-1.5 C
Czech
Neděle 4. ledna 2026
ZajímavostiTuristka z Havaje Hannah Kobayashi zmizela v USA. Otec se jí vydal...

Turistka z Havaje Hannah Kobayashi zmizela v USA. Otec se jí vydal hledat, našli ho mrtvého

Záhada zmizelé turistky z Havaje Hannah Kobayashi dostala ještě děsivější rozměr. Její otec Ryan Kobayashi byl nalezen mrtvý v Kalifornii poté, co se ji tam vydal hledat. Informuje o tom BBC, People a další servery.

Kobayashi nedávno odcestoval do Los Angeles, aby pomohl hledat svou pohřešovanou dceru. Třicetiletá žena za záhadných okolností zmizela začátkem tohoto měsíce po mezipřistání na mezinárodním letišti v Los Angeles (LAX) na cestě do New Yorku.

Úřady v Los Angeles potvrdily, že 58letý Kobayashi byl nalezen mrtvý na parkovišti poblíž letiště. Policie ani úřad koronera veřejně neuvedly předpokládanou příčinu smrti, píše BBC, která se obrátila na místní policejní oddělení. To doposud nezareagovalo. Na sociálních sítích se šíří zatím nepotvrzené informace, že muž spáchal sebevraždu.

Hannah Kobayashi, která žila na havajském ostrově Maui, se ztratila 8. listopadu krátce po přistání na letišti v Los Angeles. Zatím není jasné, co se jí stalo, a losangeleská policie po ní zahájila pátrání, doposud bezvýsledné. Měla navštívit svou tetu Geordan Montalvo v New Yorku a jít tam na koncert. Měla si tak odškrtnout položku z „bucket listu“, seznamu věcí, které musíte za svůj život zažít.

Rozesílala podivné zprávy

Od jejího zmizení rodina a přátelé uvedli, že od ní obdrželi podivné textové zprávy z jejího mobilního telefonu. V nich například psala, že z ní někdo „o kom si myslela, že ji miluje, připravil o všechny úspory“ a další znepokojující zprávy. Její sestra se pro média vyjádřila, že nevěří, že tyto zprávy psala Hannah. Podle ní jsou psány stylem, který na zmizelou ženu vůbec nesedí.  

A co víc, Hannah údajně od mezipřistání byla několikrát spatřena. Jednou ji viděli 10. listopadu v obchodním centru v Los Angeles. Následující den se zřejmě objevila na kamerovém záznamu v okolí stanice metra v centru města společně s neznámou osobou.

Teta Hannah, Larie Pidgeon, řekla místní televizní stanici, že se o svou neteř opravdu bojí. „Není v bezpečí a zřejmě je s někým cizím,“ řekla. Obrátila se i na potenciálního únosce. „Jestli někdo Hannah drží, prosím vraťte nám ji a neubližujte jí,“ cituje tetu magazín People.

Rodina Hannah Kobayashi později uspořádala shromáždění před stanicí metra, kde byla naposledy spatřena, a rozdávala letáky s její fotografií ve snaze ji najít. Sám Ryan Kobayashi na tomto shromáždění mluvil s novináři.  „Snažíme se jen získat co nejvíce informací,“ řekl.

Dodal, že je od zmizení své dcery ustaraný a zmatený. „Zdá se, že všechno je jen rozmazané. Od té doby, co jsem se dozvěděl tu zprávu, jsem se pořádně nevyspal,“ řekl Kobayashi, který jen pár dní na to ve snaze nalézt svou dceru zemřel.

Reklama

Doporučujeme

Trump chce znovu pustit americké ropné firmy do Venezuely

Donald Trump oznámil, že chce americkým ropným společnostem znovu umožnit těžbu ve Venezuele. Zároveň řekl, že embargo na vývoz venezuelské ropy má dál platit. Vyjádřil se tak na tiskové konferenci k operaci, při níž USA zajaly Nicoláse Madura a jeho manželku, kteří čelí obviněním v New Yorku.

Starmer odmítl říct, zda americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo

Britský premiér Keir Starmer odmítl říct, zda sobotní americké údery na Venezuelu porušily mezinárodní právo. Zdůraznil, že Británie se operace neúčastnila, a tvrdí, že potřebuje nejdřív získat úplný obraz o tom, co se stalo.

Babiš pojede do Paříže na setkání koalice ochotných, k Okamurovi se nevyjádřil

Český premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý 6. ledna poletí do Paříže, kde se zúčastní jednání lídrů takzvané koalice ochotných, tedy zemí podporujících Ukrajinu napadenou Ruskem. Řekl to v dnešním videopříspěvku na svých sociálních sítích. Nijak se přitom nevyjádřil k novoročnímu projevu předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury, v němž šéf vládního hnutí SPD kritizoval poskytování zbraní Ukrajině i vedení ukrajinského státu, což vyvolalo ostrou reakci opozice, ale i ukrajinských politiků a diplomatů.

Íránský vůdce připustil oprávněnost protestů, proti výtržníkům chce ale zakročit

Íránský nejvyšší duchovní vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, ve své dnešní první veřejné reakci na masové protesty v zemi připustil jejich oprávněnost. Proti demonstrantům, které označil za výtržníky, chce ale zakročit, informovaly agentury.

Trump oznámil zadržení venezuelského prezidenta Madura a jeho odvezení ze země

Venezuelský prezident Nicolás Maduro byl s manželkou Cilií Floresovou zadržen a letecky transportován ze země. Na sociální síti Truth Social to dnes oznámil americký prezident Donald Trump, který zároveň potvrdil americké údery ve Venezuele. Do svého floridského sídla Mar-a-Lago svolal Trump na 11:00 místního času (17:00 SEČ) tiskovou konferenci. Venezuelská vláda mezitím oznámila, že neví, kde Maduro je, předtím ale informovala o tom, že prezident v zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuela ohlásila rozsáhlé nasazení armády včetně balistických systémů

Venezuela po amerických útocích rozsáhle nasadí své pozemní, vzdušné a námořní síly včetně balistických systémů. Podle agentury AFP to oznámil venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino. Spojené státy dnes podnikly ve Venezuele sérii útoků, při kterých podle šéfa Bílého domu Donalda Trumpa zadržely autoritářského prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuela byla napadena, uvedl prezident Kolumbie

Venezuela byla napadena a čelí raketovému útoku, uvedl dnes kolumbijský prezident Gustavo Petro. Vyzval také k reakci OSN i Organizaci amerických států (OAS). Po zprávách o výbuších a nízkých přeletech letadel nad Caracasem obvinil venezuelský prezident Nicolás Maduro Spojené státy z útoku na vojenské a civilní cíle v několika regionech. V zemi vyhlásil výjimečný stav.

Venezuelský prezident vyhlásil výjimečný stav, z útoků obvinil USA

Venezuelský prezident Nicolás Maduro dnes v zemi vyhlásil výjimečný stav. Podle agentury Reuters to uvedla venezuelská vláda, která obvinila Spojené státy z útoků na vojenské a civilní cíle v několika venezuelských státech. Agentury předtím informovaly o sérií explozí v Caracasu. Zpravodajka stanice CBS News v Bílém domě na síti X napsala, že americký prezident Donald Trump nařídil útoky ve Venezuele včetně vojenských cílů, oficiální vyjádření ale americká vláda dosud neučinila.

Venezuelskou metropolí Caracasem otřásly silné exploze

Venezuelskou metropolí Caracasem dnes otřásly silné exploze, uvedly agentury. Podle AFP, která se odvolává na reportéra na místě, doprovázely výbuchy zvuky připomínající přelet letadel. Část města, která leží poblíž velké vojenské základny, je podle Reuters bez elektřiny.

Zelenskyj do funkce šéfa prezidentské kanceláře jmenoval Budanova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes do funkce šéfa své kanceláře jmenoval dosavadního ředitele ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyryla Budanova. Hlava státu na síti X zdůraznila, že Ukrajina se nyní musí více zaměřit na svou bezpečnost a obranu. Předchozího vlivného vedoucího prezidentské kanceláře Andrije Jermaka vloni Zelenskyj odvolal v souvislosti s vyšetřováním korupce v ukrajinské energetice.

Saúdská Arábie podnikla údery proti separatistům v jižním Jemenu

Saúdská Arábie, která je spojencem jemenské vlády, dnes provedla údery proti separatistům podporovaným Spojenými arabskými emiráty na jihu Jemenu, uvedl podle agentury AP zástupce separatistů. Podle agentury AFP při útoku zahynulo sedm lidí a několik dalších bylo zraněno. Cílem operace vedené Rijádem je převzít kontrolu nad tábory Jižní přechodné rady (STC) v provincii Hadramaút u hranic se Saúdskou Arábií.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama