Více
  0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?

  Pokračování článků Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1 a 2 a 3.

  Nový trh, Kalkata

  Nachází se na ulici Lindsay a byl založen v roce 1874. Od té doby si uchovává své kouzlo. Ulice lemuje více než 2000 stánků a obchodů, které prodávají vše od oblečení a doplňků po elektroniku, potraviny, koření, exotické květiny, nádobí, mosazné zboží, kožené tašky, drůbež a mnoho dalšího. Je to vlastně pokladnice předmětů. Nespokojte se s první ani druhou nabídkou, při nakupování na Novém trhu je smlouvání životně důležité. Pokud se potřebujete občerstvit, najdete zde cukrárny i obchody s potravinami.

  Chandni Chowk, Dillí

  Chandni Chowk je jedním z nejrušnějších a nejstarších trhů v Indii, jehož historie sahá až do 17. století. Uvnitř na vás čeká kakofonie smlouvání spolu s nekonečnými obchody a stánky s jídlem, šperky, elektronikou, kořením, uměním a starožitnostmi, suvenýry a různými drobnostmi. Brouzdání na tomto indickém trhu vás zabaví na celý den. Přijďte sem nasát jeho zábavnou a živou atmosféru a zvuky veselého žertování přátelských obchodníků.

  Nepřehlédnutelným místem je zde Khari Baoli, což je největší velkoobchodní trh s kořením v Asii. Byl postaven v roce 1650, je plný zářivých barev a vůní místního koření, bylinek a sušeného ovoce.

  Nedělní knižní trh Daryaganj, Dillí

  S obrovským množstvím knih všech žánrů – beletrie, naučná literatura, antikvariáty, akademické knihy, grafické romány a staré klasiky, je Book Bazaar v Daryaganj ve Starém Dillí rájem pro milovníky knih. Je to jeden z nejstarších knižních trhů ve městě, který začal kolem 60. let 20. století a od té doby je vyhledávaným místem bibliofilů. Nachází se tu přes 200 prodejců, vychvalujících knihy i psací potřeby. Musíte se prohrabat obrovskou hromadou knih, abyste našli opravdové skvosty. Bazar nabírá tempo po 10:00 a je plný místních obyvatel i turistů.

  Bleší trhy, Goa

  Goa je známá svými plážemi, nočním životem a blešími trhy. Toto hlavní party město Indie je domovem mnoha bleších trhů, které se datují do 80. let minulého století. Najdete tu místní i cizince, kteří prodávají oblečení, doplňky, řemeslné výrobky, suvenýry, koření, knihy a keramiku za neskutečně nízké ceny. Bleší trh Anjuna, konaný ve středu, páteční bazar Mapusa a sobotní noční bazar v Arpoře jsou jedny z nejstarších a nejoblíbenějších trhů, které stojí za to navštívit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jet lag

  Může mít jet lag dlouhodobé následky?

  Jet lag je obvykle krátkodobý problém, který zmizí, jakmile se cirkadiánní rytmus těla přizpůsobí místnímu času. Pro lidi, jako jsou piloti, letušky a obchodní cestující, kteří často létají na dlouhé vzdálenosti, se může pásmová nemoc stát chronickým problémem.
  jet lag pásmová nemoc

  Pásmová nemoc a její příznaky

  Cestování letadlem na dlouhé vzdálenosti je pro mnohé nepohodlné. Vzhledem k logistice odbavení, stresu z bezpečnostních kontrol a hodinám stráveným v omezeném prostoru mnoho lidí považuje dlouhé cesty letadlem za náročné.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Udržitelné cestování: po Maroku a vlastně kdekoliv na světě – část 1

  Maroko v severní Africe nabízí návštěvníkům nepřeberné množství památek a zážitků. Vzhledem k tomu, že do země cestuje stále více lidí, mnozí zvažují způsoby, jak učinit své cesty udržitelnějšími.
  Jídlo Vietnam

  Průvodce Vietnamem pro milovníky jídla

  Některé země mají skvělé jídlo, některé mají fascinující historii a jiné jsou k neuvěření krásné. Vietnam má všechny tyto benefity. Se svou koloniální minulostí a řadou etnických menšin je Vietnam víc než jen pho. Je to celá řada chutí, kombinací chutí a zážitků z jídla, které čekají na objevení.
  Lední medvěd

  Nejlepší místa na světě pro fotografování divoké zvěře – část 2

  Se zatajeným dechem prohlížíte v časopisech fotografie exotických zvířat? Vypravte se za nimi sami a pořiďte snímky, které vám navždy budou připomínat tato skvělá dobrodružství. Poradíme vám, kam se vydat.
  Reklama
  Reklama
  Reklama