Protext ČTKDvě dekády vývoje udržitelných řešení: Trexel slaví rekordní prodej systémů MuCell® svému...

Dvě dekády vývoje udržitelných řešení: Trexel slaví rekordní prodej systémů MuCell® svému dlouholetému partnerovi, společnosti Pöppelmann

Wilmington (USA) 29. ledna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Analýza provozu společnosti Pöppelmann za uplynulých sedm let ukazuje významné úspory 1690 tun materiálu při využití technologie MuCell® oproti standardnímu kompaktnímu vstřikování.

Společnost Pöppelmann (Lohne, Německo) je lídrem v oblasti zpracování plastů s více než 700 vstřikovacími stroji, linkami pro vakuové tváření a extrudéry. Rodinná společnost, která se zaměřuje na potřeby svých zákazníků a udržitelná řešení, je v nepřetržitém provozu již přes 70 let – od dob, kdy v roce 1949 vznikla jako továrna na zpracování korku. Dnes zaměstnává více než 2500 lidí ve třech závodech v Lohne a dalších pobočkách ve Francii, USA, Číně a obchodních kancelářích v České republice, Španělsku a Dánsku. Společnost Pöppelmann vyniká v různých pokročilých technologiích, jako je vstřikování pomocí technologie MuCell®, vakuové tváření, výroba v čistých prostorách, IML (In Mold Labeling – vkládání fólie do vstřikovaných výrobků), svařování plastů, výpočty FEM (Finite Element Method, metoda konečných prvků) a simulace.

Společnost Trexel, Inc. je lídrem v oblasti technologie mikrobuněčného pěnění MuCell® pro vstřikování a vyfukování, která nabízí flexibilitu designu a úsporu nákladů. Společnosti Pöppelmann, s níž navázala partnerství v roce 2006, nyní dodala již 26. systém MuCell®.

„Kvalita ‚made by Pöppelmann‘ je vyhlášená ve více než 90 zemích, spolu s naším dlouhodobým závazkem k udržitelnosti,“ uvádí vedoucí oddělení technologického managementu Frank Schockemöhle. „Jsme největším odběratelem MuCell® s nejvíce systémy v provozu, a jsme na to hrdí. Zavedení technologie MuCell® je jedním z pilířů našeho úspěchu a hnacím motorem inovativních řešení pro aplikace našich zákazníků, která s sebou přinášejí řadu výhod této technologie.“

Společnost Pöppelmann těží z úspory energie díky snížení upínací síly až o 50 % a následnému použití menších strojů k provedení stejné práce. Díky snížení hmotnosti dílů došlo také ke snížení emisí a zlepšení bilance CO2. Úspory materiálu ve srovnání se standardním vstřikováním dosáhly za 7 let působivých 1690 tun (viz tabulka níže).

„Každá obchodní divize musí najít řešení pro velmi specifické aplikace – na míru šitá řešení dle požadavků našich zákazníků ale i našim nárokům na kvalitu a odpovědné využívání plastů jako materiálu. Součástí tohoto úsilí je také zajištění kvality výrobního procesu. Jsme přesvědčeni, že plast je pro mnohé aplikace tím nejudržitelnějším materiálem, pokud se vyrábí a využívá zodpovědným způsobem,“ dodává Schockemöhle.

O společnosti Trexel, Inc.

Společnost Trexel, Inc. se sídlem ve Wilmingtonu, MA, stála v čele vývoje technologie vstřikování mikrobuněčné pěny MuCell® a je průkopníkem řešení pro zpracování plastů zaměřených na udržitelnost a opětovné použití. Technologie MuCell® přináší možnosti úspor nákladů v automobilovém průmyslu, elektronice, průmyslu, výrobě spotřebního zboží, obuvi a obalů. V Severní Americe, Evropě a Asii probíhá zavádění procesů a zařízení s podporou týmů společnosti Trexel.

® MuCell je registrovaná ochranná známka společnosti Trexel, Inc.

Další informace naleznete na stránkách společnosti Trexel, Inc. www.trexel.com.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2312070/Trexel_Popplemann_Infographic.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2312071/Trexel_Poppelmann_s_product_development_Infographic.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2208831/4480447/Trexel_Logo.jpg 

KONTAKT: Melanie Pine, prezidentka společnosti Melanie Pine Marketing, LLC, 508-717-7919, mp@melaniepine.com

 

PROTEXT

 

Doporučujeme

Desítky lesních požárů sužují Floridu a Georgii, tam už živel zničil 120 domů

Dva rozsáhlé lesní požáry, které zuří v americkém státě Georgia sužovaném suchem, zničily přes 120 domů a ohrožují zhruba tisícovku dalších. Mrtví ani zranění zatím hlášeni nejsou, napsala dnes agentura AP. Hasiči v Georgii ve čtvrtek zasahovali u 31 nových a poměrně malých požárů a na sousední Floridě dnes také u více než 120 lesních požárů.

Letiště v Teheránu poprvé od začátku války obnovilo mezinárodní spoje

Letiště Imáma Chomejního v Teheránu dnes ráno obnovilo provoz pro komerční mezinárodní linky, informoval server BBC. Je to poprvé od 28. února, kdy americko-izraelské útoky na Írán spustily válku v regionu. Předminulý týden v ní začalo platit příměří.

