Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Vyrovnat Nadala, pak dojít ještě dál. Chci 30 grandslamových titulů, hlásí Djokovič

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Legenda světového tenisu, podle statistik na grandslamech druhý nejlepší hráč v historii. Ve sportovním světe není snad nikdo, kdo by jméno Novak Djokovič neznal. Srb se na konec kariéry stále nechystá, ba naopak. Jednou by měl rád na kontě 30 grandslamových titulů, tvrdí jeho kouč. Má to ale několik háčků.

  Během posledních let se o něm mluví spíše v souvislosti s pandemií nemoci covid-19 a jeho neochotou nechat se očkovat, pravdou ale je, že když vezme to ruky raketu, je k nezastavení. Novak Djokovič nemohl startovat na několika loňských i letošních turnajích a naposledy se předvedl na Wimbledonu.

  Tam vyhrál svůj 21. grandslamový titul a přiblížil se ke svému sokovi Rafaelu Nadalovi, který jich má na kontě 22. Srbský tenista by Španěla rád překonal, navíc by chtěl také vytvořit nový a téměř nepřekonatelný rekord, který ještě v historii nikdy nebyl k vidění. To všechno prozradil jeho trenér Goran Ivaniševič v rozhovoru pro agenturu HINA.

  „Znám Djokoviče od chvíle, kdy mu bylo devět. Už tehdy mi bylo jasné, že je velmi talentovaný. Já a Novak určitou formou spolupracujeme celkem asi 18 let. Mnohokrát mi řekl, že jeho cílem je 30 titulů na grandslamu. To je opravdu velkolepý cíl,“ řekl tenisový kouč Novaka Djokoviče.

  Problémy s očkováním nekončí

  Djokovič má obří šanci. Tedy v případě, že bude zdravý a Nadal nikoliv. Španělský tenista musel odstoupit z Wimbledonu, kvůli zraněním se očekává, že už zanedlouho budou jeho tenisové dny sečteny. Ne tak Srb, kterému je 35 let a klidně může hrát až do svých 40. Za tu dobu by chtěl získat přesně 9 titulů z turnajů Velké čtyřky.

  Problém by ale mohl nastat kvůli zmiňované vakcíně, kterou Djokovič stále nemá. Podle platných pravidel by tak nesměl odletěl do Spojených států amerických a na přelomu srpna a září odehrát slavné US Open. Na které se podle slov trenéra Ivaniševiče pilně připravuje.

  Start je nejistý, kromě Djokovičova okolí by ale tenistu ráda viděla na turnaji v New Yorku také veřejnost. V současné době se podepisuje online petice, která má za cíl povolit Srbovi start. Listina už čítá přes 45 tisíc podpisů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS