Reklama

Plánujete dovolenou na poslední chvíli? Zde jsou naše tipy

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

V poslední době je kvůli pandemii covid-19 těžké plánovat dovolenou předem. Výhodou je, že se dají sehnat skvělé nabídky na „last minute“. Jak? Přečtěte si naše tipy.

Studie o cestování v roce 2020 provedená společností Kayak zjistila, že 45 % Američanů dovolenou neplánovalo a čekalo na poslední chvíli. V Evropě je situace podobná. Čím dál tím více lidí rezervuje zájezdy pár týdnů či dnů před odjezdem.

Stejný průzkum zjistil, že vyhledávání pobytů v hotelech jeden až dva dny dopředu vzrostlo z 28 % v roce 2019 na 36 % v roce 2020. Vyhledávání letů sleduje podobný trend, přičemž lety do dvou týdnů od rezervace vzrostly z 29 % v roce 2019 na 41 % v roce 2020.

Ti, kteří čekají na rezervaci letů na poslední chvíli, jsou odměněni levnými nabídkami a flexibilními možnostmi rezervace. Pokud jste tedy neustále sledovali aktuální situaci a uvažujete o rezervaci dovolené na poslední chvíli, přečtěte si naše nejlepší tipy, které z ní udělají zážitek bez stresu.

Buďte flexibilní s daty

Flexibilita je klíčem k cestování na poslední chvíli. Díky flexibilnímu termínu cesty najdete lepší nabídky.

Buďte flexibilní se svými plány

Stejně jako flexibilita s daty, pokud plánujete cestovat nyní nebo v blízké budoucnosti, je třeba mít na paměti, že omezení se rychle mění. Takže se vám může stát, že váš let zruší, nebo budete muset po návratu do karantény.

Je rozumné začlenit do svých cestovních plánů určitou míru flexibility a mít připraven plán B.

Čtěte malá písmenka

Nezapomeňte si přečíst zásady zrušení letu, cesty nebo hotelů. Mnoho leteckých společností uvolnilo své zásady a nabízí flexibilní možnosti rezervace, což znamená, že v případě potřeby by mělo být snadné změnit vaše plány.

Při rezervaci hotelu zkontrolujte, zda vám umožňuje v krátké době zrušit nebo změnit data pobytu. Nepřijdete tak o peníze v případě změny cestovních omezení ve vaší cílové destinaci.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Cestovní pojištění je v tuto chvíli komplikované, protože různí poskytovatelé nabízejí různé úrovně krytí za zrušení související s covid-19. Pokud již máte cestovní pojištění, například celoroční, pročtěte důkladně všechny drobné texty. Chcete zjistit, jaké podmínky se vztahují na zrušení cesty kvůli koronaviru.

Pokud cestovní pojištění zatím nemáte, porovnejte důkladně všechny nabídky od různých poskytovatelů.

Oslovte odborníka

Kvůli současným komplikacím s cestováním obecně může být dobrý nápad poradit s nějakým agentem či cestovní kanceláří. Případně si přes ně rovnou rezervovat dovolenou. Máte tak větší šanci získat nejen aktuální informace, ale i zpět své peníze v případě problémů.

Pokud provádíte rezervaci na poslední chvíli, znamená to, že máte předem naplánovanou cestu, aniž byste museli vymýšlet na koleni. S rezervací však vyčkáváte, dokud se nepřiblíží datum vaší dovolené. Pak prozkoumáte nabídky zájezdů, cestovních kanceláří, hotelů či aerolinií. Můžete tak ušetřit nemalou sumu peněz.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.
Hra o trůny

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.
Reklama
Reklama
Reklama