Protext ČTKŽivě: PlasmaSolve uvádí na globální trh nový simulační software MatSight

Živě: PlasmaSolve uvádí na globální trh nový simulační software MatSight

Brněnská společnost PlasmaSolve, která se specializuje na poradenství v oblasti materiálového inženýrství a technologií poháněných plazmatem, dnes uvádí na trh svůj specializovaný simulační software MatSight. Ten umožní výrobním firmám, které se zabývají různými technikami povlakování výrobků a materiálů, vylepšovat a optimalizovat své procesy a techniky vlastními silami.

Podobný přístup je v celosvětovém kontextu zcela unikátní. PlasmaSolve se se svým softwarem MatSight stává ve svém oboru průkopníkem a otevírá nové globální byznysové příležitosti. Prezentaci společnosti PlasmaSolve můžete sledovat od 14:00.

Software MatSight se bude skládat ze čtyř samostatných aplikací: MatSight Target Erosion App, MatSight 3D Coating App, MatSight Large Area Coating App a MatSight Global Model App. Každá z nich bude specializována na konkrétní aspekt plazmových procesů.  

Každá z aplikací je podložena rozsáhlými zkušenostmi společnosti PlasmaSolve v oblasti poradenství v oblasti plazmových procesů a každá z nich je přizpůsobena optimalizaci konkrétního aspektu procesů nanášení povlaků a plazmových procesů. 

„Stroje, které dokáží nanést na pokrývaný výrobek velmi tenkou speciální funkční vrstvu, jsou velmi komplikované. Optimální nastavení stroje pro každé konkrétní zadání je možné dlouho a neúspěšně hledat metodou pokus-omyl, případně formou vytvoření digitálního dvojčete stroje a následnými simulacemi. V PlasmaSolve pomáháme výrobním firmám z celého světa vylepšovat jejich povlakovací technologie prostřednictvím fyzikálních a chemických simulací a s pomocí strojového učení a analýzy velkých objemů výrobních dat. Nyní jim navíc v podobě rodiny aplikací MatSight dáváme do ruky nástroj, s jehož pomocí si budou moci dílčí simulace dělat vlastními silami, což jim ušetří významné finanční prostředky a především čas,“ vysvětluje Adam Obrusník, spoluzakladatel a CEO PlasmaSolve.  

Simulační software MatSight se zaměřuje na segment tenkých vrstev nanostrukturovaných materiálů. Ačkoliv jsou tyto vrstvy často tenčí než tisícina lidského vlasu, disponují unikátními fyzikálními vlastnostmi a staly se v průběhu posledních tří dekád zcela nenahraditelnými v řadě moderních technologií. Používají se například v automobilovém a leteckém průmyslu (ochranné vrstvy), obráběcím průmyslu (supertvrdé vrstvy), sklářském průmyslu (filtry a antireflexní vrstvy na skla), nebo v polovodičovém průmyslu.

Doporučujeme

Trump vtipkoval, ale naznačil invazi na Kubu

Americký prezident Donald Trump naznačil, že po případném dokončení vojenské operace v Íránu by se Spojené státy mohly zaměřit i na Kubu.

Fico a Zelenskyj se pozvali k návštěvám, v pondělí se setkají v Jerevanu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky pozval slovenského premiéra Roberta Fica do Kyjeva, Fico zase Zelenského do Bratislavy. Zelenskyj o tom informoval na síti X s tím, že Fico slíbil podporu Ukrajině na její cestě do Evropské unie a že je připraven předat Kyjevu slovenské zkušenosti.

USA schválily prodej zbraní spojencům na Blízkém východě za 8,6 mld. USD

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa obešla schválení Kongresem a povolila prodej zbraní v celkové hodnotě 8,6 miliard dolarů (přibližně 179 miliard Kč) svým spojencům na Blízkém východě včetně Izraele, Kataru, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů (SAE). Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters, která se odvolává na americké ministerstvo zahraničí.

Trump podle zdroje odmítl návrh otevřít Hormuz před jednáním o jaderném programu

Íránský návrh, který odmítá americký prezident Donald Trump, počítá s tím, že by byl otevřen klíčový Hormuzský průliv a skončila by americká blokáda íránských přístavů, zatímco jednání o íránském jaderném programu by byla ponechána na později. Podle agentury Reuters to dnes uvedl vysoce postavený íránský činitel. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Ruské útoky proti Ukrajině si vyžádaly další mrtvé a raněné i materiální škody

Úřady v různých částech Ukrajiny po další vlně ruských útoků hlásí oběti na životech, raněné i materiální škody. Ruské drony v noci na dnešek a ráno udeřily v Chersonu, Charkově a Oděské oblasti, uvádí média.

Přítomnost vojáků USA v Německu je v zájmu Berlína i Washingtonu, řekl Pistorius

Přítomnost amerických vojáků v Evropě, a zejména v Německu, je v německém a americkém zájmu, prohlásil dnes německý ministr obrany Boris Pistorius. Reagoval tak na informaci, že Spojené státy plánují v příštích šesti až 12 měsících snížit počet svých vojáků na německém území o 5000 z nynějších 39.000. Podle Pistoriuse není americké rozhodnutí nečekané a dalo se předvídat.

Válečný zločinec Ratko Mladić žádá o propuštění. Umírá, tvrdí jeho právníci

Právníci bývalého bosenskosrbského velitele Ratko Mladiće požádali soud OSN o jeho propuštění z vězení v Haagu. Žádost odůvodňují vážným zdravotním stavem a tvrzením, že se blíží konec jeho života.

Spirit Airlines ukončily provoz

Americké nízkonákladové aerolinky Spirit Airlines končí. Dopravce oznámil okamžité ukončení provozu a zrušení všech letů poté, co se mu nepodařilo získat federální pomoc ve výši 500 milionů dolarů. Firma, která dlouhé roky lákala cestující hlavně na velmi levné letenky, se potýkala s finančními problémy už delší dobu.

Záchranný tým vypustil do Severního moře velrybu, vyproštěnou z mělčiny

Velrybu vyproštěnou z mělčiny na severu Německa dnes dopoledne záchranný tým vypustil z nákladního člunu do Severního moře, informuje agentura DPA. Konvoj lodí, jehož součástí je i tento člun, se nacházel asi 70 kilometrů od dánského města Skagen v průlivu Skagerrak.

Kalifornie dokončuje obří most pro divoká zvířata

Nad jednou z nejrušnějších dálnic v jižní Kalifornii vzniká stavba, která má pomoci zvířatům vrátit se na území, které jim lidé odřízli silnicí. Wallis Annenberg Wildlife Crossing má propojit části pohoří Santa Monica a umožnit bezpečný pohyb pumám, rysům, kojotům i menším druhům.

Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii

Americký prezident Donald Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června. Řekl to dnes novinářům, informuje agentura Reuters. Trumpova účast byla dosud nejistá.

Trump zvýší cla na evropská auta na 25 procent

Donald Trump znovu vyostřuje obchodní spor s Evropskou unií. Americký prezident oznámil, že od příštího týdne zvýší cla na osobní a nákladní auta z EU na 25 procent. Tvrdí, že Brusel nedodržuje dříve dohodnutou obchodní úmluvu se Spojenými státy.

Muž v Jeruzalémě zaútočil na jeptišku

Izraelská policie zadržela šestatřicetiletého muže kvůli útoku na francouzskou katolickou jeptišku ve východním Jeruzalémě. Incident zachytila bezpečnostní kamera a video vyvolalo silné odsouzení ze strany izraelských úřadů i francouzských představitelů.

Turecká policie použila plyn proti prvomájové demonstraci, zadržela stovky lidí

Turecká policie dnes použila slzný plyn proti prvomájovým shromážděním v Istanbulu. Současně zadržela několik stovek lidí, píší turecká média a agentura AFP. Úřady již dříve zakázaly demonstrace na prvního máje na náměstí Taksim, kde se často shromáždění odborářů a levicových stran konají.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama