Protext ČTKCGTN AMERICA a CGTN UN: CMG uspořádala v New Yorku galavečer k...

CGTN AMERICA a CGTN UN: CMG uspořádala v New Yorku galavečer k nadcházejícímu lunárnímu Novému roku

Washington (USA) 31. ledna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Kanály CGTN America a CGTN UN uvádějí: „CMG uspořádala v New Yorku galavečer k nadcházejícímu lunárnímu Novému roku“

Stovky významných osobností se 26. ledna sešly v historické budově hotelu Cipriani v New Yorku, aby se zúčastnily slavnostního večera „Prelude to Lunar New Year Gala“ (Předehra oslav lunárního Nového roku), který uspořádala společnost China Media Group za podpory Stálé mise Číny při OSN a Generálního konzulátu Číny v New Yorku. Mezi hosty, kteří oslavili kulturní událost lunárního Nového roku, nechyběli velvyslanci, vysocí úředníci OSN, přední obchodní a společenské osobnosti či umělci.

Shen Haixiong, prezident a šéfredaktor společnosti China Media Group, která tradiční oslavy Nového roku vysílá, promluvil na akci prostřednictvím videa. Ve své řeči připomněl, že lunární Nový rok, který v různých podobách slaví pětina světové populace, je nejvýznamnějším tradičním svátkem čínského národa.

„Sledování oslav Svátků jara (Spring Festival Gala) se pro Číňany stalo novoroční tradicí. Slavnostní večer, který se koná bez přerušení již 41 let, je zdrojem radostných vzpomínek pro celé generace,“ uvedl.

Stálý zástupce Číny při OSN Zhang Jun ocenil rozhodnutí OSN vyhlásit lunární Nový rok za pohyblivý svátek OSN a uvedl, že tento krok znovu potvrzuje celosvětový význam tohoto svátku a pomůže více lidem lépe porozumět Číně, jejímu lidu a kultuře.

Miguel Ángel Moratinos, vysoký představitel Aliance civilizací OSN, vyzval všechny, aby se nechali inspirovat duchem draka a v novém roce spolupracovali na rozvoji všeobecného blaha lidstva a řešení globálních problémů.

Stephen Orlins, předseda Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou, poznamenal, že čínsko-americké vztahy čelily v loňském roce určitým obtížím. Dodal však: „Ke konci roku se představitelé obou našich zemí setkali v San Francisku a v zájmu čínského i amerického lidu vrátili vzájemné vztahy na správnou kolej.“

Akce se zúčastnil také newyorský starosta Eric Adams. Čínský generální konzul v New Yorku Huang Ping přitom vyjádřil naději, že v nadcházejícím roce draka dokážou USA a Čína společně pracovat na posilování mezilidských výměn a rozvíjení společných zájmů.

Slavnostní večer „Prelude to Lunar New Year Gala“ přinesl působivou škálu vystoupení živé hudby, tance a zpěvu. Vrcholným číslem byla exkluzivní módní přehlídka z dílny návrháře Andyho Yu, jejíž okouzlující modely inspirované čínskou kulturou dokonale propojily eleganci a udržitelný rozvoj.

(Tento materiál distribuuje v zastoupení CCTV společnost MediaLinks TV, LLC. Další informace lze získat u Ministerstva spravedlnosti ve Washingtonu, D.C.).

Kontakt: Du Rui
 

Distribution@cgtnamerica.com

 

 

 

PROTEXT

 

 

 

Doporučujeme

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, sedm lidí utrpělo zranění

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, voda zaplavila ulice, uvěznila lidi v automobilech a sedm lidí kvůli počasí utrpělo zranění. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich lidem z aut uvězněných v povodňové vodě pomáhali hasiči.

Vatikán investuje 100 milionů eur do výstavby agrovoltaické elektrárny

Vatikán plánuje investovat zhruba 100 milionů eur (asi 2,4 miliardy Kč) do výstavby agrovoltaické elektrárny, která by již za dva roky mohla zásobovat tento nejmenší stát světa elektřinou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

USA zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz, Kanada přijde se stejnými cly

Spojené státy dnes ráno zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz v hodnotě 20 miliard dolarů (413 miliard Kč). Kanada plánuje reagovat stejně vysokými cly. Kanadský premiér Markem Carney oznámil, že se rozhodl obchodní jednání s USA pozastavit. Informuje o tom agentura AP. Ani na poslední chvíli se nepodařilo dohodnout jiné řešení obchodního sporu.

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem. Reagoval tak na opakované žádosti ze strany Bagdádu. Informovala o tom dnes íránská státní agentura IRNA.

Ukrajina zaútočila na logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon

Logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon v Samarské oblasti se v noci na dnešek stalo terčem ukrajinského dronového útoku, který způsobil požár ve skladu. Informovala o tom samotná společnost a média. Ruské úřady podle Reuters informují o nejméně šesti zabitých civilistech při ukrajinských útocích na Rusko a Moskvou okupovaný ukrajinský region.

Lední medvědi stále častěji loví ptáky kvůli úbytku mořského ledu

Lední medvědi v arktické Aljašce stále častěji vyrážejí na pobřežní ostrovy, kde napadají ptačí kolonie a ničí jejich hnízda. Úbytek mořského ledu je připravuje o tradiční lov tuleňů a část medvědů tak hledá potravu na souši. Pro některé arktické ptáky se tím vytváří nový a rostoucí tlak na rozmnožování.

Bitcoin vystřelil k 80 tisícům dolarů, za týden přidal přes 20 procent

Bitcoin má za sebou nejsilnější týden za více než dva roky. Největší kryptoměna se v pátek přiblížila hranici 80 tisíc dolarů a během týdne si připsala více než 20 procent. K růstu přispěl příliv peněz do bitcoinových ETF, uzavírání krátkých pozic i vývoj na americkém dluhopisovém trhu.

Brie Larson dokončila natáčení thrilleru Skeletons

Brie Larson si zahrála v dalším temném thrilleru. V australském státě Victoria skončilo natáčení psychologického thrilleru Skeletons, který režíroval J.T. Mollner a jehož producentem je J. J. Abrams. Příběh se zaměří na chlapce, jenž postupně zjišťuje, že jeho rodiče skrývají znepokojivé tajemství spojené s jeho matkou.

Walmart hlásí nejslabší růst prodejů za šest let, akcie prudce klesly

Americkému maloobchodnímu řetězci Walmart zpomalil růst srovnatelných prodejů v USA na 2,6 procenta, což je nejslabší tempo za šest let. Firma přesto překonala očekávání v tržbách i zisku a zvýšila celoroční výhled. Investory výsledky nepřesvědčily a akcie Walmartu klesly o více než devět procent.

USA vyslaly Poseidon přes Tchajwanský průliv. Čína letoun sledovala

Americký námořní hlídkový letoun P-8A Poseidon v pátek proletěl Tchajwanským průlivem v mezinárodním vzdušném prostoru. Americká armáda označila přelet za ukázku svého závazku ke svobodnému a otevřenému Indo-Pacifiku. Čínská armáda podle vojenského zdroje stroj po celou dobu sledovala.

Ruský dvojitý útok na nákupní centrum na Ukrajině si vyžádal 16 mrtvých a 130 zraněných

Ruské drony zasáhly v pátek obchodní centrum v ukrajinském Kryvém Rihu a zabily nejméně 16 lidí. Více než 130 dalších utrpělo zranění, mezi nimi desítky dětí. Podle ukrajinských úřadů následoval po prvním zásahu další útok, který mířil na záchranáře.

Je čas ukončit válku, dokud jsme vůči USA v silné pozici, řekl íránský prezident

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je čas ukončit válku se Spojenými státy, dokud je Teherán podle něj vůči Washingtonu v silné pozici. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Spojené státy jsou kvůli válce nenáviděny po celém světě, prohlásil také íránský prezident, který ale kategoricky odmítl kapitulaci.

Danone rozšiřuje byznys s funkční výživou

Francouzská potravinářská skupina Danone získala souhlas s převzetím britské značky Huel, známé především díky nutričně kompletním nápojům a práškovým směsím. Britský antimonopolní úřad rozhodl, že transakci nebude posílat do další, podrobnější fáze vyšetřování. Hodnota obchodu se podle médií pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů.

Útočník s mečem zaútočil na švédskou střední školu a zranil několik lidí

Útočník ozbrojený mečem dnes zranil několik lidí při útoku na střední škole ve švédském městě Fagersta severozápadně od Stockholmu, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Radnice dále uvedla, že policie pachatele postřelila a zadržela. Počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, ale podle místního deníku Aftonbladet zranění utrpěli alespoň dva lidé.

Téměř 100 dní od zmizení. Rodiče v Nigérii protestují za unesené děti

Téměř sto dní čekají rodiny v severovýchodní Nigérii na návrat dětí unesených ze školy. Desítky z nich stále zůstávají v zajetí a jejich rodiče ve čtvrtek vyšli do ulic města Uba. Po vládě žádají jediné: aby děti našla a přivedla domů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama