Protext ČTKDvě třetiny Čechů pijí ledovou kávu nejčastěji na čerpací stanici

Dvě třetiny Čechů pijí ledovou kávu nejčastěji na čerpací stanici

Praha 29. července 2025 (PROTEXT) – Češi milují ledovou kávu – a to zejména na cestách. Potvrzuje to i průzkum agentury Ipsos pro ORLEN, podle kterého pije ledovou kávu v letních měsících více než 80 % respondentů, přičemž 60 % z nich si ji nejčastěji dopřává právě na čerpacích stanicích. Průzkum odhalil i další zajímavé chování a preference Čechů při pití ledové kávy.

Průzkum je potvrzením, že strategie produktů na čerpacích stanicích ORLEN jde správnou cestou. ORLEN v rámci svého mezinárodního gastronomického konceptu Stop Cafe rozšířil nabídku o nový sortiment míchaných ledových nápojů, které jsou dostupné na vybraných čerpacích stanicích po celé České republice. Zákazníci si mohou vychutnat osvěžující Frappé slaný karamel, Espresso Tonic s ibiškem nebo maracujou a další originální letní kombinace.

„Naše letní nabídka reflektuje nejen aktuální trendy, ale také preference českých zákazníků. Ledová káva se stává běžnou součástí jejich denního rytmu, a právě Frappé se slaným karamelem nebo Espresso Tonic s ibiškem nebo maracujou s patří mezi nejoblíbenější volby. Nové příchutě jsme připravili tak, aby byly osvěžující, chutné a zároveň odpovídaly našemu závazku k udržitelnosti – všechny kávové nápoje jsou připraveny z kávy s certifikací Fairtrade,“ říká Rostislav Moravec, ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN.

Hlavní výsledky průzkumu

  • Téměř dvě třetiny (64 %) spotřebitelů sledují původ kávy, kterou konzumují.
  • Více než polovina (54 %) preferuje ledové Frappé s příchutí slaný karamel.
  • 76 % si kávu dopřává bez ohledu na kalorickou hodnotu a dávají přednost variantám s mlékem a příchutěmi.
  • Muži častěji volí čistou ledovou kávu bez mléka.
  • Třetina zákazníků (35 %) si ledovou kávu dopřeje až odpoledne.
  • 72 % ji pije samostatně, bez jídla.
  • Polovina mladých ve věku 18–26 let si v létě ráda vychutná ledovou kávu, zatímco starší generace zůstává věrná teplé.

Nabídka ledových nápojů je dalším krokem v rozvoji konceptu Stop Cafe, který je dnes dostupný exkluzivně na 181 z celkových 441 čerpacích stanic ORLEN v České republice a propojuje lokální chutě s mezinárodními trendy. Je navržen tak, aby zákazníkům na cestách nabídl rychlé, kvalitní a chuťově atraktivní občerstvení. Letní nabídka přinese osvěžení v podobě až osmi nových ledových nápojů – od lahodného Frappé slaný karamel, přes osvěžující Espresso Tonic s ibiškem nebo maracujou, až po džusy Green Energy a Mango Boost. Pro milovníky limonád budou k dispozici citrónová, ibišková nebo mango varianta. Základem všech kávových nápojů je speciálně míchaná směs kávových zrn s certifikací Fairtrade, která vzniká podle unikátní receptury v Belgii a spojuje výraznou chuť s odpovědným přístupem k pěstitelům i životnímu prostředí.

ORLEN plánuje v letních měsících dále rozvíjet nepalivový segment a do roku 2035 chce zvýšit jeho podíl na celkových prodejích až na 40 %. Ledová káva tak představuje ideální spojení aktuálních spotřebitelských preferencí s dlouhodobou vizí moderního občerstvení.

ORLEN – mezinárodní síť pohonných hmot, energií a občerstvení

Síť čerpacích stanic ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, vlastněné mezinárodní skupinou ORLEN, která provozuje více než 3 500 čerpacích stanic ve střední Evropě v sedmi zemích – v Polsku, Česku, Německu, Litvě, Maďarsku, Rakousku a na Slovensku. Síť ORLEN v Česku zahrnuje celkem 441 čerpacích stanic s tržním podílem na objemu prodaných paliv 28,5 %. Jak počtem čerpacích stanic, tak objemem prodaných paliv je síť ORLEN lídrem českého trhu. Oblíbenost značky ORLEN u českých spotřebitelů potvrzuje fakt, že síť čerpacích stanic ORLEN již šestkrát získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice a třikrát cenu Obchodník roku.

ORLEN na svých čerpacích stanicích nabízí prvotřídní pohonné hmoty Efecta s prokazatelnými čisticími účinky a prémiová paliva Verva, která vedle péče o motorovou soustavu mají maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. Součástí nabídky jsou také alternativní paliva zkapalněný ropný plyn (LPG), stlačený zemní plyn (CNG), syntetické palivo HVO100 a bateriová a vodíková elektromobilita. Elektrickou energii poskytuje ORLEN na 294 dobíjecích bodech, vodíkové stanice provozuje na pražském Barrandově a v Litvínově-Záluží.

Významnou součástí nabídky je koncept občerstvení Stop Cafe, který tvoří klíčový pilíř nepalivového segmentu značky ORLEN. V České republice je Stop Cafe dostupné na 357 ze 441 čerpacích stanic, tedy na více než 80 % z nich. V rámci celé mezinárodní sítě je tímto konceptem vybaveno téměř 2 500 čerpacích stanic. Stop Cafe nabízí široký sortiment občerstvení a potravin – od oblíbených hotdogů a kávy až po více než tisíc produktů, včetně balených potravin, hotových jídel a specialit v tradičních, vegetariánských i veganských variantách. Nabídka se neustále rozvíjí – pražské kompetenční centrum ORLEN připravuje nové produktové řady zaměřené na zdravý životní styl, včetně snídaní, pečiva, hotových jídel a produktů privátní značky, které budou reagovat na aktuální trendy a potřeby zákazníků.

ORLEN dále nabízí vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a provozuje dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka.

 

 

 

Doporučujeme

FBI zmařila údajný útok na UFC u Bílého domu

Americká FBI oznámila, že zmařila plánovaný útok na nedělní akci UFC v areálu Bílého domu. Turnaj se konal na jižním trávníku sídla prezidenta Donalda Trumpa jako součást oslav 250. výročí Spojených států. V souvislosti s případem skončilo ve vazbě několik podezřelých.

Nově objevená houba ničí invazní mech a dává naději britské přírodě

Vědci ve Velké Británii objevili dosud neznámou houbu, která napadá invazní mech známý jako heath-star moss. Ten se v britské krajině rychle šíří už několik desetiletí a vytlačuje původní druhy mechů. Nový objev vzbuzuje naději, že si příroda dokáže s vetřelcem poradit sama, bez nákladných zásahů člověka.

Oteplování zasahuje ty nejmenší z nás. Studie popsala jeho znepokojivý vliv na děti

Každý stupeň oteplení způsobeného lidskou činností zvyšuje riziko podvýživy u milionů dětí. Vyplývá to z nové studie, která analyzovala data z 34 afrických zemí za období 16 let. Podle výzkumníků vede zvýšení průměrné teploty o jeden stupeň Celsia k nárůstu výskytu zakrnělého růstu dětí o 3,45 procenta.

Nové kolo rozhovorů mezi USA a Íránem má začít v pátek ve Švýcarsku

Nové kolo rozhovorů mezi Spojenými státy a Íránem začne v pátek ve Švýcarsku, uvedl dnes podle agentury Reuters íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Nechal se také slyšet, že jakýkoliv izraelský útok na Libanon nebo okupace území by byly porušením dohody s USA.

SpaceX získala z primární nabídky o více než deset miliard dolarů více

Společnost SpaceX, kterou založil Elon Musk, získala z primární nabídky akcií (IPO) o více než deset miliard USD (208,2 miliardy Kč) více, než se původně předpokládalo. Celkový výnos z nabídky tak činil 85,7 miliardy USD, firma původně uváděla, že získala 75 miliard USD. Nabídka SpaceX se stala největší primární nabídkou všech dob.

Ukrajinské drony zasáhly v Moskvě rafinerii, uvedly úřady i Kyjev

Ukrajinské drony v noci na dnešek zasáhly rafinerii v Moskvě, uvedl starosta ruské metropole Sergej Sobjanin. Protivzdušná obrana podle něj zničila přibližně 60 bezpilotních prostředků směřujících na Moskvu. Zásah moskevského ropného zařízení potvrdil také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ceny ropy kolísají. Čeká se na podpis mírové dohody mezi USA a Íránem

Ceny ropy v úterý brzy ráno mírně klesly po zveřejnění detailů rámcové dohody, která má být oficiálně podepsána v pátek ve Švýcarsku. Americké akciové trhy posílily.

Anya Taylor-Joy se vydá do Středozemě

Chystaný film The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum rozšiřuje obsazení o další známé jméno. Do nového příběhu ze světa Pána prstenů se přidává Anya Taylor-Joy. Herečka ztvární Seren, elfku z Lesní říše napojenou na krále Thranduila.

Do Íránu budou podle viceprezidenta Vance opět vpuštěni jaderní inspektoři

Jaderní inspektoři se budou moci vrátit do Íránu, bude to důsledek dohody mezi Teheránem a Washingtonem o ukončení války. V rozhovoru se stanicí NBC News to uvedl americký viceprezident J.D. Vance.

Agenta ICE srazil ujíždějící vůz. Padl výstřel

Agenta amerického Imigračního a celního úřadu (ICE) v pondělí v New Jersey srazilo auto při pokusu o zadržení osoby. Agent na ujíždějící vůz vystřelil. Hledanou osobu se zatím zadržet nepodařilo. ICE prosazuje imigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nepokoje v několika amerických státech vyvolaly dva incidenty, při nichž zemřeli neozbrojení Američané.

Číňané méně utrácejí, maloobchodní tržby poprvé po letech spadly

Čínská ekonomika vyslala další varovný signál. Maloobchodní tržby v květnu meziročně klesly o 0,6 procenta, což je první propad od prosince 2022. Slabá spotřeba dopadla na druhou největší ekonomiku světa v době, kdy se dál prohlubuje útlum investic a sektor nemovitostí zůstává pod tlakem.

Při havárii amerického bombardéru B-52 zahynulo všech osm členů posádky

Při pondělní nehodě amerického strategického bombardéru B-52 Stratofortress na Edwardsově letecké základně v Kalifornii zahynulo všech osm členů posádky. Letadlo po pádu shořelo a po zhlédnutí záběrů havárie bylo zjištěno, že nikdo nemohl přežít, uvedl podle agentury AP plukovník James Hayes.

Zelenskyj nabídl Putinovi setkání na summitu G7. Moskva podle Kyjeva odmítla

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko odmítlo možnost přímého jednání o ukončení války během summitu skupiny G7 ve Francii. Kyjev nyní zvažuje další variantu setkání ve Spojených státech za účasti amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pokud Moskva odmítne i tuto nabídku, Ukrajina chce prosazovat další tlak na Kreml.

Japonsko zvýšilo úroky na nejvyšší úroveň za 31 let

Japonská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na jedno procento. Jde o nejvyšší úroveň od roku 1995. Bank of Japan reaguje na obavy z dalšího růstu cen, který může přiživovat dražší energie a dopady války na Blízkém východě.

Evropu zasáhla vlna veder, teploty šplhají výrazně nad normál

Západní a střední Evropa zažívají mimořádně teplé období. Teploty v řadě zemí překonávají dlouhodobé průměry o více než deset stupňů a některé státy hlásí rekordně horké květnové dny. Meteorologové očekávají, že horké počasí vydrží ještě několik dní.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama