Více
  -1.2 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  10 věcí, které byste měli vědět před návštěvou Mrtvého moře

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mrtvé moře je nezbytnou návštěvou při cestě do Izraele. Pro ty, co sem zavítají poprvé, je to úžasný zážitek. Ve skutečnosti to není moře, ale jezero. A navíc opravdu hodně slané. Přečtěte si tento seznam, než začnete balit na cestu.

  Zábavná fakta

  V nadmořské výšce 430 m pod hladinou moře je Mrtvé moře nejnižší bod na Zemi, což je docela cool. S hloubkou 303 m je to také nejhlubší hypersalinní jezero na světě. Je 9,6x slanější než oceán, což z něj činí jednu z nejslanějších vodních ploch na světě.

  Jeho minerály mají léčivé vlastnosti

  Mrtvé moře obsahuje směs minerálů, které byly vědecky ověřeny a mají léčivé vlastnosti. Jeho draslík působí jako zvlhčovač a pomáhá vašemu tělu zotavit se po náročném cvičení. V kombinaci s bromidy pomáhá uvolnit napětí ve svalech a kloubech. Koncentrace sodíku posiluje váš imunitní systém, chloridy vápníku posilují kosti a nehty a hořčík má účinky proti stárnutí. Není divu, že se sem hrnou turisté z celého světa!

  Jeho bahno vás zanechá hedvábně hladké

  Při každé návštěvě Mrtvého moře je nutností pomazat se pořádným množstvím bahna. Vaše pokožka se pak bude od hlavy až k patě cítit revitalizovaná a hladší než po jakékoliv lázeňské proceduře.

  Před relaxací pořiďte fotografie

  I když máte GoPro nebo vodotěsný fotoaparát, super vysoká koncentrace soli zanechá na čočce film, který ji učiní dočasně nepoužitelnou. Chcete-li si tedy odvézt nějakou slušnou fotografii, pořiďte ji před tím, než se fotoaparát namočí.

  Mrtvé moře vysychá

  Mrtvé moře se alarmujícím způsobem zmenšuje, povrchová hladina klesá o více než metr ročně. Hlavním důvodem je pokles vody v řece Jordán, která vtéká do Mrtvého moře. Jedním z důsledků je vznik více než 5500 závrtů kolem pobřeží. Sbalte si tedy věci a navštivte Mrtvé moře, než se nenávratně změní.

  Nedaleko byly objeveny historické svitky

  Svitky od Mrtvého moře odkazují na starověké hebrejské svitky objevené v roce 1947 beduínským chlapcem v izraelské judské poušti. Tyto starověké rukopisy byly nalezeny v Kumránských jeskyních a později na mnoha dalších místech v Judské poušti poblíž Mrtvého moře. Jsou nazývány velkým archeologickým nálezem 20. století. Mají obrovský náboženský význam a obsahují fragmenty téměř z každé knihy Starého zákona.

  Dopřejte si relaxaci v lázních poblíž

  Pokud vaše potřeby relaxace a revitalizace nejsou uspokojeny samotným Mrtvým mořem, pak se nemusíte bát, protože v oblasti je několik lázní, kde se můžete nechat hýčkat. Le Meridien Hotel Spa je například jedním z nejpopulárnějších díky úžasnému vybavení, které zahrnuje bazén s mořskou vodou, vyhřívané minerální bazény a kompletní lázeňské centrum se saunou, masážemi a vířivkou.

  Je to kousek od některých z nejúžasnějších míst Izraele

  Během jednoho dne se můžete vznášet v Mrtvém moři, vylézt na Masadu, pravděpodobně nejkrásnější ruiny v Izraeli a vyrazit do Ein Gedi, ohromující přírodní rezervace plné přírodních pramenů. To vše je vzdáleno přibližně hodinu jízdy autem z Jeruzaléma, což činí z hlavního města Izraele ideální základnu pro vaši cestu k Mrtvému ​​moři.

  Noste staré plavky

  Vysoká koncentrace soli může odbarvit vaše plavky, takže nechoďte do Mrtvého moře v drahých bikinách, které jste právě dostali k narozeninám.

  Před vstupem do vody se neholte

  Toto je důležitá rada k zapamatování. Kvůli vysokému obsahu soli budou všechny řezy nebo citlivá místa ve vodě pálit jako blázen. Den před návštěvou tedy odložte žiletky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama