Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Rusko podle Londýna zvažuje, zda posílit svoji obranu, nebo pozice na Ukrajině

  Ruské vedení se musí naléhavě zabývat otázkou, zda posílit vlastní obranu v regionech sousedících s Ukrajinou, nebo zda upevnit pozice na frontě. Dnes to v souvislosti s útoky partyzánských skupin v Rusku v místech u hranic s Ukrajinou uvádí britská vojenská rozvědka. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ofenzivu ve východoukrajinském městě Marjinka nyní převzaly čečenské speciální síly, informuje agentura Reuters.

  Chcete pracovat z pláže? Usaďte se v jednom z těchto evropských pobřežních měst

  Proměnit pláž ve svou kancelář a posílat e-maily z houpací sítě zní jako sen. Ale nemusí. Práce na dálku je dnes pro mnohé lidi realitou. A po pandemii covidu-19 se rozšířila ještě více.

  Vantage věnuje 100.000 dolarů na program UNHCR „Podpora uprchlíků v Austrálii"

  Port Vila (Vanuatu) 3. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Finanční příspěvek podpoří ochranu a přesídlení uprchlíků a osob bez státní příslušnosti v Austrálii

  Společnost Vantage, oceňovaný makléř s různými aktivy v oblasti rozdílových smluv (CFD), dnes oznámila poskytnutí daru ve výši 100.000 USD Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) na podporu aktivit pro ochranu a přesídlení uprchlíků a osob bez státní příslušnosti v Austrálii. Austrálie v současné době hostí téměř 55.000 uprchlíků a 90.000 žadatelů o azyl (především z Blízkého východu nebo Asie), z nichž 8000 je bez státní příslušnosti.

  Společnosti Vantage poděkoval za její příspěvek náměstek zástupce UNHCR v Austrálii Nai Jit Lam: „Jsme vděční za stálou podporu společnosti Vantage, která nám pomůže nalézat řešení pro uprchlíky, kteří tráví již mnoho let v nejistotě a potřebují dlouhodobé řešení.“

  Dar bude využit v několika strategických prioritních oblastech UNHCR, včetně identifikace uprchlíků, kteří potřebují přesídlení, poskytování poradenství a informačních schůzek pro uprchlíky, registrace a správy dat, pohovorů pro přesídlení a zefektivnění procesu přesídlení od identifikace až po postoupení případu.

  Hlavním cílem programu „Podpora uprchlíků v Austrálii (Supporting Refugees in Australia)“ je zajišťovat trvalá řešení pro uprchlíky, na které se vztahuje australský režim offshore zpracování, prosazovat u místní vlády zlepšení ochrany uprchlíků a osob bez státní příslušnosti nacházejících se v Austrálii a poskytovat uprchlíkům přímou poradenskou podporu.

  Jack Kelly, vedoucí prodeje ve společnosti Vantage, vyjádřil partnerství společnosti a UNHCR nadšenou podporu: „Je nám ctí, že můžeme podpořit úsilí UNHCR – tým dělá neuvěřitelně důležitou práci a my jsme hrdí, že se můžeme na této jejich cestě podílet.“

  „Uvědomujeme si, že jako firma jsme v postavení, kdy můžeme vracet peníze místním komunitám. Hlavním řídícím principem naší firemní strategie ESG je snaha zajistit, aby nikdo nezůstal opomenut – včetně uprchlíků, kteří hledají pomoc,“ dodal Kelly.

  Tento dar představuje významný krok pro zajištění podpory a ochrany uprchlíků v Austrálii a navazuje na řadu závazků přijatých v rámci ESG iniciativy společnosti Vantage, která se od svého formálního zahájení v červenci 2022 stala neodmyslitelnou součástí její firemní vize.

  Společnost Vantage spolupracovala již od počátku své ESG cesty s populární influencerkou Supercar Blondie na iniciativě obnovy klíčových ekosystémů mořských luk, zvyšování povědomí o změně klimatu či posilování postavení žen v rámci týdne závodů Extreme E na italské Sardinii. Později téhož roku společnost oznámila partnerství s organizací UNESCO zaměřené na zlepšení přístupu znevýhodněných skupin obyvatel ke kvalitnímu vzdělání.

  O společnosti Vantage

  Vantage (nebo Vantage Markets) je makléřská společnost s různými aktivy, která nabízí klientům přístup k rychlým a výkonným službám pro obchodování s CFD na forex, komodity, indexy, akcie, ETF a dluhopisy.

  Společnosti skupiny Vantage s více než 13 lety zkušeností na trhu nyní zaměstnávají ve svých více než 30 světových pobočkách přes 1000 zaměstnanců.

  Vantage není jen zprostředkovatelem. Nabízí důvěryhodný obchodní ekosystém, oceňovanou mobilní obchodní aplikaci a uživatelsky přívětivou obchodní platformu, která klientům umožňuje snadno využívat všechny obchodní příležitosti. Stáhněte si aplikaci Vantage v App Store nebo Google Play.

  Obchodujte chytře s @vantage.

  O UNHCR

  Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR) je celosvětová organizace, jejímž cílem je zachraňovat životy, chránit práva a budovat lepší budoucnost pro lidi, kteří byli nuceni opustit své domovy kvůli konfliktům a pronásledování.

  Stojíme v čele mezinárodních opatření na ochranu uprchlíků, nuceně vysídlených komunit a lidí bez státní příslušnosti.

  Poskytujeme pomoc, která zachraňuje životy, pomáháme chránit základní lidská práva a vyvíjíme řešení, která lidem zajistí bezpečný domov, kde si mohou vybudovat lepší budoucnost. Usilujeme také o udělení státní příslušnosti těm, kteří ji nemají.

  Ochraně a péči o miliony lidí na základě našich odborných kapacit se věnujeme ve více než 130 zemích.

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/2067702/Jack_Kelly__Head_Sales_Australia_Vantage__met_Nai_Jit_Lam.jpg

  Logo –
  https://mma.prnewswire.com/media/1745281/4015401/Vantage_Logo.jpg

  Kontakt pro média: Gwyneth Yeo, manažerka Vantage pro globální branding a komunikaci: [email protected]

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Český tým veze čtvrté místo z mistrovství světa v paraglidingu

  Praha 3. června 2023 (PROTEXT) - Po bronzu na mistrovství světa 2021 a stříbru z mistrovství Evropy 2022 bojoval Český paraglidingový tým letos na...

  V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

  Macao 3. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and...

  Semináře církve Nové nebe nová země, Shincheonji, se těší vysokému zájmu pastorů a věřících

  Soul 3. června 2023 (PROTEXT) - Poprvé po skončení pandemie Covidu-19 pořádala církev Nové nebe nová země offline semináře v několika největších městech Jižní...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.