Reklama

13 nejúžasnějších pohoří pro milovníky horské turistiky – část 1

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Máte rádi aktivní dovolenou v přírodě? Pokud jste milovníci horské turistiky, přečtěte si našich 13 tipů na ta nejúžasnější pohoří, která rozhodně stojí za prozkoumání.

Wengen, Švýcarsko

Budete potřebovat povolení pro dvě delší túry shora dolů, ale neformálnější túra zdola nahoru, počínaje chrámem Sinawava a končící v Big Springs, žádné nevyžaduje. Užijte si řeku Virgin River, protékající kaňonem mezi úzkými stěnami téměř 200 m vysokých červených skal.

Kaikoura Ranges, Nový Zéland

Přímořské město Kaikoura, které se nachází několik hodin jízdy severně od Christchurch, je známé svým klidným, ekologickým přístupem a úžasným umístěním. Drsné hory se tu setkávají s nádhernou přímořskou krajinou. Vydejte se do hor pro úchvatný výhled na pobřeží a nenechte si ujít výlet lodí z Kaikoury.

Město se může pochlubit bohatou maorskou kulturou. Vychutnejte si místní kulinářskou specialitu – čerstvě ulovené a vařené raky. Tato oblast také nabízí jedny z nejlepších příležitostí k pozorování velryb, delfínů a tuleňů na světě.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

kráter Darvaza
Obří hořící jáma, kráter Darvaza, leží v turkmenské poušti a je známý jako „Brána do pekel“. Chrlí oheň po celá desetiletí. Její původ je ovšem považován za přísně tajný.
Rwanda
Rwanda je malá země ve východní Africe, jež má co nabídnout jak baťůžkářům, tak cestovatelům toužícím po luxusní dovolené. Čtěte dále a zjistěte důvody, proč navštívit Rwandu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama