Více
  0.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.

  „Nechtěl jsem brečet. Nemůžu uvěřit, že tady sedím. Je to pro mě opravdu velká věc,“ řekl komentátor, když bojoval se slzami v T-Mobile Areně v Las Vegas. Z Vitalových slov zněly hlavně slova díků. Poděkoval všem, kteří na něho myslí a poslali mu ty všechny krásné zprávy. Poděkoval také rodině, která při něm celou dobu stojí.

  Vitale prochází léčebným plánem, který bude trvat šest měsíců a zahrnuje podstupování chemoterapie. O tom, že se dostal do boje se zákeřnou nemocí, informoval své blízké, ale i celý zbytek světa, na začátku října letošního roku.

  „Dnes k vám budu velice upřímný. Když jsem vešel do ordinace, myslel jsem si, že to bude rakovina žlučníku. Jediné, na co jsem myslel bylo to, že mě nejspíš čeká dlouhá operace. Nakonec je z toho rakovina lymfatického systému,“ uvedl v rozhovoru komentátor.

  Velký tvrďák neudržel emoce na uzdě

  Známý komentátor už se dříve potýkal s velmi závažnou nemocí. Před třemi měsíci podstoupil operaci melanomu. I přes to všechno se dokázal vzchopit a okomentovat zápas mezi Gonzaga vs UCLA. Byl to jeho 43. zápas v sezóně. I přes to, že Vitale působí jako velký tvrďák, neudržel emoce na uzdě a při proslovu plakal.

  Já i moje rodina jsme naprosto v šoku a skáčeme radostí,“ řekl Vitale. „Vědět, že budu znovu sedět na tomto křesle se všemi svými kamarády a zavolám číslo 1 proti 2, je to ten nejlepší lék, jaký jsem si mohl přát. Všem vám jednoduše říkám ‚z celého srdce děkuji, za vaše modlitby, zprávy, telefonáty a SMS,“ rozplakal se Vitale

  Na závěr poděkoval především věrným fanouškům, kteří mu dali kariéru. Pro Vitala je komentátorská kariéra splněný sen, kterého se jen tak nevzdá a bude bojovat co mu síly stačí. Podle New York Post dostal komentátor povzbuzující zprávu dokonce i od basketbalové hvězdy hrající za New York Yankees Dereka Jetera. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Falcao vs. Végh

  Někdejší soupeř Attily Végha byl ubodán. Bijci se stala osudnou potyčka před barem

  Ještě v listopadu roku 2018 zápasil Maiquel Falcao v rámci galavečeru Oktagonu se slovenským bijcem Attilou Véghem. Teď, necelé čtyři roky poté, byl Brazilec ubodán k smrti před barem ve své domovině. Svět MMA truchlí nad zbytečnou ztrátou borce, který ze 60 zápasů vyhrál hned čtyřicetkrát.
  Oliver König

  Senzace. König přestupuje do superbiků mezi motocyklovou elitu, bude jezdit za Španěly

  Významná událost pro domácí motorsport! Od letošního roku bude mít Česko zastoupení v prestižním šampionátu superbiků. Oliver König podepsal smlouvu se španělským týmem Orelac Kawasaki a stane se šestým českým pravidelným účastníkem elitní motocyklové série. Tam bude nejmladším závodníkem. Navíc se stává prvním motocyklovým jezdcem v historii, který se z nejslabší třídy Supersport 300 přesunul rovnou do superbiků.
  Jan Blachowicz

  Budu znovu šampionem, hlásí polský ranař. Blachowicz má před dalším fightem vítěznou náladu

  Psal se říjen loňského roku, když polský velikán Jan Blachowicz přišel o mistrovský pás polotěžké váhy UFC. Sám však doufá, že se k němu vrátí. Cestu započne Polák už v březnu na dalším galavečeru slavné bojové organizace. Nečeká ho ale nic lehkého, proti němu totiž bude stát Aleksandar Rakič.
  Cristiano Ronaldo

  Cristiano Ronaldo otevřeně o situaci United. Musíme se sjednotit, říká Portugalec

  Cristiano Ronaldo řekl mladým hvězdám Manchesteru United, že pokud nechtějí poslouchat jeho rady, ať si vše vyřeší sami. Šestatřicetiletá superstar je z výkonů United po svém návratu do klubu frustrovaná. Ve vzduchu dokonce visí také odchod.
  Zdeněk Tůma

  Tůma drží po nejtěžší etapě Dakaru top čtyřku. Jeden úsek vypadal jako cesta do pekla, říká

  Poslední krok zbývá českému závodníkovi Zdeňku Tůmovi k životnímu výsledku. V zítřejší závěrečné etapě Rallye Dakar bude hájit čtvrté místo. „Mám v plánu jet najisto. Snad už tam nebude moc složitých míst. Dneska jsme si jich totiž užili požehnaně. Byl to opravdu nejtěžší den letošního Dakaru a jsem rád, že ho mám za sebou,“ uvedl jezdec týmu BARTH Racing, který dojel v 11. etapě na pátém místě.
  Zdeněk Tůma

  Tůma musel na trati rozebrat čtyřkolku, přesto je po deváté etapě Dakaru stále pátý

  Další perný den. Zdeněk Tůma řešil v 9. etapě Rallye Dakar dvě nepříjemné komplikace. Nejprve mu zničehonic přestala jet čtyřkolka, pak zapadl v duně. Přesto skončil v úterý sedmý a v průběžném pořadí mu stále patří pátá příčka. „Sice to byla docela krátká etapa, ale jsem po ní úplně vyřízený. Na ten defekt jsem poměrně rychle přišel a povedlo se mi to opravit, ale v té duně jsem se pěkně vytrápil,“ uvedl jezdec týmu BARTH Racing.
  Reklama
  Reklama
  Reklama