Protext ČTKValinor Pharma oznamuje akvizici společností Grünenthal v transakci o celkové hodnotě přibližně...

Valinor Pharma oznamuje akvizici společností Grünenthal v transakci o celkové hodnotě přibližně 250 milionů dolarů

Chicago 23. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – • Společnost Grünenthal nabývá společnost Valinor Pharma prostřednictvím kapitálové akvizice a stává se vlastníkem celosvětových práv na přípravek Movantik® (naloxegol)

Společnost Valinor Pharma vlastnila přípravek Movantik od počátku roku 2023, přičemž využila obchodní platformu společnosti Apollo Care k růstu prodejů přípravku Movantik v USA a zároveň ke snížení poměru hrubého a čistého zisku i provozních nákladů

K nejvýznamnějším finančním výsledkům za první čtvrtletí patří růst tržeb o 150 % a historicky nejvyšší EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů)

Společnost Valinor Pharma, LLC („Valinor“) dnes oznámila, že byla zakoupena společností Grünenthal prostřednictvím transakce o celkové hodnotě přibližně 250 milionů USD předběžného hotovostního protiplnění.

„Dnešní oznámení potvrzuje významnou hodnotu, kterou jsme vytvořili pro naše pacienty a akcionáře,“ uvedl generální ředitel společnosti Valinor Todd N. Smith. „Tato akvizice přichází ve znamenitou dobu, kdy společnost Valinor zavedla inovativní obchodní platformu prodejních nástrojů a nástrojů pro přístup k pacientům, které společnosti Grünenthal poskytnou robustní základ pro budoucí růst.“

Během posledních 12 měsíců společnost Valinor ve spolupráci se společností Apollo Care implementovala sadu integrovaných řešení pro prodej, analytiku, přístup k pacientům a management poměru hrubých a čistých příjmů, která poskytla základ pro rekordní růst objemu předepsaných léků při současném snížení poměru hrubých a čistých příjmů a provozních nákladů.

„Jsme hrdí na pozoruhodné úspěchy našeho týmu,“ řekl prezident společnosti Valinor Ben Bove. „V krátkém čase se nám podařilo transformovat obchodní a finanční výsledky přípravku Movantik díky uplatnění inovativní obchodní strategie, která snížila hrubé náklady a současně podpořila růst objemu předepisovaného léčiva a zlepšila dostupnost pro pacienty.“

Výsledky přípravku Movantik před akvizicí společností Valinor postupně klesaly, nicméně od roku 2023 trvale rostly. Díky přípravku Movantik byly čisté příjmy společnosti Valinor v prvním čtvrtletí roku 2024 o 150 % vyšší než v prvním čtvrtletí roku 2023 a společnost zaznamenala historicky nejvyšší EBITDA.

„Strategie realizovaná týmem společnosti Valinor v kombinaci s inovativními řešeními z dílny Apollo Care přípravek Movantik za krátkou dobu zcela proměnila,“ uvedl předseda představenstva společnosti Valinor a generální ředitel společnosti HealthCare Royalty Clarke B. Futch. „Výsledky společnosti Valinor ukazují, že diferencované produkty, jako je Movantik, mohou být se správnou strategií, nástroji a realizací stále velmi úspěšné i na vyspělých trzích.“

PoradciHlavním finančním poradcem společnosti Valinor byla společnost RBC Capital Markets, LLC. Jako finanční poradce dále vystupovala také společnost Wells Fargo. Právním poradcem společnosti Valinor byla společnost McDermott Will & Emery LLP.

O společnosti Valinor

Společnost Valinor si klade za cíl přinášet zásadní hodnoty a přínosy pro pacienty, poskytovatele zdravotní péče a investory. Jejím základem je jednoduchá, ale silná víra ve službu pacientům na prvním místě a v dosažitelnost úspěšné komercializace terapií na současném trhu. Pomocí obchodních znalostí a inovací na základě analýz pomáháme řešit tržní problémy, které stojí mezi lékaři, pacienty a jejich léky. Další informace naleznete na adrese www.valinorrx.com .

O společnosti Apollo Care

Společnost Apollo Care vyvíjí a nasazuje řešení pro přístup pacientů a analytická řešení prostřednictvím cíleně vyvíjených technologií, které pomáhají farmaceutickým značkám řešit obchodní výzvy. Osvědčený průkopník inovací ve svém oboru Apollo Care přehodnocuje zastaralé průmyslové postupy a nabízí integrovaná řešení, která podporují růst, optimalizují poměr hrubých a čistých nákladů a zlepšují výsledky pacientů. Společnost Apollo Care sídlí v Chicagu ve státě Illinois. Pro více informací navštivte stránku www.apollocare.com nebo nás sledujte na síti LinkedIn .

Kontakt pro média

Media@biotechcomm.com

Doporučujeme

ANALÝZA: Tlak na Zelenského odstoupení roste. Volby se však neuskuteční

Bývalý ukrajinský ministr obrany Mychajlo Fedorov v šokujícím úterním prohlášení vyzval k uspořádání prezidentských voleb, ačkoli to ukrajinská ústava za válečného stavu neumožňuje. Prezident Volodymyr Zelenskyj reagoval, že během probíhajícího konfliktu se volby neuskuteční. Výzva k volbám nepřišla v pravou chvíli a může Zelenskému ztížit pozici.

Siniaková s Pattenem suverénně prošli kvalifikací US Open

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli kvalifikaci smíšené čtyřhry na US Open bez zaváhání. Dvěma jasnými výhrami si zajistili místo v hlavní soutěži, přestože jako světové jedničky patří mezi největší favority turnaje. Nyní je čeká mimořádně atraktivní souboj s Novakem Djokovičem a Arynou Sabalenkovou.

Při útoku gangů na Haiti zahynulo nejméně 47 lidí

Nejméně 47 lidí zahynulo a dalších 22 utrpělo zranění při útoku gangů na jednu z obcí u haitské metropole Port-au-Prince. V noci na dnešek o tom s odvoláním na OSN informovala agentura Reuters.

KOMENTÁŘ: Úspěšný test vakcíny proti rakovině poslal Modernu do nebes. Má to ale háček

Americká společnost Moderna si za jediný den na burze připsala asi 169 %. Za impozantním nárůstem stojí slibné testování vakcíny proti rakovině kůže. Její možný potenciál ale naráží na dva faktory – administrativu Donalda Trumpa a sentiment lidí kolem mRNA vakcín.

Řecko přesouvá svůj systém Patriot na Krétu kvůli ochraně námořní základny

Řecko přesouvá svůj protivzdušný systém Patriot na Krétu, aby lépe ochránilo klíčovou námořní základnu Suda před možnými útoky z Íránu. Píše to dnes server ERT News a další řecká média s odkazem na své zdroje. Armáda oficiálně informaci nepotvrdila.

Shein jde na burzu, ale za zlomek svého dřívějšího ocenění

Čínský gigant levné módy Shein v pondělí spustil dlouho očekávaný vstup na hongkongskou burzu. Mohla by dosáhnout hodnoty 27 miliard dolarů (téměř 558 miliard korun). Finální cena bude oznámena poslední srpnový den. Obchodování začne 1. září.

Dvě děti zahynuly, sedm zraněno při ukrajinském náletu na Krasnodar

Dvě děti přišly o život a dalších devět lidí, včetně sedmi dětí, utrpělo zranění při náletu ukrajinských dronů na Krasnodar na jihozápadě Ruska. Trosky dronů zasáhly obytné budovy a také sklady, ve kterých vypukl požár, uvedl gubernátor Krasnodarského kraje Veniamin Kondraťjev. Ukrajinská armáda v noci na dnešek podle svého prohlášení zasáhla ruský letoun MiG-29 a dvě ruské lodě v Černém moři. Rusko zase uvedlo, že trefilo tanker poblíž Oděsy, píše agentura Reuters.

Mikroplasty pronikají do těl amazonských zvířat

Mikroplasty se v Amazonii dostávají i do míst vzdálených od velkých měst a postupně procházejí celým potravním řetězcem. Vědci je našli v rybách, netopýrech, tapírech i krabech. Některé druhy ptáků navíc používají plastový odpad při stavbě hnízd.

Zatímco námořník sloužil na Blízkém východě, pohraniční hlídka zadržela jeho otce

Zatímco americký námořník Joshua Aviles slouží více než devět měsíců na letadlové lodi USS Abraham Lincoln, která byla nasazena na Blízkém východě, pohraniční hlídka zadržela jeho otce. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti uvedlo, že služba v armádě nezajišťuje protekci před zadržením z důvodu ilegálního pobytu v zemi.

Masa odpadu v Guineji pohřbila domy i lidi. Desítky mrtvých

Nejméně 30 lidí v neděli zahynulo při sesuvu odpadu v Guineji. Masa odpadu pohřbila chatrče i s lidmi. Několik domů bylo zničeno, probíhá pátrání po přeživších, kteří mohli zůstat uvězněni pod odpadem. Úřady měly ze zhroucení skládky obavy.

Volby v Kazachstánu podle očekávání ovládla strana stojící za prezidentem

Nedělní parlamentní volby v Kazachstánu podle očekávání jasně ovládla strana Adilet podporující prezidenta Kasyma-Žomarta Tokajeva. Strana, kterou letos založili jeho spolupracovníci, získala přes 71 procent hlasů, oznámila dnes podle agentury Reuters volební komise. Výsledek společně s předchozím sloučením dvou komor parlamentu do jedné podle médií posílí prezidentovu pozici.

Indie obnovuje staré vodní systémy

Nedostatek vody a stále méně předvídatelné srážky nutí indické komunity hledat řešení v minulosti. Vesnice napříč zemí proto obnovují studny, nádrže a hliněné hráze, které po staletí zachycovaly monzunovou vodu. Tradiční stavby pomáhají doplňovat podzemní zásoby a často fungují lépe než moderní infrastruktura.

Radoslav Kováč převzal fotbalisty Plzně

Viktoria Plzeň našla náhradu za odvolaného Martina Hyského. Novým hlavním trenérem se stal Radoslav Kováč, který podepsal smlouvu do konce sezony. Součástí dohody je také opce na další dva roky.

Zdravotní stav norského krále se během hospitalizace zhoršuje, informoval královský palác

Zdravotní stav norského krále Haralda V. se během víkendu zhoršil. Devětaosmdesátiletý panovník zůstává v nemocnici, kde lékaři kromě problémů souvisejících s chudokrevností léčí také bakteriální infekci v krvi. Podle královského paláce je jeho stav stabilní a na léčbu antibiotiky reaguje.

Muž nechal sedmiletého syna v půlce výstupu na horu Fudži. Vrátil se pro něj za pět hodin

Muž nechal svého sedmiletého syna samotného na hoře Fudži, zatímco sám pokračoval ve výstupu se starším synem. Chlapec podle policie zůstal několik hodin bez dozoru ve výšce kolem 2500 metrů nad mořem. Otec si od policistů vysloužil jen napomenutí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama