Více
  20.5 C
  Czech
  Úterý, 9 srpna, 2022

  Hallstatt, Rakousko: Malované lebky i dobrodružství na skále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve spolkové zemi Horní Rakousko se Hallstatt rychle stává oblíbenou zastávkou na silnici mezi městy Salzburg a Graz. A vzhledem k dávné historii nedalekého Salzweltenu spolu s vysokohorskými stezkami připravenými k prozkoumání není divu. Zde jsou nejlepší věci, které můžete zažít v tomto krásném městě.

  Až do 19. století byl Hallstatt s výhledem na stejnojmenné jezero dostupný pouze lodí nebo horskou stezkou. Dnes je to oblíbená turistická destinace a památka světového dědictví UNESCO, stejně jako fungující jezerní město s téměř 800 obyvateli. Mějte tohoto průvodce po ruce, pokud plánujete výlet do této okouzlující destinace.

  Objevte lebky v Hallstattské kostnici

  Stejně jako pařížské katakomby, ale v mnohem menším měřítku, je Hallstattská kostnice domovem lidských ostatků – ovšem s uměleckým nádechem. V této podzemní kostnici je úhledně naskládáno více než 1200 lebek. Z toho 610 bylo jemně ručně malováno, čímž vznikla největší sbírka malovaných lebek v Evropě.

  Vydejte se do podzemí v Salzwelten

  Salzwelten je se svou 7000letou historií nejstarším solným dolem na světě. Je také domovem nejstaršího dřevěného schodiště v Evropě, objeveného mezi prehistorickými tunely dolu (jeho historie sahá 2 800 let nazpět). Dnes se můžete vydat 400 m pod zem a projet se po 64 m dlouhé skluzavce, než naskočíte do důlního vláčku, který vás přiveze zpět ke vchodu.

  Vydejte se na paddleboard na jezeře Hallstatt

  Klidná povaha jezera znamená, že i nováčci v paddleboardingu budou schopni rychle porozumět technice a během okamžiku přeskakovat mezi místy ke koupání. Půjčte si prkno těsně před západem slunce, protože tehdy se malebné městečko zalije zářícím zlatým odstínem, díky kterému uvidíte Hallstatt ve zcela novém světle.

  Ferrata Krippenstein

  Pro ty, kteří upřednostňují aktivnější dovolenou. Nic tak nerozproudí adrenalin jako ferrata na Dachstein Krippenstein. Zde budete moci procházet strmou skalní stěnou po jejích drátěných lanech, stupačkách, žebřících a napnutých lanech. Není to pro slabé povahy, ale ti, kteří seberou odvahu, budou odměněni nádhernými výhledy.

  Pro ty, kteří upřednostňují aktivnější dovolenou. Nic tak nerozproudí adrenalin jako ferrata na Dachstein Krippenstein. Zde budete moci procházet strmou skalní stěnou po jejích drátěných lanech, stupačkách, žebřících a napnutých lanech. Není to pro slabé povahy, ale ti, kteří seberou odvahu, budou odměněni nádhernými výhledy.

  Prozkoumejte kostel Kalvarienberg zevnitř i zvenku

  Kalvarienbergský kostel je barokní kaple na okraji obce, kterou poznáte podle fasády. Uvnitř objevíte nádherně vyřezávané postavy ukřižování připisované baroknímu sochaři Meinradu Guggenbichlerovi, který je vyrobil v 17. nebo 18. století. Prohlédnete si také neuvěřitelné nástěnné malby. Po prozkoumání interiéru se vydejte ven, abyste viděli střechy a jezero z vyhlídky kostela na úbočí hory.

  Obdivujte výhled ze Skywalk Hallstatt

  Tento oplocený chodník vyčnívající nad svahy, vznášející se 360 ​​m nad střechami Hallstattu, nabízí nádherný výhled na jezero Hallstatt a okolní vrcholy. Jakmile uděláte pár snímků, zamiřte k Rudolfsturm, bývalé obranné věži, která stojí přímo nad ním. Nyní je to restaurace, kde můžete povečeřet místní lahůdky, včetně řízku a špenátových knedlíků, s neuvěřitelným výhledem v pozadí.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS