ZajímavostiCestování po světě Britku stojí pouhých 900 korun. Její závislostí jsou zvýhodněné...

Cestování po světě Britku stojí pouhých 900 korun. Její závislostí jsou zvýhodněné letenky

Mladá žena na TikToku ohromuje svou schopností cestovat s minimálními náklady. Naplánovala si, že se během dvanácti měsíců podívá do dvanácti různých zemí, přičemž za zpáteční letenky neutratí více než pár stovek.

Často se má za to, že dovolená je velmi drahá záležitost. Proto si mnozí nechávají například o relaxu u moře jen zdát. Angličanka jménem Bex, která působí na TikToku pod nickem @NorthernBlondeAbroad, však dokazuje, že není potřeba obrovské jmění na kontě, abychom si užili poznávání jiných krajin.

Díky své schopnosti správně hledat v nabídkách letenek navštěvuje nejrůznější destinace světa, jak se říká, za pár kaček. „Většinu víkendů cestuji po světě za 30 liber (920 korun) a méně – skvěle mi to šetří peníze,“ pochvaluje si. Vynalézavé ženy si všimnul deník Daily Star.

@northernblondeabroad

Skyscanner tutorial! I’ll work on a more polished one this week, this is kinda chaotic 😂 #skyscanner #solotravel #flights #wanderlust @skyscanner

♬ original sound – Bex | Northern Blonde Abroad

„Doslova ujíždím na vyhledávání nízkonákladových letů a výhodných akcí. Vyrážím někam každý druhý týden. Je to levnější než trávit víkendy nakupováním v Home Bargains a Primark,“ říká v jednom ze svých videí na TikToku. Během dvanácti měsíců se hodlá podívat do dvanácti různých zemí, přičemž neutratí ani tisícovku.

Jednou odpočívá u horského jezera, podruhé si pochutnává na místních specialitách

Podívala se už třeba k dechberoucímu Komskému jezeru v Itálii s letenkou z Británie za pouhé tři stovky. „Zaplatila jsem 11 GBP (340 Kč) za zpáteční let do Itálie, pak jsem sedla na vlak do Alp za 7,42 GBP (230 Kč) a poté jsem zaplatila 4,70 GBP (145 Kč) za zpáteční cestu lanovkou s těmi nejúžasnější výhledy. Vše během jednoho víkendu,“ chlubí se Bex ve svém videu.

Jindy zase vycestovala za poloviční cenu 15 liber (460 Kč) do Lisabonu. Zaplatili jste 15 liber (460 Kč) za let do Lisabonu a poté 1,90 (59 Kč) za vlak do Sintry. Úžasný čas, kdy se krmíte vynikajícími sýry, život je fajn,“ libovala si opět. Bez jednoho se však na svých cestách neobejde, a to je yorkshirský čaj, který si bere s sebou.

Je neděle ráno, na hory se sype sníh a jediné, co slyšíte, je divoká příroda a ticho. Pijete yorkshirský čaj z lahve, protože bez něj nikam nejdete. Takhle jsem v klidu,“ básní v dalším videu. Dosud se jí podařilo nasbírat na své tiktokové stránce již neuvěřitelných 483 100 lajků.

Mnoho lidí ji chválí především za její rozhodnutí dávat peníze raději do cestovatelských víkendů než do nakupování. „Naprosto ti rozumím. Poznávání světa přináší hezčí vzpomínky než výlet do Home Bargains,“ zní jeden z obdivných komentářů. „Jedině dobře pro vás,“ přidává se další. Asi není žádným překvapením, že na TikToku již nasbírala 52 000 sledujících. Vždy napjatě čekají, s jakou výhodnou cestou přijde. K tomu, aby všichni pukali závistí, jí přitom stačí jen dostatečně rychle procházet aplikace. Skvělá inspirace do krušných časů.

Doporučujeme

Film o Michaelu Jacksonovi jako první životopisný snímek vydělal miliardu dolarů

Životopisný film Michael dosáhl historického úspěchu. Snímek o Michaelu Jacksonovi překonal v celosvětových kinech hranici jedné miliardy dolarů a stal se prvním životopisným filmem, kterému se to podařilo. Hlavní roli ztvárnil zpěvákův synovec Jaafar Jackson.

Horko zvyšuje riziko duševních potíží. Nejohroženější jsou děti a mladiství

Vysoké teploty máme spojené s dobrou náladou, když jsme na dovolené u moře nebo vysedáváme na zahrádkách. Zároveň je ovšem známo, že vedro zhoršuje naše kognitivní funkce i náladu a zvyšuje agresivitu. Nová studie teď zjistila, že během horkých dnů stoupá počet hospitalizací spojených s duševními problémy u dětí a mladistvých.

USA dokončily další vlnu úderů na Írán, oznámilo regionální velitelství

Americká armáda dokončila další vlnu úderů na Írán, kde útočila na pobřežní obranné systémy, odpalovací zařízení pro střely a drony a na námořnictvo. Na síti X to dnes nad ránem oznámilo americké velitelství CENTCOM, které koordinuje síly USA na Blízkém východě. Podle agentury Fars zahynuli při jednom z útoků tři lidé z téže rodiny.

Pesticid používaný v zemědělství může snižovat počet čmeláků

Čmeláci patří mezi nejvýznamnější opylovače zemědělských plodin i volně rostoucích rostlin. Nový výzkum ukazuje, že sulfoxaflor, běžně používaný pesticid proti savému hmyzu, může narušovat jejich rozmnožování už při nízkých dávkách. Změny se projevily přímo v aktivitě genů spojených s reprodukcí, což by při dlouhodobém působení mohlo přispívat k úbytku čmeláčích populací.

Volkswagen zvažuje zrušení dalších 50 tisíc pracovních míst

Volkswagen může v rámci rozsáhlé restrukturalizace zrušit dalších přibližně 50 tisíc pracovních míst. Šéf koncernu Oliver Blume zaměstnancům oznámil, že firma stále hledá způsob, jak snížit výrazně vyšší náklady a přiblížit se konkurenci. Konečný počet zrušených pozic zatím nebyl stanoven.

Rusko v noci udeřilo střelami a drony na Kyjev, oběti nejsou hlášeny

Rusko během noci na dnešek zaútočilo střelami a drony na ukrajinskou metropoli Kyjev. S odvoláním na představitele města o tom nad ránem informovala agentura Reuters, podle které byly hlášeny exploze a požáry, žádné oběti ale úřady neoznámily. Ukrajinská obrana sestřelila pět z osmi ruských balistických raket. Stalo se tak poprvé za měsíc, napsala agentura Unian s odvoláním na hlášení ukrajinského letectva a připomněla, že problémy souvisely s nedostatkem protiraketových střel.

Ceny ropy nepřestávají růst. Trh znervózňují americké kroky v Hormuzu

Ceny ropy vzrostly poté, co americký prezident Donald Trump oznámil plány na zavedení poplatků za přepravu v Hormuzském průlivu a obnovení blokády íránských přístavů. Tyto kroky na trhu vyvolaly další vlnu obav z narušení dodávek černého zlata. Zatímco USA trvají na tom, že Hormuzský průliv je otevřený pro plavbu, podle údajů o sledování lodní dopravy došlo k prudkému poklesu tranzitů.

Francie umožní Ukrajině licenční výrobu zbraní, Kyjev nakoupí 16 letounů Rafale

Francie umožní Ukrajině licenční výrobu francouzských řízených střel, přesně naváděných bomb a protivzdušných střel, zatímco Kyjev nakoupí francouzsko-italské systémy protivzdušné obrany nové generace a 16 stíhacích letounů Rafale. Po jednání koalice ochotných to dnes v Paříži oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron.

USA ode dneška začnou vybírat poplatky za bezpečnou plavbu Hormuzským průlivem

Americký prezident Donald Trump uvedl, že Spojené státy obnovují blokádu vůči Íránu v Hormuzském průlivu a že budou od lodí za zajištění bezpečnosti vybírat poplatek ve výši 20 procent hodnoty přepravovaného nákladu. Šéf Bílého domu to dnes napsal na své sociální síti Truth Social. Hormuzským průlivem procházela pětina světových dodávek ropy a zemního plynu, než nad klíčovou lodní trasou na začátku konfliktu uplatnil kontrolu Írán.

Příměří se fakticky zhroutilo. USA udeřily na Írán, sirény se rozezněly v Jordánsku a Bahrajnu

Spojené státy v pondělí pozdě večer dokončily další vlnu leteckých úderů na cíle spojené s Íránem. Tentokrát americká armáda útočila na odpalovací systémy pro střely a drony, obranné systémy a námořnictvo. Sirény se následně rozezněly v Jordánsku a Bahrajnu. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že USA kontrolují úžinu klíčovou pro světové dodávky ropy.

Maďarský parlament schválil ústavní dodatek, který má ukončit mandát prezidenta

Maďarský parlament dnes schválil ústavní dodatek, který má především ukončit mandát prezidenta Tamáse Sulyoka. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Premiér Péter Magyar označuje prezidenta za loutku strany Fidesz bývalého předsedy vlády Viktora Orbána, který letos po 16 letech přišel o moc, a už po vítězství v dubnových parlamentních volbách Sulyoka vyzval, aby odstoupil.

Húsíové zaútočili na letiště v Saúdské Arábii

Jemenští Húsíové v pondělí zaútočili balistickými raketami a drony na mezinárodní letiště Abhá na jihu Saúdské Arábie. Saúdská protivzdušná obrana proti střelám zasáhla a úřady nehlásí žádné oběti. Útok představuje nejvážnější vyhrocení vztahů mezi oběma stranami od příměří uzavřeného v roce 2022.

Požár lesa v pařížském regionu zničil na 1000 hektarů a stále se šíří

Požár lesa u Fontainebleau nedaleko Paříže zničil na 1000 hektarů porostu, což je zhruba pět procent celého lesa. Dnes odpoledne to řekl šéf civilní ochrany Julien Marion. Na místě zasahuje na 800 hasičů z celé Francie. Podle francouzského ministra vnitra Laurenta Nuňeze je možné, že oheň někdo založil úmyslně, informovala agentura AFP.

EK a její partneři chtějí dát na podporu projektů v Gaze 883,6 milionu eur

Evropská komise dnes spolu s více než desítkou nejen členských zemí Evropské unie zahájila iniciativu, která poskytne 883,6 milionu eur (přibližně 21,4 miliardy Kč) na humanitární projekty v Pásmu Gazy. Komise v prohlášení uvedla, že "Team Gaza Initiative" podpoří projekty zaměřené na zajištění základních služeb pro obyvatele pásma, včetně vodohospodářské infrastruktury, odstraňování sutin a odpadu či obnovení zdravotnických, energetických a zemědělských systémů. Česká republika podle zveřejněného seznamu do iniciativy zapojena není.

Senátor Lindsey Graham zemřel podle lékařů na natrženou srdeční aortu

Lindsey Graham, dlouholetý republikánský senátor za Jižní Karolínu a blízký spojenec amerického prezidenta Donalda Trumpa, zemřel na disekci aorty způsobenou kardiovaskulárním onemocněním. Vyplývá to z předběžných závěrů soudního lékaře ve Washingtonu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama