Více
  1.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  V Kolumbii zabavili 145 tun kokainu. Na zásahu spolupracovalo více než 40 zemí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vojenské a policejní složky z více než 40 zemí z Evropy a Severní, Střední a Jižní Ameriky při osmé fázi společné operace Orion zabavily 145,3 tuny kokainu. Podle agentury Reuters to v noci na úterý oznámilo kolumbijské námořnictvo.

  Jedná se o vůbec největší množství kokainu, které bylo zabaveno v rámci této mezinárodní námořní operace proti obchodování s drogami.

  Během akce, která probíhala od října do listopadu, bylo zadrženo přibližně 575 lidí různé státní příslušnosti. Zajištěno bylo i 49 plavidel, jakož i šest ponorek a tři letadla, uvedlo námořnictvo. Při operaci se zabavilo i 66 tun marihuany.

  Od zahájení operace Orion v roce 2018 bylo podle kolumbijského námořnictva zkonfiskováno více než 545 tun kokainu a 224 tun marihuany. 

  Na osmé fázi operace Orion se kromě jiných zemí podílely také Argentina, Belize, Francie a Surinam.

  Navzdory boji proti drogám v uplynulých desetiletích je Kolumbie nadále největším světovým producentem kokainu. Země čelí stupňujícímu tlaku ze strany Spojených států, které chtějí, aby omezila pěstování koky. Ta je základní složkou při výrobě kokainu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem

  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem o ukradené drahokamy, píše BBC

  Saúdská Arábie a Thajsko ukončily třicetiletý spor, který rozpoutala krádež šperků a série vražd. Obnovení diplomatických vztahů země oznámily, když Rijád navštívil thajský premiér Prajutch Čan-Oča.
  Další pomoc pro Tongu

  Další pomoc pro Tongu: Australská loď po výskytu koronaviru na palubě předala zásoby bezkontaktně

  Rozsah humanitární pomoci poskytované souostroví Tonga po odklizení sopečného popela z letiště postupně roste, uvedl ve středu Červený kříž. Na místo dorazila i australská válečná loď, která po zjištění nákazy koronavirem u desítek členů posádky prostředky předala bezkontaktně.
  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie dnes oznámila, že zadržela v Manchesteru další dva muže v souvislosti s útokem v texaské synagoze z poloviny ledna. Policie v Anglii zadržela už dříve jiné čtyři lidi, dva z nich však byli bez obvinění opět propuštěni.
  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  V Thajském zálivu do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy z ropovodu. K pomoci s odstraněním skvrny bylo povoláno i thajské námořnictvo.
  Karl Nehammer

  Rakousko ukončí lockdown pro neočkované, přibylo rekordních 34.011 nakažených

  Rakousko příští pondělí ukončí plošnou uzávěru pro lidi neočkované proti covidu-19. Oznámili to dnes kancléř Karl Nehammer a ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein. Experti z krizové koordinační skupiny už podle nich opatření nepovažují za smysluplné. Devítimilionové Rakousko přitom zaznamenalo poprvé více než 30.000 nově nakažených za 24 hodin. Oficiálně jich úřady hlásí 34.011. Podle Nehammera jsou nynější počty nakažených v souladu s předpovídanými čísly.
  Reklama
  Reklama
  Reklama