Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Protesty v Keni: Konvoj opozičního vůdce zasáhla policie slzným plynem, dochází k zatýkání poslanců

  Keňská policie zasáhla slzným plynem konvoj opozičního vůdce Raily Odingy v hlavním městě Nairobi, když stál v čele největšího protestu proti vládě prezidenta Williama Ruta od jejího nástupu do úřadu.

  Zelenskyj navštívil vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v příspěvku na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.

  Nizozemské železnice se potýkají s jezevci, kteří si pod kolejemi hloubí nory

  Cestující v Nizozemsku čelí železničnímu chaosu kvůli jezevcům, kteří se zavrtávají pod koleje. Úřady se snaží tyto chráněné lasicovité šelmy vylákat z jejich nor pod zvýšenými náspy.

  Huawei představuje na veletrhu MWC 2023 inteligentní učebnu Smart Classroom 2.0

  Barcelona (Španělsko) 3. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) –

  Společnost Huawei představila na vzdělávacím fóru Education Forum, které je součástí veletrhu MWC 2023, novou generaci vybavení chytrých učeben. Nové řešení využívá Wi-Fi 7 a inteligentní okrajová zařízení, která podporují moderní výukové postupy prostřednictvím synergie cloudu a edge. V rámci fóra společnost Huawei rovněž navrhla zavádění inkluzivních vzdělávacích zdrojů, posílení výzkumných kapacit a optimalizaci správy prostřednictvím univerzálních řešení pro všechny vzdělávací scénáře s následným urychlením digitální transformace vzdělávacího průmyslu.

  Mark Yang, ředitel segmentu vzdělávání v globální divizi Huawei pro veřejný sektor, ve svém úvodním projevu uvedl: „Motorem digitální transformace vzdělávání jsou IKT nové generace. K aktuálním trendům patří diverzifikované vzdělávací kanály, imerzivní zážitky a univerzální výuka. Společnost Huawei vytváří společně se svými partnery řešení, která zákazníkům pomáhají vytvářet digitální zázemí, budovat chytré kampusy a učebny a digitalizovat výukové aktivity. Společnými silami propagujeme inteligentní prostředí pro scénářovou, zážitkovou a interaktivní výuku, díky níž dosáhneme lepšího vzdělávání a vyšších akademických kompetencí.“

  Uvedení chytrých učeben Smart Classroom 2.0 na trh oznámil Nadim Abdulrahim, oborový expert z globální divize Huawei pro veřejný sektor. Zároveň představil také univerzální vzdělávací řešení společnosti Huawei pro všechny vzdělávací scénáře. „Vzdělávací nástroje od společnosti Huawei integrují do scénářů vzdělávání informační a komunikační technologie. Společnost Huawei nyní modernizuje chytré učebny pro podporu konvergované kampusové sítě síť na bázi Huawei Wi-Fi 7, kterou lze připojit k ekologické a energeticky úsporné plně optické síti a vytvořit tak diverzifikované chytré výukové prostředí. Toto řešení pomůže pedagogům překonávat časová a prostorová omezení a podpoří všeobecně dostupnou výuku a učení pro spravedlivé, inkluzivní vzdělávání.“

  Řešení pro chytré učebny Smart Classroom 2.0 přináší řadu výhod:

  ● Modernizované přístupové terminály.

  ● Wi-Fi 7 se vzdušnou přenosovou rychlostí 18,67 Gbit/s pro plynulou online výuku.

  ● Inteligentní okrajová zařízení propojují video zdroje s cloudovou platformou a poskytují služby, jako je např. inteligentní docházka, převod řeči na text v reálném čase a online správa video zdrojů.

  ● Podpora živého vysílání, automatického nahrávání a analýzy tříd pro inteligentní výuku díky synergii edge a cloudu.

  Plynulý provoz chytrých učeben zajišťuje společnost Huawei pomocí konvergované kampusové sítě a sítě NREN. Ty společně vytvářejí vysoce výkonný základ digitálního cloudu. Díky svému zaměření na chytré učebny, chytré kampusy a inovace ve výzkumu přináší společnost Huawei řešení pro všechny výukové scénáře a podporuje rozvoj vysoce kvalitního vzdělávání.

  Ana Margarita Reyesová, generální ředitelka technologické a inovační společnosti Maiwei ze skupiny EXSUSA (Panama) uvedla: „V Panamě jsou překážkou pro rozvoj chytré výuky konvenční IKT. Ve spolupráci se společností Huawei budujeme chytré kampusy pomocí NCE-Campus, systému pro ukládání a analýzu videa, a nástroje IdeaHub. Pomáháme tak realizovat efektivní, inteligentní správu kampusů a digitální výuku, což vede k lepšímu zážitku z učení.“

  Společnost Huawei pomáhá zavádět inteligentní vzdělávání u více než 2800 klientů z řad ministerstev školství, akademické obce a výzkumných ústavů ve 120 zemích a regionech. Inovativním scénářovým řešením pro vzdělávací sektor, akceleraci digitální transformace a pomoci s rozvíjením inovativních talentů se chce věnovat také v budoucnu.

  Dotazy médií laskavě směřujte na adresu: [email protected]

  Foto
  https://mma.prnewswire.com/media/2012422/image_986294_75671207.jpg

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.