Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Velká Británie zvažuje povinné očkování pro všechny zdravotníky

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid se kloní k zavedení povinného očkování proti covidu pro všechny zdravotníky. Informuje o tom CNN a další servery.

  Covidová čísla se v Británii zvyšují i přes osmdesátiprocentní proočkovanost. Opatření by se mělo podle ministra týkat všech zaměstnanců Národní zdravotní služby (NHS).

  Ti fantastičtí lidé, kteří pracují v NHS, jsou přirozeně zranitelnější vůči nemocem a virům, mezi něž samozřejmě patří i covid,“ řekl Javid britské televizi Sky News. „Ale také lidé, o které se tak dobře starají, jsou přirozeně zranitelní. Proto jsou v nemocnici a jde o to, aby i oni měli ochranu, kterou si zaslouží.

  Pokud by takové opatření prošlo, budou zdravotníci už druhým sektorem, na který povinnost očkování dopadne. Od 11. listopadu budou mít očkovací povinnost všichni pracovníci v sociálních službách, pokud nespadají pod výjimky, například zdravotní.

  V pečovatelském sektoru už existuje požadavek, abyste byli očkováni. A naprostá, drtivá většina lidí, se kterými v tomto sektoru mluvím, to chce, protože ví, že to není dobré jen pro ně, ale – což je nejdůležitější – především pro lidi, o které se tak dobře starají,“ řekl Javid. „Co se týče zdravotníků, uvažujeme o tomtéž, a říkám to velmi jasně,“ dodal.

  Konečné rozhodnutí by podle ministra teprve mělo padnout. 93 až 94 procent zdravotníků už má podle něj očkování ukončené.

  V sektoru péče jsme viděli, že když jsme toto opatření oznámili a poté jej stanovili zákonem – 11. listopad je jakýmsi mezním datem -, tak potom mnoho lidí udělalo správnou věc a naočkovalo se,“ řekl. „A doufám, že totéž se stane v případě zdravotníků,“ dodal.

  Lékaři budou nabízet třetí dávku

  Britské úřady už nyní vyzývají lidi, kteří mají nárok na třetí dávku, aby se nechali neprodleně proočkovat. Podle sobotního prohlášení kanceláře premiéra Borise Johnsona mají už třetí dávku čtyři miliony Britů. Zdravotníci budou nyní sami kontaktovat osoby, které mají nárok na tuto dávku, a budou ji nabízet.

  Sedmidenní průměr v Británii je nyní necelých 47 tisíc nakažených denně. Což je pořád méně než v červencové vlně, kterou Británie zažila těsně po rozvolnění opatření. Tehdy se denní přírůstky šplhaly přes padesát tisíc denně. Tato vlna ale rychle opadla a koncem září začala opět stoupat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Michigan: Patnáctiletý zastřelil tři spolužáky

  Patnáctiletý student zahájil palbu na půdě školy. Zastřelil tři spolužáky, osm zranil

  Tři studenti ve věku 14 až 17 let zemřeli při střelbě na střední škole v Michiganu. Dalších sedm a jeden učitel jsou zranění. Patnáctiletý střelec je ve vazbě.
  Varianta omikron v Nizozemsku

  Omikron byl nejspíš v Evropě ještě dřív, než se původně myslelo

  Omikron, nová varianta koronaviru, se zřejmě ještě předtím, než se jí začal bát celý svět, objevila v Nizozemsku. Tvrdí to místní úřady.
  rasový útok

  Zinscenoval „rasový útok“, aby byl známější, tvrdí žalobce. Dnes stojí černošský herec před soudem

  Herec Jussie Smollett stanul před soudem. Podle obžaloby společně s dalšími lidmi fingoval rasistický útok, aby se stal známějším.
  Reklama
  Reklama
  Reklama