-5.5 C
Czech
Neděle 11. ledna 2026
Protext ČTKAFRY CZ vykázala rekordní výkony a mimořádný růst

AFRY CZ vykázala rekordní výkony a mimořádný růst

Praha 5. září 2022 (PROTEXT) – AFRY CZ zveřejnila auditované hospodářské výsledky za rok 2021. Společnost získala zakázky za 1,1 mld. Kč a vykázala historicky nejvyšší celkové výkony 528 mil. Kč, tj silný 16% meziroční růst. Rozrostla se o již devátou pobočku, a to v Žilině. O pětinu na celkových 378 se zvýšil počet pracovníků.

„Rok 2021 byl druhým rokem koronavirové pandemie. Pro svět rokem krizovým, pro AFRY CZ přesto znovu mimořádně úspěšným,“ komentuje hospodaření společnosti ředitel AFRY CZ Ivo Šimek. „Loňský rok nejlépe charakterizuje slovo růst. Rozrostli jsme se o 60 spolupracovníků, prodali jsme za více než půl miliardy našich myšlenek, nápadů a inovací a rozvinuli nebo posílili jsme přítomnost v devíti regionech Česka a Slovenska,“ doplňuje.

AFRY CZ je konzultační společnost patřící do silné mezinárodní skupiny AFRY. V Česku a na Slovensku disponuje nezvykle komplexním rozsahem portfolia pokrývajícím oblasti architektury, dopravy, průmyslu, energetiky, stavebnictví, infrastruktury, vodního hospodářství a životního prostředí. Tyto obory se v roce 2021 na celkových tržbách podílely následujícími procenty: doprava a infrastruktura 42 %, energetika 20 %, zpracovatelský průmysl 14 %, architektura a budovy 12 %, automatizace a výroba 7 % a voda a životní prostředí 5 %.

Mezinárodní finanční ukazatel EBITDA v roce 2021 dosáhl 5,7 %, což představuje 10% meziroční nárůst.

Od architektonických soutěží po modulární reaktory

Aktivní proklientský přístup, inovativnost řešení a kvalita práce se v roce 2021 promítly do získání 885 zakázek v celkové hodnotě 1082 mil. Kč.

Mezi ty stěžejní v oblasti dopravní infrastruktury patřily celospolečensky významné projekty pro velké veřejné zadavatele, zejm. Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správu železnic. Největší z nich v hodnotě 139,5 mil. Kč bylo zpracování dokumentace pro územní řízení vysokorychlostní železniční tratě Moravská brána I.

Stěžejní zakázky v oblasti energetiky tvořilo zapojení do výzkumného projektu malého modulárního reaktoru David, projekty pro Správu úložišť radioaktivních odpadů a spolupráce při tvorbě národního energetického plánu Gruzie. Pro zpracovatelský průmysl byly zásadními akcemi projekt technologické části spalovny Slough Multifuel ve Velké Británii a spolupráce na úpravách energetické části celulózky společnosti Metsä Board ve Švédsku.

Hlavními projekty v oblasti architektury a pozemních staveb se loni staly architektonické návrhy do významných mezinárodních soutěží v týmu např. s britskými Grimshaw Architects či dánskými Gottlieb Paludan Architects. A též projekty pro velké soukromé developery jako Skanska a Lucron.

V oblasti automatizace a výroby bylo zásadní zahájení spolupráce se společností ABB na komplexních dodávkách robotických svařovacích center a projekt digitalizace výrobního areálu pro Sandvik Chomutov Precision Tubes. V oblasti vody a životního prostředí loni vedly liniové stavby a EIA.

Letos AFRY CZ očekává 30% růst

Přes všechna úskalí roku 2021 jej AFRY CZ uzavřela s výbornými výsledky. V letošním geopoliticky a ekonomicky velmi náročném roce očekává meziroční nárůst výkonů na úrovni 30 % a hodnotu EBITDA 6,5 %.

„Hledáme dlouhodobě udržitelný rozvoj a hodnoty na úkor krátkodobých zisků a jednoduchých vítězství. Zajímají nás lidé a jejich činy. Učíme se z minulosti, abychom byli lepší v budoucnosti. Jsme prostě AFRY,“ uzavírá Ivo Šimek.

Výroční zpráva je ke stažení v aktualitách na www.afry.cz

Kontakt pro média:

Simona Plischke, simona.plischke@afry.com

Reklama

Doporučujeme

Po bouři Goretti ve Francii zůstává téměř 100.000 domácností bez elektřiny

Po bouři Goretti ve Francii stále zůstává téměř 100.000 domácností bez elektřiny, především v Normandii a Bretani, napsal dnes server listu Le Monde. V Německu se podle agentury DPA postupně do normálu vrací provoz na železnici.

V Kyjevě nefungují dodávky vody a tepla, elektrická soustava byla odstavena

V Kyjevě dnes dočasně nefungovaly dodávky vody a tepla. Důvodem bylo odstavení zdejší elektrické soustavy kvůli nutným opravám po rozsáhlých ruských útocích, které ji v noci na pátek vážně poškodily. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na kyjevské úřady. Rozsáhlé výpadky hlásí také ruská Belgorodská oblast, kde je podle zdejšího gubernátora po ukrajinském útoku bez elektřiny a topení přes 550.000 lidí.

Na Filipínách se zřítila hora odpadu desítky lidí se pohřešují

Na filipínském ostrově Cebu se po zřícení obří hromady odpadu rozjela záchranná akce, která se protahuje do dalších dnů. V zařízení na třídění a zpracování odpadu v oblasti Binaliw zasypal sesuv několik nízkých budov a uvěznil desítky lidí, hlavně zaměstnance skládky.

Výpadek proudu v Berlíně po sabotážním útoku. Starosta šel hrát tenis

Berlín ochromil rozsáhlý výpadek proudu způsobený sabotáží. Zatímco desítky tisíc lidí zůstaly bez elektřiny v mrazu, vyšlo najevo, že primátor Kai Wegner v klíčových hodinách odešel si zahrát tenis. Aféra rychle přerostla v politickou krizi, která ohrožuje jeho setrvání ve funkci.

Ukrajina po útocích na Kyjev svolala mimořádné jednání OSN

Kvůli nejnovějším masivním ruským leteckým útokům na Kyjev, které město částečně připravily o vytápění, se v pondělí mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. Zasedání má otevřít téma útoků na civilní infrastrukturu v době, kdy na Ukrajině pokračuje válka už téměř čtyři roky.

FBI a Trump nám nedovolí vyšetřovat zastřelení občanky v Minneapolis, tvrdí Minnesota

Úřady státu Minnesota tvrdí, že FBI jim zablokoval přístup k vyšetřování zastřelení Renee Nicole Good (37), kterou ve středu usmrtil agent americké imigrační a celní služby (ICE). Případ vyvolal v Minneapolis rozsáhlé protesty a vyostřil napětí mezi federální vládou a místními představiteli.

Trump: Je na čínském prezidentovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu

Americký prezident Donald Trump uvedl, že je na čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu. Zároveň ale naznačil, že nechce, aby Čína nad Tchaj-wanem převzala kontrolu. Šéf Bílého domu to uvedl ve středečním rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Nahrávku rozhovoru NYT zveřejnil ve čtvrtek. Tchajwanská otázka je výhradně věcí Číny a nikdo zvenčí se do ní vměšovat nebude, reagovalo podle agentury Reuters čínské ministerstvo zahraničí.

Macinka přijel na návštěvu Ukrajiny, setká se s ukrajinským protějškem

Český ministr zahraničí Petr Macinka přijel dnes ráno na návštěvu Ukrajiny. V Kyjevě se má setkat se svým ukrajinským protějškem Andrijem Sybihou. Na cestě ho doprovází mimo jiné poslanec a čestný prezident Motoristů Filip Turek. ČTK to sdělil mluvčí Černínského paláce Daniel Drake.

Nejvyšší soud dnes může zveřejnit rozhodnutí o Trumpových clech

Nejvyšší soud v pátek může rozhodnout o legitimnosti cel amerického prezidenta Donalda Trumpa, upozornil server CNBC. V případě neúspěchu by šlo o komplikaci pro jeho administrativu, neznamenalo by to však konec tarifů. Existuje více způsobů, jak může daně na zahraniční dovoz uvalovat.

Íránská televize obvinila USA a Izrael z podněcování protestů

Íránská státní televize dnes prolomila mlčení o demonstracích, které přes noc zachvátily zemi. Tvrdí, že násilnosti a požáry rozpoutali "terorističtí agenti" Spojených států a Izraele. Krátká reportáž o protestech byla nenápadně zařazena do ranního vysílání státní televize v 8:00 hodin místního času (6:00 SEČ) a představuje první oficiální vyjádření k nejnovějším demonstracím, píše agentura AP.

Trump naznačil, že nechá vypršet americko-ruskou smlouvu Nový START

Americký prezident Donald Trump naznačil, že nechá vypršet smlouvu Nový START mezi USA a Ruskem, jejíž platnost končí letos 5. února. Uvedl to v rozsáhlém rozhovoru pro list The New York Times (NYT). Zastánci kontroly zbraní se obávají, že dvě největší jaderné velmoci světa začnou po vypršení platnosti smlouvy rozmísťovat strategické hlavice nad rámec stanovených limitů, což urychlí erozi globálního režimu kontroly zbraní.

Ruský dronový útok na Kyjev podle ukrajinských úřadů zabil nejméně čtyři lidi

Ruský dronový útok na Kyjev v noci na dnešek zabil nejméně čtyři lidi a dalších nejméně 19 lidí zranil. Způsobil také rozsáhlé škody na domech a infrastruktuře. S odkazem na ukrajinské úřady o tom informuje agentura Reuters.

Nejprve střílet, až pak se ptát. Dánsko by v případě invaze kladlo okamžitý odpor

Dánská armáda má povinnost v případě jakékoli invaze zahájit palbu bez rozkazů, vysvětlilo dánské ministerstvo obrany. Pokud by se cizí jednotky pokusily dobýt Grónsko, dánské síly by se řídily směrnicí vzniklou po konci druhé světové války, která je, jak vláda potvrdila, stále v platnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama