menu

20.5 C
Czech
Čtvrtek 30. května 2024

Electrek: Tesla ukončuje zmrazení náboru, ale jen pro jedno oddělení

Společnost Tesla zřejmě ukončila zmrazení náboru zaměstnanců po rozsáhlém propouštění, které se minulý měsíc dotklo přibližně 15 % jejích zaměstnanců. Nové pracovní nabídky se však týkají výhradně oddělení Autopilot a robotika.

Itálie chce zřídit komisi pro kontrolu financí profesionálních sportovních klubů

Italská vláda dnes schválila zřízení výboru, který bude dohlížet na rozpočty profesionálních sportovních klubů. Cílem je vyřešit finanční problémy v tomto odvětví a zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž. Kontrola financování se bude týkat i nejslavnějších fotbalových a basketbalových klubů, píše agentura Reuters.

Horoskop pro týden pevných zásad a osobních hodnot: 13. května – 19. května

Sledujte nás na sítích

Ve středu, po více než dvou měsících strávených v Beranu, Merkur konečně vstoupí do Býka. Když tato komunikační planeta přechází do silného a uzemněného znamení Býka, je ideální čas ujasnit si vlastní hodnoty a odmítnout se nechat zviklat. Býk může občas podporovat neužitečně rigidní myšlení. V nejlepším případě vám však dává sílu stát si pevně za svými zásadami, a to i tváří v tvář opozici. Místo toho, abyste se nechali vtáhnout do nekonečných debat, soustřeďte se na hledání způsobů, jak jednat podle toho, čemu věříte. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Více než kdy jindy toužíte po životě, který by měl smysl. Chcete hrát důležitou roli ve své komunitě, měnit svět kolem sebe, být součástí něčeho většího, než jste vy sami. Vaše běžné aktivity se vám zdají málo. Chcete něco víc. Přesto jsou to právě drobnosti – vaše běžné interakce s druhými lidmi, vaše každodenní rutina -, které s největší pravděpodobností nabídnou smysl, který tento týden hledáte. Nedělejte si teď starosti s velkými věcmi. Soustřeďte se na to, abyste byli užiteční jakýmkoli nepatrným způsobem, a věřte, že zbytek přijde sám.

Býk

O mnoha věcech ve svém životě v poslední době pochybujete. Emoce, kterých jste se obávali, že vás budou trápit navždy, se změnily; jiné, o kterých jste doufali, že budou trvat věčně, ustoupily. Poznali jste, že nic není tak stabilní, jak byste si přáli, ale také jste si dokázali, že jste schopni větší změny, než si mnohdy představujete. Nejistota může být nepříjemná, ale je nezbytnou součástí tohoto procesu. Nyní se konečně dostáváte do období jasnosti a sebedůvěry; všechno to hledání v duši může konečně přinést ovoce. Tvrdě jste pracovali, abyste se dostali až sem, tak si to užijte.

Blíženci

Nejlépe se vám přemýšlí nahlas. Váš intelekt nejjasněji září při konverzaci, když máte lidi, se kterými můžete snít, hádat se a předávat jim své nejpodivnější nápady. Jsou však chvíle, kdy vás hlasy ostatních spíš rozptylují, než aby vám něco objasnily, a musíte si věci promyslet sami. V následujících dnech si dejte čas na rozmyšlenou a zvažte své plány a nápady, než do nich zapojíte někoho dalšího. Názory ostatních lidí mohou být neocenitelné, ale věnujte čas tomu, abyste si ujasnili, co si myslíte a co chcete, než se otevřete zpětné vazbě.

Rak

Nyní je vhodná doba, abyste se zamysleli nad svými dlouhodobými cíli. Nejen o věcech, kterých chcete dosáhnout, nebo o milnících, kterých chcete dosáhnout, ale také o tom, jakým člověkem chcete být. Jak budete trávit svůj čas, jaké hodnoty vás budou motivovat, jaké ideály budou utvářet váš život? To vše se může zdát abstraktní, ale tento týden zjistíte, že se velké otázky neustále objevují ve vašem každodenním životě. Mohli byste se jimi zabývat, a to od všedních úkolů až po velká dramata.

Reklama

Lev

Časem se snadno odkloníte od toho, co je pro vás důležité. Práce se stává hektickou, doma máte zdánlivě nekonečný seznam úkolů, které musíte zvládnout, a sledování zpráv vám připadá jako práce na plný úvazek. Nezbývá vám téměř žádná chvilka na to, abyste se zastavili, nabrali dech a ujistili se, že jdete správným směrem. Buďte trochu tvrdohlavější v tom, že si na sebe uděláte čas a řeknete ne práci, kterou nejste schopni nebo ochotni vzít na sebe, abyste měli energii říkat ano věcem, které skutečně chcete dělat.

Panna

Ve svém společenském kruhu nakonec převezmete spoustu praktické práce při uskutečňování plánů. Každý může mít zábavný nápad, ale často jste to vy, kdo rezervuje lístky, nakupuje zásoby nebo říká svým přátelům, kde a kdy se mají ukázat. Jistě, to všechno děláte, protože vás to uspokojuje, ale také se obáváte, že kdybyste to neudělali vy, nikdo jiný by se nezapojil. Dovolte si odpočinout si od řízení všech detailů, abyste mohli snít nebo se bavit či prostě odpočívat. Ostatní se mohou střídat v tom, aby vše fungovalo.

Váhy

Velmi dobře vnímáte neverbální komunikaci, která se odehrává všude kolem vás. I když byste si přáli, aby lidé jednoduše řekli, co si myslí slovy, ve skutečnosti to často vyjadřují jinak: náznaky, gesty, pohledy. Je užitečné dávat pozor, ale tento týden buďte opatrní a nesnažte se číst myšlenky. Není to vaše práce a je pravděpodobné, že si budete špatně vykládat náznaky, příliš číst situace nebo lidi špatně chápat. Neignorujte nevyslovené signály, ale v případě pochybností se nebojte zeptat.

Štír

Ačkoli nejste člověk, který by se chtěl stavět do opozice jen kvůli sobě samému, nebojíte se zaujímat provokativní a nepopulární postoje. Váš vnitřní kompas je spolehlivý a pravdivý; i když ukazuje podivným nebo nečekaným směrem, víte, že se mu dá věřit. Nyní vám však prospěje, když se budete více snažit naslouchat názorům lidí kolem sebe. Nepotřebujete, aby rozhodovali za vás, a možná nakonec stejně uděláte opak toho, co si všichni ostatní myslí, že byste měli udělat, ale pohled zvenčí bude nezbytný.

Střelec

Možná jste se v poslední době cítili bez inspirace, ale to se pravděpodobně brzy změní. Vaše představivost je na vzestupu, máte velké nápady, jste motivováni riskovat, žít odvážně a kreativně, měnit svět. Jen si dejte pozor, abyste se nenechali natolik strhnout velkým záměrem, že vám uniknou významné detaily. Bez ohledu na to, jak velkolepé jsou vaše ambice, je stále důležité věnovat se každodenní práci, i když může být nudná. Provádění malých, důsledných změn právě teď bude mít v budoucnu na váš život obrovské pozitivní účinky.

Kozoroh

Uvědomujete si, že je často nutné jednat s ostatními po dobrém, zmírnit kritiku, rozmělnit své složité myšlenky, vyjadřovat se spíše taktně než důrazně. To neznamená, že jste slabí nebo bezzásadoví, jen strategičtí. Tento týden však může být nakonec účinnější prostě říct, co si opravdu myslíte – žádné tanečky kolem problému, žádné zdržování. Místo snahy přimět všechny, aby s vámi souhlasili (některé lidi nepřesvědčíte nikdy), se zaměřte na to, abyste se vyjadřovali upřímně, odvážně a jasně. Mluvení o svých názorech samozřejmě přináší rizika, ale může být i prospěšné.

Vodnář

Lépe než většina ostatních chápete, že tradiční způsoby řešení nejsou vždy nejlepší. Pokud jste dostatečně odvážní, často dosáhnete lepších výsledků, když se odvážíte experimentovat, zkoušet nové strategie, přemýšlet mimo rámec. Přesto mohou být tradiční metody dokonale účinné a vy si jen přiděláváte zbytečnou práci tím, že se snažíte začít od nuly. Nedělejte si věci těžší, než je nutné. Pokud se budete spoléhat na nástroje, které vám dosud fungovaly, můžete ušetřit energii na ty problémy, které vyžadují kreativní řešení.

Ryby

Když jste naštvaní nebo zranění, ne vždy se hned ozvete. Možná se vám to nezdá správně načasované, možná potřebujete své pocity nejprve zpracovat nebo nemůžete najít ta správná slova. Je dobré nespěchat a neříkat něco, čeho byste mohli litovat, ale pokud necháte uplynout příliš mnoho času, hrozí, že vaše emoce vyhřeznou a přerostou v zášť. Pokud v sobě něco dusíte, zkuste to tento týden vypustit ven. Nemusíte se dokonale vyjadřovat nebo čekat na ideální příležitost, která možná nikdy nepřijde. Stačí mluvit otevřeně a upřímně.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.

Jste kreativnější, než si myslíte – zde je návod, jak to využít

Stále více výzkumů ukazuje, že kreativita v mnoha svých podobách může významně přispět k našemu zdraví a pohodě. Od hudby a umění až po vyprávění příběhů a zahradničení mohou tvůrčí činnosti zmírnit pocity úzkosti a deprese a nabídnout duševní únik od životního stresu.

Čekají vás nějaká překvapení nebo hrozící povinnosti? Přečtěte si víkendový HOROSKOP

I když byste měli o víkendu hlavně odpočívat a relaxovat, občas se může stát něco zajímavého, překvapivého nebo nečekaného. Pokud vás zajímá, co vás v následujících dnech čeká, podívejte se na náš víkendový horoskop.

Vychytávka paní Jany (52) poradí, jak mít svěží sex i po dvaceti letech manželství

Ano, i po desítkách let soužití mohou partneři zažívat v posteli erotickou bouři. Stačí vědět, jak na to. Třeba jako čtenářka Jana. Kouzlo podle ní spočívá v přenastavení jedné zásadní věci.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.
Reklama
Reklama