Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Seriál Arcane začínal s rozpočtem dva tisíce dolarů. Nyní je největším anime na světě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Než se stal nejlepším anime roku 2021, začal oceňovaný animovaný seriál Arcane od Riot Games s malým rozpočtem i počtem lidí.

  Seriál měl premiéru v listopadu 2021 na Netflixu a dočkal se pozitivního přijetí v komunitě LoL i mimo ni. Mnohým neznámé je, že týmu trvalo šest let, než realizoval jeho bezchybný animační styl a neuvěřitelný příběh.

  První epizoda dokumentárního seriálu Arcane Bridging the Rift ukázala rizika, která produkční tým podstoupil, i překážky, které překonal, aby seriál uvedl v život.

  Počáteční rozpočet na výrobu činil 2 000 USD, odhaluje Arcane Bridging the Rift

  Pilotní epizoda Arcane Bridging the Rift s názvem I Only Dream in Risky nechala fanoušky nahlédnout do skromných začátků dosud největšího animovaného pořadu společnosti Riot Games.

  Myšlenka projektu vznikla po vydání videoklipu Get Jinxed! pro hru League of Legends, na kterém Riot Games spolupracoval s francouzským animačním studiem Fortiche Productions. Tvůrce a scénárista Arcane Alex Yee chtěl rozšířit univerzum League of Legends i mimo hru a do dlouhého příběhového obsahu.

  „Prostě jsem měl vždycky pocit závazku vůči hráčům. Měl jsem pocit, že jsme ty postavy vytvořili a hráči nám odpověděli tím, že s nimi strávili spoustu času a milovali je. Cítil jsem, že si zaslouží lepší příběhy,“ řekl v dokumentu Arcane Bridging the Rift.

  Showrunner, tvůrce a scénárista seriálu Christian „Praeco“ Linke prozradil, jakým těžkostem museli čelit v počátečních fázích výroby. Na začátku projektu dostali pouze 2 000 USD. O budoucnosti projektu přesvědčili spoluzakladatele Riot Games Brandona Becka a Marca Merrilla. Nakonec jim byl přidělen větší rozpočet na testovací animace a další rozvoj příběhu.

  První epizoda Arcane Welcome to the Playground vznikala díky společnosti Fortiche Productions 10 měsíců kvůli jedinečnému stylu animace seriálu.

  „Děláme kombinaci 2D a 3D. 2D efekty se dělají ve 12 obrazech za sekundu, animace pak ve 24, jako u jiných filmů, takže máte mix stylů,“ vysvětlil zakladatel Fortiche Jérôme Combe.

  Arcane sleduje příběh sester Vi a Jinx, jak žily v Zaunu, jejich vazby na Piltover a jak nakonec získají moc.

  Seriál sklízí úspěchy na všech frontách

  V březnu se seriálu podařilo čistě získat devět cen Annie Awards a zvítězit ve všech kategoriích, v nichž byl nominován. Mezi oceněními je i nejlepší scénář. Na něm se podíleli tvůrci Christian Linke a Alex Yee, a nejlepší hlasový výkon hlasové herečky Jinx, Elly Purnell.

  V červenci získal Arcane dvě nominace na cenu Emmy za vynikající animovaný pořad a vynikající střih zvuku pro komediální nebo dramatický seriál a animaci.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS