Protext ČTKTEAM CZECHIA si z USA odváží titul Mistrů světa!

TEAM CZECHIA si z USA odváží titul Mistrů světa!

Orlando, USA 25. dubna 2026 (PROTEXT) – Česká reprezentace ve sportovním cheerleadingu JNS Phoenix z klubu JNS Cheerleaders dosáhla historického úspěchu. Na Mistrovství světa v Orlandu na Floridě, konaném ve sportovním komplexu ESPN Wide World of Sports, vybojovala titul mistrů světa a stala se oficiálně WORLD CHAMPIONS.

Zároveň jde o historický milník pro Českou republiku – vůbec poprvé získává český tým zlatou medaili v seniorské kategorii na Mistrovství světa.

Za tímto úspěchem stojí mnohem víc než dvouminutové soutěžní vystoupení. Sportovní cheerleading je vysoce náročná disciplína kombinující akrobacii, gymnastiku, silové prvky a přesnou týmovou synchronizaci. Každý prvek musí být proveden s maximální přesností, často v extrémní výšce a při plné důvěře mezi členy týmu. Rozhodují milimetry, timing a absolutní souhra.

Team Czechia – Phoenix prošel mimořádně náročnou sezónou plnou překážek, fyzického i psychického tlaku a krizových momentů. Právě tyto zkušenosti však tým ještě více semkly a posílily jeho soudržnost.

Ve finále předvedla děvčata životní výkon. Soutěžní sestavu zajela tzv. HIT ZERO – tedy i přes technickou náročnost cheerleadingu, naprosto čisté vystoupení bez chyb. Díky síle, přesnosti, disciplíně a vzájemné důvěře dokázala česká reprezentace porazit všechny soupeře a vystoupat na samotný vrchol světového cheerleadingu.

„To, co se dnes podařilo, je výsledkem dlouhodobé práce, důvěry a obrovského nasazení celého týmu. Cheerleading je sport postavený na absolutní spolupráci – a právě to dnes děvčata ukázala v nejvyšší možné kvalitě,“ uvádí zástupci týmu.

Trenéři týmu k výkonu dodávají: „Jsme na ně neuvěřitelně pyšný. Tahle sezóna byla plná překážek, momentů, kdy to bolelo fyzicky i psychicky, ale ony to nikdy nevzdaly. Semkly se, podržely jedna druhou a dnes na ploše fungovaly jako jeden. Každý pohyb byl přesný a sebevědomý. Dnes nevyhrál jen výkon. Vyhrál tým.“

Vítězství JNS Phoenix představuje jeden z největších úspěchů českého sportovního cheerleadingu v historii a zároveň pomáhá měnit pohled veřejnosti na tento sport. Nejde o „třpytky a úsměvy“, ale o disciplínu, která formuje charakter, učí zvládat tlak, překonávat limity a nést odpovědnost nejen za sebe, ale i za celý tým.

Tým se tak stává inspirací nejen pro sportovní komunitu, ale i pro širokou veřejnost – ukazuje, že kombinace disciplíny, důvěry a odhodlání může vést až na samotný vrchol světové scény.

O týmu:

JNS Phoenix je reprezentační tým České republiky ve sportovním cheerleadingu. Tvoří jej elitní sportovkyně, které prošly náročným výběrem a dlouhodobou přípravou na světovou úroveň.

 Video:

https://www.youtube.com/watch?v=QuMeceF9G6w

Zdroj: JNS Cheerleaders z.s.

 www.jns-cheerleaders.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz.

  

PROTEXT

 

Doporučujeme

Desítky lesních požárů sužují Floridu a Georgii, tam už živel zničil 120 domů

Dva rozsáhlé lesní požáry, které zuří v americkém státě Georgia sužovaném suchem, zničily přes 120 domů a ohrožují zhruba tisícovku dalších. Mrtví ani zranění zatím hlášeni nejsou, napsala dnes agentura AP. Hasiči v Georgii ve čtvrtek zasahovali u 31 nových a poměrně malých požárů a na sousední Floridě dnes také u více než 120 lesních požárů.

Letiště v Teheránu poprvé od začátku války obnovilo mezinárodní spoje

Letiště Imáma Chomejního v Teheránu dnes ráno obnovilo provoz pro komerční mezinárodní linky, informoval server BBC. Je to poprvé od 28. února, kdy americko-izraelské útoky na Írán spustily válku v regionu. Předminulý týden v ní začalo platit příměří.

Nejméně čtyři mrtví po nočních ruských útocích na Ukrajinu, přes 30 zraněných

Ukrajina v noci čelila rozsáhlému útoku 619 ruských dronů a 47 řízených střel a raket, oznámilo ukrajinské letectvo. Z toho 580 donů a 30 střel bylo sestřeleno nebo zneškodněno. Útok zabil čtyři lidi a dalších více než 30 osob utrpělo zranění, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nejméně 14 lidí bylo zraněno při ruském útoku na Dnipro, ranění jsou také v Charkovské, Černihivské či Oděské oblasti, dodal Zelenskyj. Kvůli ruskému útoku vyslalo Polsko preventivně do vzduchu stíhačky. Trosky dronu dopadly ve městě Galati na východě Rumunska, uvedlo rumunské ministerstvo obrany.

USA a Írán obnovují cestu k jednání

Spojené státy a Írán se znovu pokoušejí rozhýbat mírová jednání. Do Pákistánu míří zvláštní vyslanec Steve Witkoff a Jared Kushner, zatímco íránský ministr zahraničí Abbás Arákčí už dorazil do Islámábádu. Přímé setkání s americkou stranou ale Írán veřejně odmítá.

Bořil dostal stop na sedm zápasů sezona pro něj skončila

Kapitán Slavie Jan Bořil dohrál sezonu předčasně. Disciplinární komise mu po víkendovém zápase v Hradci Králové udělila trest na sedm soutěžních utkání. Obránce tak přijde o závěr ligy i nadstavbu a zasáhne až do dalšího ročníku.

Meta propustí tisíce lidí. Zaměstnanci mluví o posedlosti AI

polečnost Meta podle stanice ABC oznámila propuštění zhruba 8 000 zaměstnanců v nadcházejícím měsíci. Jde o zhruba 10 procent pracovní síly. Tisíce pracovních míst přitom nechá neobsazených. Hlavním důvodem jsou zvýšené výdaje na umělou inteligenci, na kterou letos vynaloží 135 miliard dolarů (asi 2,8 bilionu korun).

Benátkám dochází čas. Mohou zmizet pod mořem

Benátky, jedno z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších měst světa, se kvůli změnám klimatu mohou stát minulostí. Podle nové zprávy budou v případě nečinnosti do konce století ztraceny. Zatímco město postupně klesá, mořská hladina stoupá. Současný systém protipovodňových zábran přestane stačit ještě v tomto století.

Sázel na únos Madura. Americký voják skončil v poutech

Americký voják speciálních jednotek zapojený do operace na sesazení venezuelského diktátora Nicoláse Madura byl zatčen za neoprávněné nakládání s utajovanými informacemi. Na predikčním trhu Polymarket vsadil na americký útok na jihoamerickou zemi a únos jejího prezidenta během několika hodin více než 33 tisíc dolarů (asi 683 tisíc korun).

Ruské drony útočily na Oděsu, zabily dva seniory a 15 zranily

Seniorský pár v noci na dnešek zemřel při ruském útoku na Oděsu, informovala ukrajinská Státní služba pro mimořádné informace (DSNS) a městská vojenská správa. Dalších 15 lidí je zraněných. Ruské bezpilotní letouny zasáhly obytné domy, civilní infrastrukturu i nákladní loď mířící do přístavu.

Příměří mezi Izraelem a Libanonem bylo prodlouženo o tři týdny, oznámil Trump

Izrael a Libanon se dohodly na prodloužení příměří o tři týdny. Křehké uklidnění situace ale dál provázejí útoky, politické napětí i nejistota kolem role Hizballáhu. Informovaly o tom agentury Reuters a AP News.

Trump chce koupit Spirit Airlines za peníze daňových poplatníků

Americký prezident Donald Trump zvažuje neobvyklý zásah do leteckého trhu. Místo klasické finanční pomoci by stát podle něj mohl koupit zadlužené Spirit Airlines, stabilizovat firmu a později ji prodat se ziskem. Cílem má být záchrana pracovních míst i udržení konkurence mezi aerolinkami.

Čelní srážka dvou vlaků v Dánsku. Pět lidí je v kritickém stavu

V Dánsku na železničním přejezdu severozápadně od Kodaně se ve čtvrtek brzy ráno čelně srazily dva vlaky. Nehoda si podle zdravotnických zdrojů vyžádala pět těžce zraněných a dalších třináct lidí utrpělo lehčí zranění.

Třinec vyrovnal finále na 2:2 a zlomil Pardubice doma

Finále extraligy nabralo dramatický směr. Třinec zvládl i druhý domácí zápas a po výhře 4:2 dorovnal sérii s Pardubicemi na 2:2. Oceláři tak rychle odpověděli na úvodní porážky z venku a znovu ukázali, že se s nimi musí počítat.

Velšští farmáři žalují firmu kvůli plánovaným elektrickým vedením

Pět set velšských farmářů míří k soudu. Podali hromadnou žalobu na energetickou firmu Green Gen Cymru. Tvrdí, že při plánování nových tras elektrických stožárů porušuje jejich práva a zastrašuje místní lidi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama