nohou. Když tuto pózu děláte doma, můžete jí věnovat tolik času, kolik chcete.

  Ujistěte se, že zatěžujete bříška chodidel tak, aby vaše boky zůstaly přímo nad kotníky.

  Holub

  Pro otevření kyčlíe udělejte holubí pózu a podle potřeby umístěte pod boky vycpávky. Z pozice střechy posuňte pravé koleno dopředu k podlaze na vnější straně pravé ruky. Uvolněte levé koleno k podlaze. Vyrovnejte boky směrem k přední části podložky. Pokud se cítíte stabilně, stáhněte trup do předklonu přes pravou nohu.

  Ideální je zůstat v pozici holuba 10 až 20 hlubokých nádechů, aby vaše tělo mělo čas se uvolnit. Pokud to budete dělat každý den, opravdu si všimnete rozdílu.

  Pokud dáváte přednost jemnější variantě, zaujměte místo toho pozici jehly (Sucirandhrasana). Toto je v podstatě stejný úsek, ale provádí se vleže na zádech.

  Vaše volba

  Zeptejte se svého těla, jakou polohu dnes skutečně potřebuje. Nalaďte se na tu část, která vám připadá ztuhlá a zaměřte tam svou pozornost. Nebojte se, pokud vaše pozice není konvenční jógová ásana. Pokud jste připraveni na odpočinek, pozice dítěte nebo mrtvoly jsou dobrou volbou.

  Pokud se cítíte nabití energií, využijte tuto příležitost a zapracujte na pozici, kterou chcete zlepšit, například některou inverzi, jako je stoj na hlavě nebo rovnováha paží v pozici vrány. Už jen to, že strávíte pár minut denně obtížnou pózou, je obrovský rozdíl, protože získáte sebevědomí a budete pracovat na své síle a flexibilitě.

  Pozice mrtvoly (Savasana)

  Věnujte několik minut odpočinku v této pozici, aby vaše tělo vstřebalo přínosy cvičení, než budete pokračovat ve svém dni. Použití rekvizit může učinit tuto pózu pohodlnější a uvolněnější.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  spánek

  Dechová cvičení pro lepší spánek: Dýchání do břicha

  Mnoho lidí má v dnešní době problémy se spánkem. Ať už jde o obtížné usínání, probouzení se uprostřed noci, či nekvalitní spánek, kdy se ráno vzbudíte neodpočatí. Co s tím?
  Kripalu jóga

  Co je Kripalu jóga

  Zatímco většina stylů jógy zahrnuje meditaci a dýchání, jóga Kripalu klade stejnou důležitost na mysl, tělo a ducha. Je ideální pro začátečníky a přizpůsobitelná každému, bez ohledu na váš věk, schopnosti, velikost nebo jiné okolnosti.
  Jóga v parku

  Jóga je ideální způsob, jak si ulevit od pracovního stresu

  Cítíte se ve stresu z práce? Najděte si čas na jógu. Nový výzkum zjistil, že jóga je zvláště účinná při snižování pracovního stresu.
  Výhody jógové terapie

  Výhody jógové terapie

  Zatímco praxe jógy je běžně spojována s úlevou od stresu, jógová terapie může být užitečná také při léčbě několika dalších stavů duševního zdraví.
  jógová terapie

  Co je jógová terapie?

  Jógová terapie je druh terapie, který čerpá z jógových cvičení, praktik a filozofií, aby zlepšil vaše duševní a fyzické zdraví.
  Pozice holuba

  Jak na jógové ásany: pozice holuba

  Pozice holuba je kyčelní předklon. Existují tři základní verze pozice holuba, z nichž každá navazuje na předchozí. Tato verze je první fází a je to ta, kterou budete běžně cvičit na hodinách jógy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama