5.5 C
Czech
Středa 17. dubna 2024

Pět lidí zemřelo po útoku nožem v Sydney, útočník je mrtev, oznámila policie

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Podle agentury Reuters o tom informovala australská policie, která uvedla, že na místě nenašla nic, co by vypovídalo o motivu útočníka. Nevyloučila ale možnost terorismu.

Ruské rakety úplně zničily tepelnou elektrárnu u Kyjeva

Ruské rakety při nočním útoku úplně zničily Trypilskou tepelnou elektrárnu, která se nachází asi 45 kilometrů jižně od Kyjeva. Agentuře Interfax-Ukrajina to sdělil šéf dozorčí rady podniku Centrenerho, kterému elektrárna patří.

Texaský institut srdečních arytmií (Texas Cardiac Arrhythmia Institute) při St. David's Medical Center pořádá mezinárodní konferenci o komplexních srdečních arytmiích

Sledujte nás na sítích

Austin (Texas) 28. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – EPLive 2024 je dvoudenní konference, které se účastní přední světoví odborníci z oblasti srdeční elektrofyziologie

Ve dnech 18. a 19. dubna 2024 pořádá Texaský institut srdečních arytmií (Texas Cardiac Arrhythmia Institute –TCAI) Lékařského centra svatého Davida (St. David’s Medical Center) sedmé mezinárodní sympozium o komplexních arytmiích EPLive 2024.

EPLive je intenzivní dvoudenní vzdělávací setkání pro lékaře, registrované sestry s pokročilou odbornou praxí a přidružené zdravotnické pracovníky, kteří se zajímají o léčbu komplexních srdečních arytmií, tedy stavů, kdy srdce bije v nepravidelném nebo abnormálním rytmu. Jako hlavní výukový nástroj budou sloužit živé přenosy z nového, moderního elektrofyziologického centra v Lékařském centru svatého Davida (St. David’s Medical Center), doprovázené odborným komentářem.

„Texaskému institutu srdečních arytmií je ctí přivítat přední světové odborníky v oblasti srdeční elektrofyziologie, kteří budou prezentovat živé přenosy i záznamy případů ilustrujících úspěchy a budoucnost našeho oboru,“ uvedl Andrea Natale, M.D., F.H.R.S., F.A.C.C., F.E.S.C., srdeční elektrofyziolog, výkonný lékařský ředitel TCAI a vedoucí kurzu EPLive. „Případy, které demonstrují pokroky v léčbě srdečních arytmií, pomohou dále zlepšit výsledky pacientů na celém světě.“

Srdeční arytmie jsou způsobeny poruchami elektrického systému srdce. Zatímco mnoho srdečních arytmií se léčí pomocí moderních ablačních metod, které využívají extrémní teplo nebo chlad k destrukci cílových oblastí spojených s abnormálním srdečním rytmem, konference EPLive se zaměří na ablaci pulzním polem (Pulsed Field Ablation, PFA). Tato forma ablace – nejnovější pokrok v elektrofyziologii – vytváří vysokofrekvenční elektrické impulsy, které napadají svalové buňky způsobující nepravidelný srdeční rytmus bez nutnosti použít nadměrné teplo nebo chlad. Tento netermální přístup nepoškozuje okolní tkáně, což zlepšuje výsledky léčby.

Jednu ze čtyř sekcí konference tvoří případy fibrilace síní, včetně PFA. Další části EPLive zahrnují prezentace případů ablace ventrikulární tachykardie (VT), případů a zařízení pro uzávěr ouška levé síně (Left Atrial Appendage, LAA) a nových technologií. Přednášky tvoří kombinace živých a nahraných případů z TCAI a vybraných předních světových pracovišť – Cleveland Clinic, Houston Methodist, Kansas City Heart Rhythm Institute, Massachusetts General, MedStar Health (Washington, D.C.), Mt. Sinai Hospital (New York), Mozina Heart Center (Itálie), St. Bernard’s Heart and Vascular Center (Arkansas), UC Health Center (Colorado), University of Chicago Medicine, University of Pennsylvania, University of Texas Southwestern Medical Center a Vancouver General Hospital (Kanada).

Konference se rovněž zaměří na řadu dalších cílů, včetně:

• Identifikace postupů pro omezení komplikací a prosazování opatření na ochranu pacienta během ablace fibrilace síní a dalších srdečních arytmií.

• Prokázání znalostí nejnovějších poznatků a doporučení v oblasti léčby arytmií a léčby pomocí nových technologií.

• Uplatňování přístupů, které nejlépe využívají nové technologie prokazatelně optimalizující klinické výsledky.

• Identifikace procesů, které mohou úspěšně využít integrace nových technologií a podpořit uplatnění pro pacienty bezpečnějších postupů.

• Identifikace postupů pro omezení komplikací a prosazování opatření na ochranu pacienta při extrakci elektrod komplexních implantabilních srdečních zařízení.

Kromě dr. Nataleho vystoupí na EPLive i další lékaři z TCAI, včetně spoluředitele kurzu Amina Al-Ahmada, M.D., Mohameda Bassiounyho, M.D., Davida Burklanda, M.D., Roberta Canbyho, M.D., Josepha Gallinghouse, M.D., Rodneyho Hortona, M.D., Patricka Hranitzkého, M.D., a Jasona Zagrodzkyho, M.D.

Lékaři mohou na konferenci získat až 14,5 kreditové hodiny Americké lékařské asociace (American Medical Association, AMA) pro kvalifikaci na Physician’s Recognition Award (AMA PRA Category 1 Credit™).

Texaský ústav srdečních arytmií disponuje předním centrem pro robotickou elektrofyziologii v Severní Americe. Centrum o rozloze 72.000 čtverečních stop (6689 m2), které bylo otevřeno v roce 2019, zahrnuje šest elektrofyziologických laboratoří vybavených pokročilou technologií pro léčbu komplexních arytmií. Světově uznávaný lékařský tým institutu tvoří jednu z největších elektrofyziologických praxí ve Spojených státech a nabízí bezkonkurenční zkušenosti, odborné znalosti a výjimečnou péči.

Další informace naleznete na adrese EP-Live.com .

Kontakt pro média:

ECPR Texas

Matt Grilli

[email protected]

(630) 800-9533

 

PROTEXT

 

 

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záplavy v Ománu si vyžádaly 18 obětí, prudké deště zasáhly i Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty v úterý zažily extrémní srážky, které zaplavily hlavní dálnice a zanechaly na silnicích v Dubaji opuštěná vozidla. V sousedním Ománu mezitím vzrostl počet obětí povodní na 18 a další lidé se stále pohřešují.

Polský premiér se chce připojit k iniciativě European Sky Shield, prezident ne

Polsko by mělo spolupracovat s dalšími zeměmi na evropské iniciativě protivzdušné obrany European Sky Shield Initiative (ESSI), řekl dnes po jednání polské proevropské vlády premiér Donald Tusk. Projekt, jehož součástí je i Česko, se ale nezamlouvá konzervativnímu prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Řekl, že jde o německý obchodní projekt.

Macron chce klid zbraní během olympiády; Kreml mluví o přeskupení Ukrajinců

Kreml dnes podle agentury Reuters reagoval chladně na volání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona po příměří ve vojenských konfliktech ve světě během nadcházejících olympijských her. Ukrajina, která se už přes dva roky brání rozsáhlé ruské agresi, by této iniciativy podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova mohla využít jako příležitost k přeskupení a vyzbrojení. Kyjev se nevyjádřil. Šéf Elysejského paláce o den dříve uvedl, že bude usilovat o dosažení klidu zbraní ve světových konfliktech během olympiády, kterou bude letos v létě hostit Francie.

Írán tvrdě odpoví na každou akci mířící proti jeho zájmům, řekl prezident Raísí

Írán tvrdě odpoví na jakoukoli nepřátelskou akci namířenou proti jeho zájmům, prohlásil dnes íránský prezident Ebráhím Raísí. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na íránskou polooficiální tiskovou agenturu ISNA. Izrael v pondělí varoval, že chystá odvetu za bezprecedentní dronový a raketový útok Íránu na své území, a dnes se má opět sejít válečný kabinet, aby jednal o její možné podobě. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac oznámil, že v reakci na víkendový útok zahájil také diplomatickou ofenzivu a požádal 32 zemí o uvalení nových sankcí proti Íránu.

Hongkong schválil první spotová ETF na bitcoin a ether

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových burzovně obchodovaných fondů pro bitcoin a ether, čímž tento region pokračuje ve své snaze stát se kryptocentrem.

V gruzínském parlamentu vypukla rvačka kvůli kontroverznímu návrhu zákona

V gruzínském parlamentu vypukla v pondělí rvačka kvůli kontroverznímu návrhu legislativy o „zahraničních agentech“, kterou kritizují západní státy i gruzínská veřejnost. Opoziční poslanec Aleko Elisašvili nečekaně udeřil pěstí do obličeje Mamuku Mdinaradzeho, lídra vládnoucí strany Gruzínský sen.

DOPORUČUJEME

Globální síťový inovátor Huawei lídrem nové éry síťových technologií v kampusech

Šen-čen (Čína) 16. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - ÚvodSpolečnost Huawei byla znovu jmenována lídrem v prestižním žebříčku Gartner® Magic Quadrant™ 2024 pro podnikovou drátovou a...

„Přístav volného obchodu Chaj-nan a já": Pohled na proměny Chaj-nanu

Chaj-kchou (Čína) 16. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Zpráva Chaj-nanského mezinárodního mediálního centra Hainan International Media Center (HIMC):Chaj-nanské mezinárodní mediální centrum představilo 13. dubna originální...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záplavy v Ománu si vyžádaly 18 obětí, prudké deště zasáhly i Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty v úterý zažily extrémní srážky, které zaplavily hlavní dálnice a zanechaly na silnicích v Dubaji opuštěná vozidla. V sousedním Ománu mezitím vzrostl počet obětí povodní na 18 a další lidé se stále pohřešují.

Polský premiér se chce připojit k iniciativě European Sky Shield, prezident ne

Polsko by mělo spolupracovat s dalšími zeměmi na evropské iniciativě protivzdušné obrany European Sky Shield Initiative (ESSI), řekl dnes po jednání polské proevropské vlády premiér Donald Tusk. Projekt, jehož součástí je i Česko, se ale nezamlouvá konzervativnímu prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Řekl, že jde o německý obchodní projekt.

Macron chce klid zbraní během olympiády; Kreml mluví o přeskupení Ukrajinců

Kreml dnes podle agentury Reuters reagoval chladně na volání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona po příměří ve vojenských konfliktech ve světě během nadcházejících olympijských her. Ukrajina, která se už přes dva roky brání rozsáhlé ruské agresi, by této iniciativy podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova mohla využít jako příležitost k přeskupení a vyzbrojení. Kyjev se nevyjádřil. Šéf Elysejského paláce o den dříve uvedl, že bude usilovat o dosažení klidu zbraní ve světových konfliktech během olympiády, kterou bude letos v létě hostit Francie.

Čína se zavázala přísně regulovat spalování uhlí, přesto staví uhelné elektrárny ve velkém

Čína loni podle analýzy společnosti Global Energy Monitor (GEM) zvýšila kapacitu pro výrobu uhelné energie. Peking se přitom zavázal využívání tohoto fosilního paliva přísně regulovat. Analytici se však domnívají, že nové uhelné elektrárny nemusejí vést k nárůstu jeho spalování.

Írán tvrdě odpoví na každou akci mířící proti jeho zájmům, řekl prezident Raísí

Írán tvrdě odpoví na jakoukoli nepřátelskou akci namířenou proti jeho zájmům, prohlásil dnes íránský prezident Ebráhím Raísí. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na íránskou polooficiální tiskovou agenturu ISNA. Izrael v pondělí varoval, že chystá odvetu za bezprecedentní dronový a raketový útok Íránu na své území, a dnes se má opět sejít válečný kabinet, aby jednal o její možné podobě. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac oznámil, že v reakci na víkendový útok zahájil také diplomatickou ofenzivu a požádal 32 zemí o uvalení nových sankcí proti Íránu.

Hongkong schválil první spotová ETF na bitcoin a ether

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových burzovně obchodovaných fondů pro bitcoin a ether, čímž tento region pokračuje ve své snaze stát se kryptocentrem.

V gruzínském parlamentu vypukla rvačka kvůli kontroverznímu návrhu zákona

V gruzínském parlamentu vypukla v pondělí rvačka kvůli kontroverznímu návrhu legislativy o „zahraničních agentech“, kterou kritizují západní státy i gruzínská veřejnost. Opoziční poslanec Aleko Elisašvili nečekaně udeřil pěstí do obličeje Mamuku Mdinaradzeho, lídra vládnoucí strany Gruzínský sen.

Historická kodaňská burza v plamenech. Věž se zřítila

Starou kodaňskou burzu, jednu z nejznámějších budov dánského hlavního města, v úterý zasáhl požár. Zachvátil její věž, která se zřítila na střechu. Tragédie připomíná požár pařížské katedrály Notre-Dame v roce 2019.