Nejméně čtyři mrtví po nočních ruských útocích na Ukrajinu, přes 30 zraněných

Ukrajina v noci čelila rozsáhlému útoku 619 ruských dronů a 47 řízených střel a raket, oznámilo ukrajinské letectvo. Z toho 580 donů a 30 střel bylo sestřeleno nebo zneškodněno. Útok zabil čtyři lidi a dalších více než 30 osob utrpělo zranění, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nejméně 14 lidí bylo zraněno při ruském útoku na Dnipro, ranění jsou také v Charkovské, Černihivské či Oděské oblasti, dodal Zelenskyj. Kvůli ruskému útoku vyslalo Polsko preventivně do vzduchu stíhačky. Trosky dronu dopadly ve městě Galati na východě Rumunska, uvedlo rumunské ministerstvo obrany.

USA a Írán obnovují cestu k jednání

Spojené státy a Írán se znovu pokoušejí rozhýbat mírová jednání. Do Pákistánu míří zvláštní vyslanec Steve Witkoff a Jared Kushner, zatímco íránský ministr zahraničí Abbás Arákčí už dorazil do Islámábádu. Přímé setkání s americkou stranou ale Írán veřejně odmítá.

Bořil dostal stop na sedm zápasů sezona pro něj skončila

Kapitán Slavie Jan Bořil dohrál sezonu předčasně. Disciplinární komise mu po víkendovém zápase v Hradci Králové udělila trest na sedm soutěžních utkání. Obránce tak přijde o závěr ligy i nadstavbu a zasáhne až do dalšího ročníku.

Meta propustí tisíce lidí. Zaměstnanci mluví o posedlosti AI

polečnost Meta podle stanice ABC oznámila propuštění zhruba 8 000 zaměstnanců v nadcházejícím měsíci. Jde o zhruba 10 procent pracovní síly. Tisíce pracovních míst přitom nechá neobsazených. Hlavním důvodem jsou zvýšené výdaje na umělou inteligenci, na kterou letos vynaloží 135 miliard dolarů (asi 2,8 bilionu korun).

Benátkám dochází čas. Mohou zmizet pod mořem

Benátky, jedno z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších měst světa, se kvůli změnám klimatu mohou stát minulostí. Podle nové zprávy budou v případě nečinnosti do konce století ztraceny. Zatímco město postupně klesá, mořská hladina stoupá. Současný systém protipovodňových zábran přestane stačit ještě v tomto století.

Sázel na únos Madura. Americký voják skončil v poutech

Americký voják speciálních jednotek zapojený do operace na sesazení venezuelského diktátora Nicoláse Madura byl zatčen za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi. Na predikčním trhu Polymarket vsadil na americký útok na jihoamerickou zemi a únos jejího prezidenta během několika hodin více než 33 tisíc dolarů (asi 683 tisíc korun).

Ruské drony útočily na Oděsu, zabily dva seniory a 15 zranily

Seniorský pár v noci na dnešek zemřel při ruském útoku na Oděsu, informovala ukrajinská Státní služba pro mimořádné informace (DSNS) a městská vojenská správa. Dalších 15 lidí je zraněných. Ruské bezpilotní letouny zasáhly obytné domy, civilní infrastrukturu i nákladní loď mířící do přístavu.

Příměří mezi Izraelem a Libanonem bylo prodlouženo o tři týdny, oznámil Trump

Izrael a Libanon se dohodly na prodloužení příměří o tři týdny. Křehké uklidnění situace ale dál provázejí útoky, politické napětí i nejistota kolem role Hizballáhu. Informovaly o tom agentury Reuters a AP News.

Trump chce koupit Spirit Airlines za peníze daňových poplatníků

Americký prezident Donald Trump zvažuje neobvyklý zásah do leteckého trhu. Místo klasické finanční pomoci by stát podle něj mohl koupit zadlužené Spirit Airlines, stabilizovat firmu a později ji prodat se ziskem. Cílem má být záchrana pracovních míst i udržení konkurence mezi aerolinkami.

Čelní srážka dvou vlaků v Dánsku. Pět lidí je v kritickém stavu

V Dánsku na železničním přejezdu severozápadně od Kodaně se ve čtvrtek brzy ráno čelně srazily dva vlaky. Nehoda si podle zdravotnických zdrojů vyžádala pět těžce zraněných a dalších třináct lidí utrpělo lehčí zranění.

Třinec vyrovnal finále na 2:2 a zlomil Pardubice doma

Finále extraligy nabralo dramatický směr. Třinec zvládl i druhý domácí zápas a po výhře 4:2 dorovnal sérii s Pardubicemi na 2:2. Oceláři tak rychle odpověděli na úvodní porážky z venku a znovu ukázali, že se s nimi musí počítat.

Velšští farmáři žalují firmu kvůli plánovaným elektrickým vedením

Pět set velšských farmářů míří k soudu. Podali hromadnou žalobu na energetickou firmu Green Gen Cymru. Tvrdí, že při plánování nových tras elektrických stožárů porušuje jejich práva a zastrašuje místní lidi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama