-0.5 C
Czech
Středa 19. listopadu 2025
MagazínStudio Marvel změnilo data blížících se premiér. Reaguje na trvající hollywoodskou stávku

Studio Marvel změnilo data blížících se premiér. Reaguje na trvající hollywoodskou stávku

Milovníci seriálů a filmů studia Marvel si budou muset na zveřejnění některých z nich ještě počkat. Jeho vedení se totiž rozhodlo zareagovat na trvající stávky v Hollywoodu a přeložilo původní premiéry. Některá z děl totiž ještě nejsou hotová. Změny se dotknou titulů jako Echo, X-Men ’97 nebo Agatha. Informoval o tom server People a Variety.

Velkým filmovým studiím a odborům sdružujícím scénáristy, spisovatele a herce se nadále nedaří dosáhnout dohody ohledně nových pracovních podmínek. Více než 11 tisíc spisovatelů patřících pod Writers Guild of America zahájili svou stávku v květnu. Později se k nim podle serveru The New York Times přidalo uskupení SAG-AFTRA, reprezentující více než 160 tisíc herců a hereček. Dopady obří stávky se proto projevují i nadále.

Vedení studia Marvel se například podle serveru People rozhodlo odložit některé z chystaných premiér na příští rok. Společnost Disney, která studio vlastní, přitom vysoce očekávaná data původně oznámila už na loňském sjezdu Comic-Con v San Diegu. Své rozhodnutí odůvodnil Marvel jako „obecné stažení se zpátky“. Kromě toho ovšem slíbil, že z každého díla učiní „velkou událost pro fanoušky i publikum“.

Zároveň je ale zřejmé, že se jedná o reakci na trvající protesty hollywoodských zaměstnanců. Některé z projektů z dílny Marvel totiž ještě nejsou hotové. Do konce roku tak studio místo několika titulů představí dvě nové série už existujících seriálů. Jedná se o druhou řadu Loki, jejíž premiéra je naplánovaná na 6. října. Kromě toho se fanoušci mohou těšit také na druhou řadu What If…?, kterou Marvel zveřejní krátce před Vánocemi.

Na seriál Agatha si fanoušci Marvel budou muset počkat až do příštího podzimu

Na svůj čas si tak bude muset počkat například nový seriál Echo. Jde o první show, u které hodlá Marvel podle serveru Variety na streamovacím serveru Disney+ zveřejnit všechny díly najednou. Zobrazovat má první Marvel neslyšící hrdinku. Těšit se na ni mohou diváci od ledna příštího roku. Ve stejnou dobu pak vyjde také animovaný seriál X-Men ’97. Původně přitom studio jeho zveřejnění naplánovalo na nadcházející podzim.

Seriál Agatha: Darhold Diaries se pak posouvá téměř o rok. Jeho původní datum uveřejnění bylo totiž naplánováno na konec letošního roku. Místo toho se na obrazovkách objeví až začátkem podzimu roku 2024. Jedná se o spinoff seriálu WandaVision. Marvel zároveň hodlá následovat plány oznámené ředitelem Disney Bobem Igerem. Ten v červnu prohlásil, že velké množství nových titulů posledních let „zředilo zaměření a pozornost“ studia.

Reklama

Doporučujeme

Brazílie odsoudila vojenské důstojníky a policistu za pokus o převrat, plánovali atentát na Lulu

Nejvyšší soud Brazílie v úterý vynesl rozsudek nad vojáky a policistou, kteří plánovali převrat a atentát na prezidenta Luize Inácia Lulu da Silvu před jeho inaugurací. Poslal je do vězení až na 24 let. Celkem bylo odsouzeno deset lidí, mezi nimi i bývalý prezident Jair Bolsonaro.

Vánoční trhy by měly mít společné bezpečnostní standardy, navrhl Merz

Vánoční trhy v Německu by měly mít podle Friedricha Merze jednotné bezpečnostní standardy. Spolkový kancléř to řekl dnes při návštěvě spolkové země Sasko-Anhaltsko, v jejíž metropoli Magdeburku loni muž původem ze Saúdské Arábie najel do prostoru vánočních trhů a zabil šest lidí. Německá média v posledních dnech informovala o rostoucích nákladech na pořádání vánočních trhů, a to právě kvůli bezpečnostním opatřením.

Sabotáž v Polsku podle Fialy ukazuje na nutnost investic do obrany

Informace o strůjcích víkendové sabotáže na polské železniční trati mezi Varšavou a Lublinem podle premiéra v demisi Petra Fialy (ODS) ukazuje, že je třeba posilovat obranu. Na facebooku uvedl, že by to měla mít na paměti i nová vláda. Mluvčí polského ministra pověřeného koordinací zvláštních služeb dnes uvedl, že vše ukazuje na to, že za sabotáží stály ruské tajné služby.

Ruská raketa zabila dívku, zranila devět lidí v Charkovské oblasti

Ruský raketový útok zabil v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny sedmnáctiletou dívku a zranil nejméně devět lidí. Uvedl to dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Další dvě ženy podle úřadů přišly o život při útoku dronů v Černihivské oblasti na severu země. Dvě raněné při náletech dronů hlásí správa Dněpropetrovské oblasti. Rusko uvedlo, že jeho protivzdušná obrana v noci zlikvidovala 31 ukrajinských bezpilotních letounů.

Alcaraz ukončil sezonu, Češi mají v Davis Cupu hratelnější los

Z utkání, které vypadalo jako nejtěžší možný los, je rázem hratelná mise. Podle španělských médií Carlos Alcaraz po svalovém zranění z Turnaje mistrů ukončil sezonu a ve čtvrtečním čtvrtfinále Davis Cupu v Boloni proti Česku nenastoupí. Český tým Tomáše Berdycha tak dostává nečekané posílení ještě před prvním míčem.

Pokud bublina AI splaskne, žádná společnost nebude imunní, varoval šéf Googlu

Alphabet, mateřská společnost Googlu, intenzivně investuje do vývoje umělé inteligence (AI). Její generální ředitel Sundar Pichai přitom varoval, že pokud bublina AI splaskne, žádná firma nebude imunní proti případným následkům. V exkluzivním rozhovoru sice označil investice do tohoto odvětví za „mimořádný okamžik“, podle něj v nich ale existuje jistá „iracionalita“.

Ukrajinský prezident Zelenskyj navštíví ve středu Turecko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že ve středu navštíví Turecko. Chce tam oživit jednání o ukončení války ve své zemi či o předání válečných zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem. V Turecku se letos konala jednání mezi ruskou a ukrajinskou delegací, která vedla k sérii výměn válečných zajatců mezi válčícími stranami. Nedospěla však k žádnému zastavení bojů.

Klimatická změna a válka: Nebezpečná kombinace, která ohrožuje životy milionů lidí

Skupina deseti zemí varovala před přehlížením ozbrojených konfliktů na summitu COP30 v Brazílii. Tyto země kritizují, že finanční pomoc směřuje na humanitární katastrofy místo prevenci. V dokumentu také stojí, že jsou nejzranitelnějšími státy vůči změně klimatu, dostávají však jen 10 procent z celkové klimatické pomoci.

Rada bezpečnosti OSN podpořila Trumpův plán pro Gazu

Rada bezpečnosti OSN v pondělí schválila rezoluci předloženou administrativou Donalda Trumpa, jejímž cílem je posunout se od křehkého příměří v Pásmu Gazy k udržitelnému míru a rekonstrukci zničeného území. Rezoluce počítá se zřízením speciálních stabilizačních sil, jejichž cílem bude dohlížet na dodržování klidu zbraní, bezpečnost a obnovu. Americký prezident výsledek hlasování ocenil, Rusko s Čínou se zdržely hlasování.

V izraelských věznicích zemřelo za poslední dva roky nejméně 98 Palestinců, tvrdí lidskoprávní organizace

Izraelská organizace Physicians for Human Rights zveřejnila zprávu, podle níž od října 2023 zemřelo v izraelské vazbě nejméně 98 Palestinců. Tvrdí, že jde o důsledek fyzického násilí, hladovění a odmítání zdravotní péče. Izrael obvinění odmítá. Mezinárodní tlak na vyšetření podmínek v detenčních zařízeních však sílí.

Debata o konci fosilních paliv na COP30 nabírá na síle

Klimatický summit COP30 v brazilském Belému se stal dějištěm zásadních jednání o tom, jak urychlit odklon od uhlí, ropy a plynu. Zatímco státy vyjednávají o dalším postupu, aliance občanských hnutí zaplňují ulice i řeky Amazonie voláním po spravedlivé a rychlé změně.

Trump otočil. Vyzývá republikány, aby hlasovali pro zveřejnění Epsteinových spisů

Americký prezident Donald Trump vyzval republikánské zákonodárce, aby hlasovali pro zveřejnění tzv. Epsteinových spisů. Na své sociální síti uvedl, že republikáni by měli hlasování podpořit, protože podle něj nemají co skrývat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama