Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Tři zaměstnanci psychiatrické léčebny ve Virginii byli obviněni z vraždy pacienta

  Ve čtvrtek byli ve Virginii zatčeni tři zaměstnanci nemocnice a obviněni z vraždy druhého stupně v souvislosti se smrtí Irva Otiena, 28letého černocha, který minulý týden zemřel ve státním psychiatrickém zařízení.

  Ukrajinská armáda hlásí odražení 69 ruských útoků na východě země

  Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili 69 ruských útoků v pěti směrech, přičemž epicentrem bojů zůstává město Bachmut. Uvedl to dnes ve svém raním operačním hlášení ukrajinský generální štáb. Ruské invazní síly podle něj pokračují v útocích také ve směrech na Lyman, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske na východě Ukrajiny. V regionech u měst Záporoží a Cherson jsou Rusové v defenzivě, tvrdí ukrajinský štáb.

  Král rodinných vozů značky Volvo. Model V90 dokáže zaujmout na první pohled 

  Švédská firma Volvo patří mezi světové producenty vozů nejvyšší kvality. Automobilka se pyšní i svou vlajkovou lodí V90. Dlouhé rodinné kombi zaujme už na první pohled. Je skvěle zpracované po technické stránce a samozřejmě i po té designové. Výrobci si dali velice záležet na bezpečnosti. Na tu Volvo nedá dopustit. Tento král rodinných vozů nás přijde na poměrně veliké peníze.

  Britští labouristé pozastavili členství ve straně svému bývalému vůdci Corbynovi

  Labouristická strana se tak rozhodla ve čtvrtek poté, co se Jeremy Corbyn snažil bagatelizovat závěry zprávy Komise pro rovnost a lidská práva. Ta hovoří o neschopnosti stranického aparátu pod Corbynovým vedením vypořádat se s antisemitismem ve vlastních řadách. Informace o tom přinesla agentura Reuters.

  Corbyn, zastánce vyhraněně levicové politiky, stál v čele hlavní britské opoziční strany do prohraných voleb v prosinci loňského roku. V lednu jej nahradil umírněný Keir Starmer.

  Komise pro rovnost a lidská práva ve zprávě uvádí, že našla důkazy o nedostatečné kvalifikovanosti lidí pověřených vyšetřováním údajného antisemitismu. Zjistila také politické vměšování do posuzování stížností a obtěžování jednotlivců.

  Podle Jeremyho Corbyna se média a jeho političtí oponenti snažili problém s antisemitismem uvnitř strany zveličovat. Jeho vlastní snahy o řešení pak blokovala „obstrukční stranická byrokracie“.

  Corbynův nástupce Keir Starmer přijal závěry zprávy bez výhrad a označil jejich zveřejnění za „den hanby pro Labouristickou stranu“.

  „Upřímně mě mrzí všechna bolest a zármutek, který byl způsoben,“ řekl dále Starmer a dodal: „Už nikdy se nestane, abychom se nevypořádali s antisemitismem. Už nikdy neztratíme vaši důvěru.“

  Konzervativní ministr Michael Gove nicméně v otevřeném dopise upozornil na Starmerovy blízké vazby na bývalého vůdce labouristů. Starmer se mimo jiné podílel na kampani, která vynesla Corbyna do čela strany.

  „Vaše tehdejší mlčení a neochota konfrontovat labouristické vedení bude v mnohých vyvolávat oprávněné obavy,“ píše Michael Gove.

  Rozhodnutí zbavit Corbyna dočasně stranické legitimace podle agentury Reuters uvítali někdejší labourističtí poslanci, kteří stranu na protest proti antisemitismu opustili.

  Sám Jeremy Corbyn označil pozastavení svého členství za politickou intervenci a hodlá prý proti němu bojovat.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.