Reklama

Žádné „prdítko“, ale střela, co má 258 koní. Trabantový nadšenec prodává svého mazlíka

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Když něco děláte s láskou, nadšením a vkládáte do toho mnoho energie, výsledek zpravidla stojí za to. V případě Trabantu 601, který je nyní na prodej na portálu ebay.de, to rozhodně platí. Nadšenec z Německa musel na svém mazlíkovi strávit nespočet hodin práce, ale jeho unikátní vůz se díky tomu může pyšnit výkonem 258 koní při zachování původního tvaru. Hmotnost vozu je navíc pouhých 800 kilogramů. A cena? 9.980 eur, čili nějakých 254 tisíc korun.

Když se řekne Trabant, většina z vás si asi představí „prdítko“, které jste díky svému zvuku bezpečně poznali na dálku. Když projelo kolem vás, zaregistrovali jste charakteristický mrak a odér výfukových plynů a na závěr ohromila slabá roura. Ano, tím je myšlen specifický výfuk.

V nadpisu inzerátu se uvádí, že jde o nejvýkonnější Trabant 601 na světě s výkonem 258 koní. Je zřejmé, že pod kapotou byste dvoutaktní motor hledali marně. Tady je umístěn zážehový šestiválec, jehož pohon zajišťuje slavná jednotka VR6. Ta je známá hlavně z vozů koncernu Volkswagen. V textu inzerátu se navíc dozvíte o přeplňování kompresorem z Mercedesu.

Na tomto voze je z Trabantu prakticky jen karoserie a není divu, že veškeré úpravy zabraly několik let. Jedná se a ale o osvědčené a profesionálně vyrobené vozidlo, které od Dekry dokonce získalo zelenou ke startu do několika závodů.

Mrzutost s pejskem, který si z vozu udělal na jednu noc obývák

Prodejce v inzerátu uvádí, že Trabant přežil období koronaviru v tuningové hale. V loňském roce navíc ještě bylo zahájeno několik menších úprav, z nichž některé ještě nejsou dle fotografií dokončeny.

Inzerát si můžete prohlédnout zde.

„Sedadlo Sparko se musí nechat znovu očalounit, protože jsem náhodou nechal jeden den otevřené dveře a náš pes okamžitě využil příležitosti a přeměnil si jej na útulný příbytek na noc,“ jde s pravdou ven prodejce, který si prý nikdy neevidoval náklady na přestavbu. Ale domnívá se, že jde o částku kolem kolem 20 tisíc eur, což je v přepočtu přes půl milionu korun.

Prodejce ještě upozorňuje, ať nový majitel nečeká, že bude s tímto unikátním autem jezdit každý den do práce. „Opravdu to není vůz na denní dojíždění do kanceláře. Jde spíš o hračku pro šílené velké kluky,“ uvádí v inzerátu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama