Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Apple testuje iPhony s USB-C, píše Bloomberg

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podle zprávy agentury Bloomberg testuje společnost Apple iPhony, které používají standardní port USB-C místo Lightning portu. Pokud společnost přistoupí k této změně, dojde k ní nejdříve v roce 2023. Apple plánuje zachovat konektor Lightning minimálně ještě pro letošní nové modely.

  Přechodem na USB-C by Apple zefektivnil sbírku nabíječek, které používají jeho různá zařízení. Většina iPadů a Maců již využívá USB-C, nikoli Lightning. To znamená, že zákazníci Applu nemohou používat jedinou nabíječku pro iPhone, iPad a Mac. A to je vzhledem k zálibě Applu v jednoduchosti zvláštní. Bezdrátové nabíječky pro iPhone i hodinky Apple Watch také používají konektor USB-C.

  Hlavním důvodem možné změny jsou právní požadavky, které by mohly být zavedeny v Evropě. Evropská unie pracuje na legislativě, která by vyžadovala, aby Apple používal technologii USB-C ve všech svých produktových řadách, tedy v iPhonech, iPadech a sluchátkách AirPods.

  Apple ale uvedl, že evropský zákon by poškodil jeho schopnost inovovat. „Obáváme se, že nařízení, které nařizuje pouze jeden typ konektoru pro všechna zařízení na trhu, poškodí evropské spotřebitele tím, že zpomalí zavádění prospěšných inovací v oblasti standardů nabíjení, včetně těch, které se týkají bezpečnosti a energetické účinnosti,“ uvedla společnost loni.

  Jak podotknula agentura Bloomberg, tento krok by přinesl různé kompromisy. Nabíječky USB-C jsou o něco větší než Lightning, ale mohou nabídnout vyšší rychlost nabíjení a přenosu dat. USB-C konektory by byly také kompatibilní s mnoha stávajícími nabíječkami pro jiná zařízení než Apple, jako jsou například telefony se systémem Android.

  Změna by snížila kontrolu společnosti Apple nad trhem s příslušenstvím pro iPhone. Apple nutí výrobce příslušenství, aby mu platili za používání konektoru Lightning a účastnili se přísného schvalovacího procesu. USB-C je standard používaný mnoha výrobci spotřebitelských zařízení, včetně většiny výrobců telefonů s Androidem, takže je méně pravděpodobné, že Apple bude moci uplatňovat svou obvyklou úroveň kontroly.

  Přechod na USB-C by byl druhou změnou portu v historii iPhonu

  Počínaje původním iPhonem v roce 2007 až po iPhone 4s v roce 2011 používal Apple 30pinový konektor pro iPod, který byl zpopularizován o několik let dříve. Jako první s portem Lightning přišel iPhone 5. Apple se chlubil jeho odolnější konstrukcí, a také tím, že lze kabel do iPhonu zasunout oběma směry.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno