-0.3 C
Czech
Středa 28. ledna 2026
ITBoxWhatsApp odhalil novou funkci. Umožní úpravu zpráv v prvních 15 minutách po...

WhatsApp odhalil novou funkci. Umožní úpravu zpráv v prvních 15 minutách po odeslání

Aplikace WhatsApp dohnala svou konkurenci. Uživatelům totiž nabídne podobnou funkci, jakou už delší dobu nabízí Telegram a Signal. Umožní jim editovat zprávy v prvních 15 minutách po jejich odeslání. Dosud je odesílatelé totiž mohli pouze odstranit. Informoval o tom server BBC a The Guardian.

Dvě miliardy uživatelů aplikace WhatsApp se v následujících týdnech dočkají nové funkce. Podle mateřské společnosti Meta jim nabídne „větší kontrolu nad jejich chaty“. V pondělí totiž ve svém blogovém příspěvku oznámila, že umožní editaci zpráv v prvních 15 minutách po jejich odeslání. „Budete tak moct opravit jednoduchý překlep, ale také přidat širší kontext,“ vysvětlili podle serveru BBC zástupci firmy.

WhatsApp se novým krokem vyrovná své konkurenci. Aplikace Telegram a Signal totiž podobnou možnost nabízí už delší dobu. Uživatelé Telegramu ovšem mohou podle serveru TechCrunch odeslané zprávy upravovat i dva dny po jejich odeslání. Před pondělním oznámením se přitom nepovedené zprávy na WhatsAppu daly pouze odstranit. Druhá strana pak vždy o takovém kroku obdržela upozornění.

Konverzace upravená takovým způsobem může být ovšem často matoucí. „Jediné, co potřebujete udělat, je podržet na chvíli odeslanou zprávu. Následně se vám otevře nabídka, ze které vyberete možnost upravit,“ vysvětlili pak novou funkci zástupci WhatsApp. Zeditované zprávy jejich příjemce uvidí označené jako „editované“. Nezobrazí se jim ale, jakým přesně způsobem nebo kolikrát odesílatel věty přepsal.

Možnost upravit odeslané zprávy nebo příspěvky nabízí i Twitter, Instagram nebo Apple

Novou funkci oznámil na své facebookové stránce také šéf Meta Mark Zuckerberg. Sdílel totiž obrázek, na kterém upravil vzkaz „Beast of luck!“ na „Best of luck!“. Možnost editace přitom stránka Facebook, rovněž vlastněná Meta, zveřejnila už téměř před dekádou. V jejích chatech jde ovšem historii úprav zobrazit. Na Instagramu je zase podle serveru The Guardian možné zeditovat příspěvky, ale nikoli komentáře.

Možnost editovat příspěvky pak před více než půl rokem představila také platforma Twitter. Funkci ovšem nabízí pouze těm, kteří si předplatí její speciální službu Twitter Blue. Odběratelé mohou své tweety opravit několikrát ve 30 minutách poté, co je zveřejní. Ani společnost Apple nezůstala v tomhle „trendu“ pozadu. Systém iOS 16 totiž rovněž nabízí funkci editace, ale i odstranění odeslaných zpráv.

Reklama

Doporučujeme

Švédsko terorizují mladiství kriminálníci. Vláda chce kvůli gangům snížit trestní odpovědnost na 13 let

Švédská vláda pokračuje v přípravách zákona, který by v mimořádně závažných případech snížil věk trestní odpovědnosti z dosavadních 15 na 13 let. Reaguje tím na rostoucí problém organizovaného zločinu a stále častější řádění gangů, které využívají k páchání násilných trestných činů děti.

Kate Middleton vyrazila na sever Anglie a otevřela téma duševního zdraví

Princezna z Walesu vyrazila na první samostatnou pracovní cestu tohoto roku. Zamířila do komunit, kde se propojuje péče o duševní zdraví, kreativita a sport. Návštěva ukázala, že tato témata zůstávají pevnou součástí její agendy.

Trumpův Golden Dome o rok později: Miliardy jsou připravené, klíčová rozhodnutí chybí

Rok po svém spuštění zaznamenala iniciativa amerického prezidenta Donalda Trumpa na vybudování protiraketové obrany s názvem Golden Dome jen malý viditelný posun. Projekt brzdí technické spory a obavy týkající se vesmírných prvků systému, což zdrželo uvolnění miliard dolarů a zpomalilo jeden z nejambicióznějších bezpečnostních plánů jeho administrativy.

Nedostatek vody a lesní požáry. Pohoří Himálaj vysychá

Indické úřady řeší problém. Himálaj rychle vysychá. Kromě ledu přichází také o sníh, což ohrožuje stovky milionů lidí žijících v regionu. Na vině jsou podle odborníků klimatické změny. Kromě oteplování na tom má podíl oslabující proudění vzduchu od Středozemního moře.

Slovensko podá žalobu proti zákazu dovozu ruského plynu do EU, řekl premiér Fico

Slovensko podá žalobu proti rozhodnutí členských zemí Evropské unie postupně do začátku listopadu 2027 ukončit dovoz ruského plynu. Novinářům to dnes řekl premiér Robert Fico. Bratislava svůj postup hodlá koordinovat s Maďarskem, jež ohlásilo v uvedené záležitosti stejné právní kroky.

Rutte k Evropě: Chcete se bránit bez USA? Tak to hodně štěstí

Pokud si myslíte, že se ubráníte bez Američanů, tak sněte dál. Taková slova přednesl Evropskému parlamentu v Bruselu generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Mark Rutte. Během projevu se postavil za amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Rusko zaútočilo na infrastrukturu ve Lvovské oblasti, nikdo nebyl zraněn

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na zařízení infrastruktury ve Lvovské oblasti na západě Ukrajiny. Na síti Telegram o tom informoval šéf Lvovské oblasti Maksym Kozyckyj, který neupřesnil, o jaké zařízení se jedná. Podle prvních informací nebyl při útoku nikdo zraněn, dodal Kozyckyj s tím, že na místě zasahují všechny relevantní služby, napsala agentura Reuters.

Británie chystá zahrady na budoucí nedostatek vody

Britská Royal Horticultural Society (RHS) mění přístup k vodě. Po extrémním roce investuje hlavně do jejího zachytávání a ukládání. Organizace zároveň vyzývá miliony zahrádkářů, aby se připravili na sušší budoucnost.

Portugalská policie zabavila rekordních 9 tun kokainu z „narko-ponorky“ u Azor

Portugalská policie popisuje zásah jako největší záchyt kokainu v historii země. Úřady zastavily poloponorné plavidlo u Azor a z moře vytáhly balíky drogy v celkovém objemu zhruba devíti tun. Podle vyšetřovatelů mohl náklad vynést organizovaným skupinám stovky milionů eur.

Bovino byl odvolán z funkce velitele americké pohraniční stráže, vláda to popírá

Greg Bovino byl v pondělí odvolán z funkce velitele v terénu americké pohraniční stráže a odvelen do Kalifornie, kde by měl brzy odejít do důchodu. S odvoláním na server Atlantic, zástupce ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a dva další zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Jde o reakci na sobotní zastřelení 37letého zdravotníka Alexe Prettiho v Minneapolisu příslušníkem federálního Úřadu pro imigraci a cla (ICE), o němž Bovino šířil sporná tvrzení. DHS jeho odvolání podle agentury AFP popřelo.

Aktivisté hlásí přes 6 tisíc mrtvých při potlačování protestů v Íránu

Aktivisté tvrdí, že při zásahu proti celostátním protestům v Íránu zemřely tisíce lidí a další se stále pohřešují. Teherán uvádí výrazně nižší čísla. Do regionu mezitím dorazila americká letadlová loď a dvě Íránem podporované skupiny naznačily možnost nových útoků.

Francie varuje před krypto firmami bez licence. Regulátor jich řeší 90

Francouzský regulátor AMF upozornil, že před koncem přechodného období je ve Francii stále zhruba 90 krypto firem, které fungují bez potřebného povolení. Úřad tím znovu připomněl, že evropská regulace MiCA postupně utahuje podmínky pro burzy a další poskytovatele krypto služeb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama