Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Jak správně snít během dne

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bezcílné mentální bloudění není tak snadné, jak to zní, zvláště při zběsilém, frenetickém životním stylu mnoha z nás. Sílu nespoutaného myšlení však můžete využít obratným a proaktivním způsobem.

  Zkuste těchto pět tipů, jak procvičit svůj vytížený mozek a využít všech potenciálních výhod denního snění.

  Vytvořte vyhrazený prostor pro denní snění

  Vytvořte si tiché, klidné místo – ložnici, koutek vaší domácí kanceláře, nebo dokonce pohodlné křeslo – sloužící výhradně k uvolněnému snění. Denní snění na stále stejném místě signalizuje mozku, aby zařadil nižší rychlostní stupeň. Zapalte svíčku, pusťte si zvuky přírody, použijte aromaterapeutický difuzér. Pokud praktikujete aromaterapii, vyzkoušejte vůně vetiveru, ylang ylang a santalového dřeva, které podporují klidné soustředění.

  Začleňte snění do svého dne

  Pokud se váš neklidný mozek (nebo tělo) odmítá usadit, zkuste snít během svých obvyklých denních rutin. Činnosti s nízkou koncentrací, jako je vykládání myčky nádobí, mytí auta nebo procházky se psem, povzbuzují myšlenky k bloudění. Nebo vezměte svůj zaneprázdněný mozek si zaběhat. Cvičení zesiluje alfa vlny, které jsou spojeny s uvolněným duševním stavem.

  Udělejte si z toho zvyk

  Vyhraďte si konkrétní čas na vnitřní přemítání. Zakotvení denního snění do každodenní rutiny – uvaření ranní kávy, čištění zubů, ustlání postele – usnadňuje vytváření návyků. Začněte s pěti minutami, poté postupně prodlužujte čas, jak se budete cítit pohodlněji. Nastavte si časovač, aby se váš mozek neupínal na kontrolu hodin.

  Odchylte vyrušení

  Vaše přestávka na toulání myšlenek není čas na promýšlení plánů na večeři, posedlost termínem nebo procházení seznamu úkolů. Utište své vnitřní žvanění, vyzkoušejte aplikaci pro řízenou meditaci, která ztiší všechny opakující se bláboly a nechá myšlenky plynout. A co je nejdůležitější, nepřemýšlejte o lítosti, zášti nebo strachu. Pokud vás přepadnou obavy, zapište si je do sešitu a slibte svému mozku, že se jim později budete věnovat.

  Archivujte své snění

  Volně se vznášející myšlenky jsou silné a často hluboké a vaše zdánlivě náhodné mentální meandry mohou inspirovat řešení nepříjemných problémů nebo dilemat. Hned po snění se zamyslete nad obrazy, nápady a postřehy. To nejlepší můžete archivovat v deníku nebo zaznamenat jako hlasové poznámky do telefonu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS