Reklama

Střelba v obchodě v Louisianě: tři mrtví, dva zranění

NEJČTENĚJŠÍ

Útočník zastřelil dva lidi v obchodě se zbraněmi v Louisianě a dva další zranil. Následně byl sám zastřelen lidmi, co opětovali palbu. Informuje o tom CNN, New York Times a další servery.

Reklama

Muž, jehož totožnost zatím média nezveřejnila, nakráčel do obchodu se zbraněmi Jefferson Gun Outlet ve městě Metairie, nedaleko od New Orleans, v sobotu odpoledne. Uvnitř obchodu, který je zároveň střelnicí, zahájil palbu. Zastřelil dva lidi, muže a ženu. Teprve potom další přítomní, mezi nimiž zřejmě byli i zaměstnanci obchodu, opětovali palbu a střelce zabili.

Dva další lidé byli zraněni a jsou mimo nebezpečí, potvrdil šerif Joseph P. Lopinto. „Na místě se vyskytovalo hned několik střelců. Mezi nimi byli zákazníci i zaměstnanci. Teď se snažíme dát všechny důkazy dohromady, abychom zjistili, jak to bylo,“ řekl šerif na tiskové konferenci.

Šerifova kancelář pro New York Times uvedla, že se nyní snaží vyšetřit, co bylo spouštěčem vražedného násilí. Jména mrtvých zatím nebyla oficiálně zveřejněna, po tragédii bylo na místě několik plakajících a navzájem se objímajících lidí. Podle New York Times byl jeden ze zavražděných sedmačtyřicetiletý prodavač v obchodě se zbraněmi Noah Fischbach. Ten díky své znalosti střelných zbraní pracoval i pro filmový průmysl, dělal například speciální efekty pro akční thriller Lov (2020). „Byl to skvělý chlap, všichni ho měli rádi,“ řekl novinářům jeho otec John.

Vedoucí obchodu Michael Mayer řekl, že útočník byl před vstupem do obchodu vyzván, aby si vyndal ze zbraně náboje, než vejde dovnitř. „Výzva jej evidentně rozčílila, vytrhl zbraň z pouzdra a začal střílet,“ řekl Mayer. „Naši ozbrojení a vycvičení zaměstnanci, stejně jako někteří zákazníci, palbu opětovali a útočníka zneškodnili,“ uvedl.

Opravdová přestřelka

Reklama

Jednadvacetiletý Tyrone Russell řekl New York Times, že se zrovna v místě učil střílet, aby získal zbrojní průkaz. „Najednou jsem uslyšel mnoho výstřelů za sebou,“ řekl. Původně si myslel, že pocházejí ze střelnice. Pak ale instruktoři začali křičet na studenty, ať se kryjí, a zavládla panika. Dva instruktoři vběhli do obchodu. „Slyšel jsem jednoho, jak křičí: odhoď zbraň! Následovaly další výstřely. Pochopil jsem, že tohle je opravdová přestřelka,“ vzpomínal si. Bál se, že vrah vejde do střelnice a začne pálit i tam. Brzy ale přijela policie, která vyvedla studenty ven. Russell řekl, že viděl mrtvého střelce ležet na parkovišti jen kousek od svého auta, které také zasáhla jedna z kulek.

Ačkoliv Louisiana je už 31 let první v počtu vražd ve Spojených státech, zrovna tiché a klidné město Metairie je anomálií. „Tady u nás není skoro žádná zločinnost. Je to vůbec první takový incident, co se tu odehrál,“ citovaly noviny Boba Jeana, jednoho z místních obyvatel a provozovatele nedalekého skateparku.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama