Reklama

Bývalý stoper Německa Metzelder odsouzen. Za šíření „dětského porna“ vyfasoval podmínku

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

O tomhle případu se hlavně v Německu, ale i kdekoliv jinde na světě, mluvilo ve velkém. Někdejší vynikající střední obránce německé reprezentace, Dortmundu, Realu Madrid nebo Schalke04 byl odsouzen za šíření dětské pornografie. U soudu si vyslechl verdikt: podmíněný trest 10 měsíců ve vězení.

Když se o téhle kauze začalo mluvit, celý svět byl v šoku. Vicemistr světa z roku 2002 a vicemistr Evropy z roku 2008 byl odsouzen na distribuci dětského „porna“. Prostřednictvím aplikace Whatsapp měl třem ženám odeslat 29 snímků, na kterých bylo jasně vidět třeba zneužití dívky mladší 10 let.

Bývalý fotbalista, který dříve kopal třeba za slavný Real Madrid, se k většině obvinění nakonec přiznal. „Posílal jsem tyto fotografie, i když vím, jaké nesmírné utrpení dětí za každým takovým souborem stojí,“ řekl soudu Metzelder.

Podle svých slov snímky pouze získal a následně vytvořil „screenshoty“. „Má fascinace spočívala v překračování hranic, ne ve zobrazení samotném. Nedošlo k žádným nepřístojnostem vůči dětem nebo mladistvým a ani nebylo nic takového v plánu. Odehrávalo se to pouze v digitálním paralelním světě,“ dodal Němec.

Je to rána, která se nikdy nezacelí, smutnil Metzelder

Je pravdou, že ať tak či onak, tohle je pro bývalého vynikajícího fotbalistu hodně velké mínus. Tituly ze Španělska i Německa tohle dostává maličko do ústraní. I přes to, že Metzelder nakonec nebude muset nastoupit do vězení, bude ho chyba provázet do konce života.

„Je to rána, která se nikdy nezacelí. Budu s tím muset ve společnosti žít po zbytek života,“ myslí si. „Přijímám svůj trest a morální vinu,“ doplnil bývalý hráč, který krátce pracoval jako expert na stanici ARD.

Kromě soudu a samotného hlavního aktéra se k případu ještě nikdo nevyjádřil, je ale jasné, že na odezvu zřejmě nebudeme muset čekat dlouho. Metzelder ale není prvním, kdo si po skončení úspěšné kariéry vyslechl u soudu trest.

Za mříže už se vinou mnoha důvodů posadili fotbalisté typu legendární Tony Adams, gólman Rene Higuita, George Best nebo současný asistent na lavičce liverpoolského Evertonu Duncan Ferguson. Němec Metzelder ale naštěstí dostal jen podmínku.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Bitva Manchester City a PSG má dohru
Ze sportovního hlediska měl včerejší duel mezi Manchesterem City a Paříží všechno. Góly, skvělé akce, ostré zákroky a k vidění byla i červená karta. „Citizens“ postoupili poprvé v historii do finále Ligy mistrů, Pařížané se ale zlobí. Rozhodčí měl během zápasu jejich hráče urazit.
Thomas Greiss
Německý hokejový brankář Thomas Greiss prožíval během včerejšího večera hodně smíšené pocity. Na jednu stranu ho těšilo prvenství mezi Hvězdami týdne NHL, na tu druhou ale jen těžko „kousal“ vyřazení z reprezentace. Za Německo už si nezachytá kvůli aktivitě na sociálních sítích.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama